Jump to content
IGNORED

Планета Дина (2021)


Duhovnost, ljubav i med

Recommended Posts

Na koji god sajt da odem, vidim da je ocena publike visa od ocene kritike. Moracu da bacim pogled, mada mi vec na osnovu vasih komentara ide na nerve.:happy:

Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

ja kapiram da je Vilnev hteo da napravi film za morednu publiku koja nit je citala knjigu nit je spremna da popije koncept konkubina, ugovorenih brakova i slicno... meni to ne smeta, ne mora film da bude isti kao knjiga (mada naravno da je znacajno odstupanje od celog sveta Dine) ali mi je zasmetalo sto je finale filma kako Zendaja pizdi i odlazi u sumrak, mislim njena ljubavna prica sa Polom je na nekom desetom mestu po vaznosti u odnosu na sve ostalo sto se desava u ovoj prici. 

 

Ma ne odlazi Čani (samo) zbog ljubavne izdaje™, primarno je nadrkana što joj je dečko postao svemirski džihadista. Ona je valjda u fazonu "Islam is a religion of peace" dok iskače iz peska da preseče grkljane mrskim harkonenskim kolonizatorima?

 

Dakle šurovanje sa slobodnjačkim "fundamentalistima" je to što joj smeta, ceo film trubi o tome, brak sa Irulan je samo cherry on top. 

 

Problem je tu što ona apsolutno nikakvu alternativu ne nudi, nikakvu sekularnu verziju oslobođenja Dine. Da se bar ispostavilo da je svemirski Mirza Sultan-Galijev, da gura neku hibridnu revolucionarnu verziju svoje religije, pa da je posle uhapsi Staljin u vidu Alije. Ali ne, riba se samo duri i mršti, bez da išta konkretno predloži.

 

Kad joj čitav film tako prođe, nemušto i nadrkano, onda finale ne može da bude drugačije. Naravno da pizdi dok ćutke odlazi u sumrak, šta drugo da radi?

 

Edit: Naravno, širi problem sa Čani je to što ona tupi da Pol nije prorok dok jasno vidi da on to bukvalno jeste. Scenarista izgleda ne kapira da genetski inženjering Bene Geserita ne znači da je njihov ubermenš nekako lažan. Naprotiv, on zaista vidi budućnost i hteo-ne hteo vodi čovečanstvo u krvavu budućnost. 

 

Centralna tema Dine bi trebalo da budu Polovi očajnički pokušaji da ne bude to što jeste. Umesto toga, centralna tema je Čani i njeno nadrkano insistiranje da Pol nije to što jeste, bazirano ni na čemu.

Edited by Weenie Pooh
  • +1 5
Link to comment
On 7. 3. 2024. at 14:17, Pokojni Zvonce said:

Pokušavam da baš budem tolerantan i nehejterski nastrojen, ali posle prvog dela koji je ostavio utisak, ovo je kao da sam preko 2 h slušao Sting - Desert Rose. 

 

Pa i prvi deo je takav jbg. Sve sama slika i mjuza, supstance nigde.

 

 

 

vrati%C4%87e-se-rode-ni-da-me-dirne.gif

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

Ja sam gledao prvi deo na esidu. Brale, kakav trip :blink:

Jel si ti mala Lina?

  • Haha 2
Link to comment

Nego, dok mi pljujemo ovde Dinu, film dobio suludo dobre ocene i kritike i publike, mlati pare a youtube pun uradaka kriticara i nerdova kako je ovo najbolja stvar od izuma coca cole. 

 

Jel moze neko da objasni o cemu se radi? Da li smo mi malo zaslepljeni time sto smo citali knjige ili prosto nam nesto promice?

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Shan Jan said:

Jel moze neko da objasni o cemu se radi? Da li smo mi malo zaslepljeni time sto smo citali knjige ili prosto nam nesto promice?

 

Jesmo. Tj. nismo zaslepljeni nego smo očekivali nešto više od svega. Nečitalac ni ne zna šta mu fali, zna da je sve vizuelno impresivno, svet je zanimljiv, zabavno mu bilo u bioskopu, dobra glumačka postava, ide voz...

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
12 hours ago, Shan Jan said:

Nego, dok mi pljujemo ovde Dinu, film dobio suludo dobre ocene i kritike i publike, mlati pare a youtube pun uradaka kriticara i nerdova kako je ovo najbolja stvar od izuma coca cole. 

 

Jel moze neko da objasni o cemu se radi? Da li smo mi malo zaslepljeni time sto smo citali knjige ili prosto nam nesto promice?

 

Da li misliš da bi neko moje ili tvoje loše mišljenje o filmu sa lošom ocenom, okačeno na IMDB recimo, poživelo duže od nekoliko dana a da ne bude obrisano od strane neke tamošnje moderacije? Ovde je suviše velika lova i reputacija u igri, a spice must flow, pa tako i film o Dini u kome uopšte ne objasniš šta je to spice može da dobije vrhunske ocene "kritike" i "publike".

 

Ovaj film, da nije išao pod brendom i marketingom Dine, već pod nekim novim brendom, ne bi ušao u 10 najboljih ove godine. 

  • +1 2
Link to comment

Naravno da ne bi bilo obrisano, za svaki film imas negativne komentare. I naravno da i filmovi u koje studiji spucaju silne milione propadaju na blagajni, imaju i lose ocene publike. 

  • +1 5
Link to comment

propo marvel kod internet kritike i publike, ali na dinu ne daju moćnici to im je cash cow :dry:

 

meni narativno malo previše škripi da bi bili filmove koje baš volim, ali su toliko tehnički brutalni da su definitivno filmovi koje poštujem. i eto me opet u bioskopu za treći deo, no regrets. preteruje internet sa hajpom, ali ne baš toliko koliko ppp sa pljuvanjem. lagano je najbolji sci-fi na ovolikoj skali od....prethodnog vilnevovog sci-fi na ovolikoj skali I guess

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...