Jump to content
IGNORED

Планета Дина (2021)


Duhovnost, ljubav i med

Recommended Posts

3 minutes ago, Filozof manijak said:

Voken je Šadam?

 

To žele da pomisliš, ali ispostaviće se da je Irulan. 

 

Subverting expectations!

  • Haha 3
Link to comment
4 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

To žele da pomisliš, ali ispostaviće se da je Irulan. 

 

Subverting expectations!

dosta je bilo što su Lijet Kajnsa transformisali, ne prizivaj

Link to comment
  • 7 months later...
On 29. 6. 2023. at 20:23, Weenie Pooh said:

ispostaviće se da je Irulan.

uncanny prophecy

 

Edited by Roger Sanchez
  • Tužno 1
Link to comment
14 hours ago, Filozof manijak said:

Pa zar oni to i nisu? Beduini 23. i po veka i onda se pojavljuuje Muhamed Muad'Dib...

Pa to, 23. i po vek, a ovo je...suviše obično. :sad:

Link to comment
  • 2 weeks later...

Obnovio gradivo pred drugi deo, ovaj put u kućnoj varijanti. Mislim da mi je sad za trunku bolji film, prosto jer mi je poznat od ranije, pa je lakše da se fokusiram na neke sitnice koje su mi izvorno promakle. Zamerke koje sam onda imao i dalje stoje, mislim da je rez napravljen na pogrešnom mestu i da fali pojašnjenja za gledaoce koji nisu knjiški potkovani. Cenim ja što nema usiljene ekspozicije i što su se trudili da svi dijalozi deluju nekako prirodno, ali nije fora da moram da objašnjavam ženskoj polovini svako malo ko su ovi i šta hoće.

 

Iz istog razloga mislim da je propuštena prilika za malo emotivniji doživljaj kod novih gledalaca, mi ovde imamo legit "they killed my nigga Ned" momenat, ali nekako propuštamo posledice toga. Ima scena kada ženski Kines beži u pustinju sa idejom da kontaktira veće Landsrada, i tu kao tinja neka mala nada za osvetu...a gledaoci ne znaju šta je Landsrad i kako bi to uopšte moglo da pomogne.

 

Mislim da svakom liku fali jedno 2-3 minuta posvećenosti, možda na uštrb vizija i snova i nekih drugih gluposti, bila bi bolja slika, upečatljivija i možda jasnija priča.

 

Vizuelno je stvarno odličan, crvi su sjajni, harvester je super odrađen, a nemam ni trunku problema da prihvatim da pustinjska odela zaista onako izgledaju. Oskar Ajzak je odličan Leto, mislim bolji od Vilijema Hurta.

 

Držim fige za drugi deo, kritičari su ga za sada nahvalili.

Link to comment

Ja sam sve vreme imao utisak da je Vilnev iskoristio knjigu cisto kao podlogu za svoje igranje u tom svetu, sa svojim stilom. Scene izgledaju kao gomila umetnickih uradaka fokusiranih na atmosferu, fotografiju, koreografiju i kameru a ne koherentan film koji se igra vasim emocijama dok pripoveda pricu.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Opa

 

opet cemo na kraju imati trejler od dva sata koji ne kaze nista sem da je estetican i da je puknuto brdo love u ovo.

 

Odlican primer zasto je Linch genije a Vilnev prosto reditelj.

  • +1 4
Link to comment
15 hours ago, goofs said:

Iz istog razloga mislim da je propuštena prilika za malo emotivniji doživljaj kod novih gledalaca, mi ovde imamo legit "they killed my nigga Ned" momenat, ali nekako propuštamo posledice toga. Ima scena kada ženski Kines beži u pustinju sa idejom da kontaktira veće Landsrada, i tu kao tinja neka mala nada za osvetu...a gledaoci ne znaju šta je Landsrad i kako bi to uopšte moglo da pomogne.

 

Mislim da svakom liku fali jedno 2-3 minuta posvećenosti, možda na uštrb vizija i snova i nekih drugih gluposti, bila bi bolja slika, upečatljivija i možda jasnija priča.

 

 

Tako je, ko nije čitao knjigu ili gledao Linčov film, ne može da zna da je Tuvir Havat mentat, niti zna zašto je čovek komputer, zašto nemaju mašine koje misle i sl.

Edited by Arkadija
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...