Jump to content
IGNORED

Планета Дина (2021)


Duhovnost, ljubav i med

Recommended Posts

50 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

lagano je najbolji sci-fi na ovolikoj skali od....prethodnog vilnevovog sci-fi na ovolikoj skali I guess

 

Koji si sci-fi gledao "na ovolikoj skali" između ta dva Vilneuvouva?

 

Link to comment

that's kinda the point 

 

vole ljude epic sci-fi ali se takvi filmovi dopuštaju samo vilnevu i nolanu. od njih dvojice definitivno više volim gledati vilneva. tako da ovako nešto imaš priliku da pogledaš u bioskopu jednom u 3-4 godine. naravno da će ljudi da budu malo preoduševljeni i spremniji da zažmure na nesavršenosti, gladni smo za ovakvim stvarima

 

tako sam i ja u kampu drago mi je što dina postoji i što je vrlo dobra, rado ću nastaviti da je podržavam odlaskom u bioskop. voleo bih da je remek-delo i da me radi više na emotivnom nivou ali mislim to su baš prilično velika očekivanja. nisam nezadovoljan, daleko od toga

Edited by Pokojni Ruxin
  • +1 7
Link to comment
4 hours ago, Sludge Factory said:

A prica, zaplet, dramatirgija, likovi, koga za to boli kurac?

Geekove i nerdove, koji su totalno nebitni kao neki bitan faktor

Link to comment
49 minutes ago, Filozof manijak said:

Geekove i nerdove, koji su totalno nebitni kao neki bitan faktor

 

A ljudska bica koja zele da prate neki smislen narativ koji ce da izazove neku kognitivnu (re)akciju? Kakavi bre gikovi i nerdovi, ovde pricamo o elemetarnim manjkavositma jednog filma.

  • +1 3
Link to comment

Pa eno ti pun internet ljudi koji su ispratili neki za njih smislen narativ i ostali oduševljeni filmom.

 

Ako postoji i jedna dobra posledica streaming servisa i njihovih ratova i hiperprodukcije, to je da bioskop više ne laže. Ako je film sranje, neće ga ljudi gledati, ma o čemu bio, čak i osrednje kvalitete će iskulirati i sačekati da dođu na kućni TV.

 

Dune trenutno kida na blagajnama. Poslednji film koji je tako kidao je bio Openhajmer.

  • +1 1
Link to comment
25 minutes ago, goofs said:

Dune trenutno kida na blagajnama. Poslednji film koji je tako kidao je bio Openhajmer.

 

Ma to je hajp zbog Nolana, kao sto je ovaj zbog Vilneva. Da nije spucano toliko meleona, pa se narucuju pozitivne kritike, samo da bi preveslali ljude da gledaju uzasne filmove u bioskopu. Ako je taj Openhajmer najbolji film prosle godine kukala nam majka. Tri sata nicega, hoce da pravi bombu, nece da pravi bombu, oce da bude komunista, nece da bude komunista, oce da jebe ljubavnicu, nece da jebe ljubavnicu. I tako 3 sata rodjace. Taj Kilian, Silian kako li se vec zove sve vreme istu facu fura i dobi Oskara. Stanislavski se prevrce u grobu. Pola dijaloga ne cujes, samo gruva muzika, nema veze, to tako treba, to je zarad dramaticnosti. Serem vam se u ton film..

  • +1 2
  • Haha 2
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Kako je onaj Linch pravio Dinu jebote od stapa i kanapa (o Jodorovskom da ne trosim reci) ... Dina je EP jbg, nije teren za vickaste replike.

 

Zato je meni Linchova Dina dobra jer je genijalna u svojoj naivnosti (efekti, muzika, naracija koja se provlaci, kostimi - doduse dosta toga uzeto od Jodorovskog pretpostavljam, gledao sam neke njegove storibord sveske)... ne sumnjam da ce ovaj spektakl da se proda, i neka se proda, zato je i upucano toliko para u ovo.

 

Zavisi sta ko trazi od filma. Kada ovakav estetski projektil prodje pored tebe i ne okrzne te (umesto da te pogodi), normalno je da postavis par pitanja pre svega o emociji, likovima, dramaturgiji, narativu.

  • +1 1
Link to comment

Lincova Dina je toliko bila upecatljiva da sam sve zaboravio osim uvoda preslatke Virdzinije Medsen..

  • Wub 1
  • Tužno 1
Link to comment

Koliko vas je citalo Dinu pre nego je gledalo Lincovu verziju? Ja sam prvo gledao film i to me je zaintrigiralo da procitam knjigu. Razmisljam da li je slicna situacija sa vecinom publike danas, kao sto je Lincova Dina bila nesavrsena ali je uspela da prenese osecaj zivota u tom svetu, tako je mozda za novu generaciju Vilneova. 

 

I ovo sto kaze @Pokojni Ruxin ima smisla. Jednostavno blockbuster SF filmovi su vrlo retki i obicno takvi pokusaji failuju, tako da si srecan kad je neki napravljen, makar ne savrseno. 

 

Ja sam hteo Dinu koja je verna knjizi ili pravi male zaokrete u toj radnji i gledao sam film kroz ta sociva i u tom smislu sam nezadovoljan. Ali za nekog ko nije citao knjigu, ko ne zna nista o svetu Dine, ovo je mozda uzbudljiva prica? Ne zaboravite da mi vec znamo od pocetka do kraja sve kako ce se desiti.

Edited by Shan Jan
Link to comment
15 minutes ago, Shan Jan said:

Koliko vas je citalo Dinu pre nego je gledalo Lincovu verziju? Ja sam prvo gledao film i to me je zaintrigiralo da procitam knjigu.

 

Ja sam čitao pre nego što sam gledao, i film mi je naravno bio sranje. Ne zbog tehnikalija i efekata jer njih tada niko nije ni očekivao, nego prosto ne funkcioniše narativno. Priča je traljava koliko i u knjizi, samo što knjiga ima taj luksuz da se vadi beskrajnim unutrašnjim monolozima. To jako loše preneseno na platno, i osamdesetih godina a i danas.

 

Ali evo, Caliguli se svideo Linčov uradak, a vidim da ceni i Žodorovskog koji ništa nije ni snimio :D 

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Caligula said:

ne sumnjam da ce ovaj spektakl da se proda, i neka se proda, zato je i upucano toliko para u ovo.

 

zapravo sam šokiran šta je čovek snimio za samo 200m. najprosečnija moguća marvelovština ima veći budžet

  • +1 1
Link to comment

Ja sam čitala Dinu, davno, davno.

 

Onda sam gledala film. Film mi je bio totalna naiva, ono, ne znam, kao neka zahebancija.

Tako da ne verujem da ću gledati drugi deo.

Link to comment
15 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

 

zapravo sam šokiran šta je čovek snimio za samo 200m. najprosečnija moguća marvelovština ima veći budžet

Pa Openhajmer je snimljen za samo 100 milki sa sve onakvom glumackom postavkom. Malo su Diznijevi budzeti bili i bahacenje u fazonu samo sipaj pare, ispasce nesto dobro.

Link to comment

brte u openhajmeru ljudi pričaju u sobama u imax rezoluciji, dina izgleda bukvalno kao da je snimljena na drugoj planeti

 

ali stoji da su diznijevi budžeti kompletno ludilo

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...