Jump to content
IGNORED

Планета Дина (2021)


Duhovnost, ljubav i med

Recommended Posts

meni je meh scena kada ubiva psihopatu.

 

bukvalno je bio gotov a onda zadao u milisekundi ubod. sio mu ga...

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, Mr.Mxyzptlk said:

meni je meh scena kada ubiva psihopatu.

 

bukvalno je bio gotov a onda zadao u milisekundi ubod. sio mu ga...

 

Gledaš scenu i nema niti jednog lika kome je stalo do toga što će Muadib da ga ubije. Ista stvar za Barona.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Shan Jan said:

Jel car ovako plakao i u knjizi za ubistvom Vojvode Atreida kao sto je u filmu? Ko da sam gledao scenu iz Kuma kad Majkl ubija Freda.

Ne. Nisam gledao film, ali u knjigama je samo imao uslov da bude brza smrt, bez mucenja. Ima dakako i ovo kao uvodni deo jednog od poglavlja:

 

Spoiler

"Kada je moj otac, Car Padišah, saznao za smrt Vojvode Letoa, kao i za način na koji je umro, obuzeo ga je bes kao nikada pre toga. Stao je da okrivljuje moju majku i ugovor koji ga je nagnao da na presto postavi jednu pripadnicu reda Bene Geserit. Okrivljavao je Esnaf i zlog starog Barona. Okrivljavao je svakoga ko bi mu izišao pred oči, uključujući tu i mene, pošto je tvrdio da sam i ja veštica, kao i svi ostali. A kada sam pokušala da ga utešim, rekavši mu da je to učinjeno u saglasnosti sa jednim starim zakonom samoočuvanja, kome su se pokoravali čak i najdrevniji vladari, on mi se podrugljivo osmehnuo i upitao me da li ga smatram slabićem. Tog trenutka sam shvatila da uzrok njegove srdžbe nije bila Vojvodina smrt, već ono što je ta smrt značila za sve ljude kraljevske krvi. Kada sada to prizovem u sećanje, čini mi se da je i moj otac posedovao, u izvesnoj meri, dar za predviđanje, budući da je izvesno da njegova i Muad'Dibova loza dele iste pretke.

     'U očevoj kući' princeze Irulan"

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Pogledah juče u imax tehnologiji, pa onako, mož da se gleda, ali to je jedna marvelizovana verzija dine i mogu samo da čestitam vilnevu na tome kako je dobro pogodio šta (američka) publika želi da vidi, nažalost to nije interpretacija koju sam ja očekivao, najmanje od njega baš zbog toga što je radio arrival, dakle jasno je da ume i može da napravi dobar film i bez akcije i eksplozija.

 

Vizuelno baš lepo, kadrovi fantastični ali priča trpi pošto je sve podređeno tome da dobro izgleda, i ne samo priča nego i elementarna logika

Spoiler

pa tako imamo ninđa freemene koji iskaču iz peska i onda jurišaju na sardukare, koji su se kurac uopšte zakopavali u pesak kad je pre toga ispaljeno par nuklearki na grad pa je potpuno jasno da sledi napad, a koja je poenta iskakanja dok neprijatelj još prilazi, ako već hoćeš da ga kao iznenadiš ?

 

 

Ima još gluposti koje su uglavnom već nabrojane pa da sad ne ponavljam...

Edited by igoraki
  • +1 2
Link to comment

Meni je na kraju ipak drago. Ako nista drugo, ovo moze da podstakne neke sledece iteracije Dine. Na kraju, verujem i da je Vilnev bio limitiran i time sta moze danasnja publika da proguta. Uloga koja je namenjena zenama u Dini, feudalni sistem, ideja da niko zapravo nije good guy, gomila filozofskih pitanja... Nije to bas smesa za blokbaster za siroke narodne mase, posebno za danas. 

Link to comment

Trebalo je dati Nolanu da rezira Dinu,i ne sprdam se.Vilnev je i Blade Runnera utotalio a imalo je chak i u onako sklepanom scenariju mesta za mnogo bolje.Dina je samo korak dalje u istom pravcu.

  • +1 2
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 21. 3. 2024. at 21:36, askeladden said:

Trebalo je dati Nolanu da rezira Dinu

-1

 

Nolanara se zapetlja u priču i sa 5 likova, sa ovih nekoliko planeta glavnih likova glava bi eksplodirala svakom ko pokuša da razume. Ovako je lepo, izlog, neko će zaviri i u stari film. Neko se zajebe i pročita knjigu...

  • +1 3
Link to comment

Da se vrati Hodorovski da uradi ovo kako treba.

 

Dina ima tri vrlo aktuelna aspekta - politički, ekološki i mistično-religiozni. Nijedan od ta tri aspekta me u filmu nije nimalo dotakao. Ali i pored sve te površnosti uvodi se Anakinizacija Muad Diba sa teletabis partnerkom Zendajom.

  • +1 2
Link to comment

prvi deo mi je bio kul

 

juče pogledah drugi jer se pojavio kod pirata

 

Kao kada prodaješ havarisan auto, ditejling, sređivanje i lickanje, a unutra skroz šuplje. Očajan film.

Edited by garmonbozia
  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Gledam ovo i ne znam šta gledam, neki predugački spot, skrinsejver ili poster. 

 

Kao lepo izgleda, ali je jako dosadno i sa knjigom ima tek površnu konekciju, zaobilazeći bitne delove, kao npr Esnaf.

 

 

  • +1 7
Link to comment

Jbt, Čani, wtf, potpuno su izmenili njen lik.  Umesto saputnice, verne ljube i ratnice, dobili smo nadrkanu i uvređenu tinejdžerku, koja demostrativno lupa vratima kad joj nešto nije povolji.

Ja ne verujem.

  • +1 3
  • Haha 2
Link to comment
  • 3 weeks later...

Odgledao i ja. Sve ste napisali pa da ne ponavljam...uglavnom, ovo je Avganistan u nekoj budućnosti, nema ovde nikakve Peščane planete. Šteta, sad je izvodljivije da se uradi dostojna ekranizacija nego kada je Linč radio.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...