Jump to content
IGNORED

Планета Дина (2021)


Duhovnost, ljubav i med

Recommended Posts

2 hours ago, Jimmy Kowalski said:

 

Ma to je hajp zbog Nolana, kao sto je ovaj zbog Vilneva. Da nije spucano toliko meleona, pa se narucuju pozitivne kritike, samo da bi preveslali ljude da gledaju uzasne filmove u bioskopu. Ako je taj Openhajmer najbolji film prosle godine kukala nam majka. Tri sata nicega, hoce da pravi bombu, nece da pravi bombu, oce da bude komunista, nece da bude komunista, oce da jebe ljubavnicu, nece da jebe ljubavnicu. I tako 3 sata rodjace. Taj Kilian, Silian kako li se vec zove sve vreme istu facu fura i dobi Oskara. Stanislavski se prevrce u grobu. Pola dijaloga ne cujes, samo gruva muzika, nema veze, to tako treba, to je zarad dramaticnosti. Serem vam se u ton film..

Izdrzala sam jedan i po sat nicega. Ne planiram dalje. Sve kao, hajde da se potrudim, nesto ce biti, razvice se radnja, ali ne. Dva puta sam zaspala gledajuci film :lolol: toliko je dramatican.

Sve je jedna ravna linija, dosadno do bola. Umetnost tu tek ne vidim.

Emili sa nekim neprirodnim izrazom lica, Kilijan hipnotise pogledom, ko da nesto zumira..ma ne vredi ni da se gleda do kraja, a ne da trijumfuje i obelezi godinu za nama.

Link to comment

Meni je bio odlican Openhajmer, volim te govore tela/lica u scenama. Jedino bih voleo da je naglasak vise bio na tehnickim teskocama ostvarenja projekta al kapiram da bi to bilo suvise zamorno za generalnu publiku.

  • +1 2
Link to comment

manje razumem OVOLIKI hajp oko openhajmera nego oko dine, ali ionako je film godine i ono što pamtimo lagano poor things kad me već pitate :fantom:

Link to comment
6 minutes ago, Shan Jan said:

Meni je bio odlican Openhajmer, volim te govore tela/lica u scenama. Jedino bih voleo da je naglasak vise bio na tehnickim teskocama ostvarenja projekta al kapiram da bi to bilo suvise zamorno za generalnu publiku.

Suvise je zamorno i bez tehnickih teskoca :lolol:

Link to comment
21 hours ago, Shan Jan said:

Jel moze neko da objasni o cemu se radi? Da li smo mi malo zaslepljeni time sto smo citali knjige ili prosto nam nesto promice?

 

Naravno da je dobrim delom do vaših očekivanja posle pročitanih knjiga i neispunjenih očekivanja. 

 

Što je manje više i nemoguće, sve detalje objasniti iz knjige, skrenuti stvaru na sve bitne stvari u film od 2 i po sata. Što objektivno bitne, što vama kao čitaocima. 

 

9 hours ago, Ayatollah said:

Ovaj film, da nije išao pod brendom i marketingom Dine, već pod nekim novim brendom, ne bi ušao u 10 najboljih ove godine. 

 

Kao što rekoh, čitao sam knjigu, bio sam u bioskopu minimum 20 puta u poslednje 2, 3 godine. Malo kad sam se bolje proveo. I sumnjam da bi mi bilo šta to promenilo da se film ne zove dine. A i ne znam kako marketing utiče na moj doživljaj kao gledaoca, ako odgledam trejler 3 puta, i vidim 5 reklama, film će mi biti dobar i tako još milion ljudi da dogura 9 na imdb? Kako mi je onda Barbie bio sranje?

 

Na neke stvari koje se ovde spominju kao problemi verovatno ne bih pomislio da odgledam film jednom na dan do kraja života. 

 

 

Link to comment

Openhajmer je izuzetno dobro iskonstruirana drama, a Villaineuova Dina, oba dijela, je plića od dječje slikovnice. Strip je remek adaptacija u usporedbi s time

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
4 hours ago, Sludge Factory said:

 

A ljudska bica koja zele da prate neki smislen narativ koji ce da izazove neku kognitivnu (re)akciju? Kakavi bre gikovi i nerdovi, ovde pricamo o elemetarnim manjkavositma jednog filma.

Izjavitii da su priča, zaplet, dramaturgija i likovi Dine loši je, ono, težak nonsens, da ne kažem nešto deskriptivnije. 

  • +1 1
Link to comment

Ne da su losi, nego su ocajni. Film lose gradi i prikazuje svet, likove, njihove odnose, motive i konflikte. Tako se gledalac u pricu investira tacno 0%. Sto emotivno, sto intelektualno. I posle sto je lik koji kao da karikira film bio najinteresantniji i najvredniji paznje.

  • +1 3
Link to comment

složimo se da se ne slažemo. Ja sam se lepo izvozio tih dva i nešto sata, što je tačno ono što sam i očekivao od odlaska u bioskop

  • +1 1
Link to comment

Nikakva očekivanja kod mene i lepo je vozio film u bioskopu.

Ako će mladjane da zainteresuje da pročitaju bar prvu knjigu, meni puno srce.

Link to comment
22 minutes ago, Filozof manijak said:

složimo se da se ne slažemo. Ja sam se lepo izvozio tih dva i nešto sata, što je tačno ono što sam i očekivao od odlaska u bioskop

 

To što si ti "izvozio" ne znači da su "priča, zaplet, i dramaturgija" bili na mestu. Ne možeš da skačeš sa subjektivnog nivoa na objektivni i nazad kako god poželiš. 

 

Zamerke koje Sladža navodi su konkretne i ovde više puta argumentovane. Ako ih kontriraš tezom "meni je baš bilo dobro znači ti pričaš gluposti", to je ubedljivo otprilike koliko i Ruksi kad kaže "u pitanju je ubedljivo najbolji epic sci-fi poslednjih godina jer ja epic sci-fi ne gledam a niko ga i ne snima".

 

  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, Roger Sanchez said:

Openhajmer je izuzetno dobro iskonstruirana drama, a Villaineuova Dina, oba dijela, je plića od dječje slikovnice. Strip je remek adaptacija u usporedbi s time

 

Ovo je tačno, a nepodnošljivo bi lako bilo napraviti bolje struktuiran film samo prateći taj nesrećni strip. 

 

Posle prvog dela je dosta ljudi konstatovalo da je radnja bila presečena na jako glupom mestu. Direktna posledica te odluke je nakaradna dinamika drugog dela.

 

Čak i da su sve potpunuo isto snimili, samo podvukli crtu u trenutku kad Pol i Džesika ostaju sami u pustinji, drugi deo bi bio drastično smisleniji.

 

1. Ostavljamo ih u potpunom nadiru, bez igde ičega, dok Šalamej™ tripuje svoje začinske vizije i priča stvari koje plaše njegovu majku.

 

2. Vraćamo im se tako što ih Dankan Ajdaho odvodi kod planetološkinje, zagiba tamo držeći im odstupnicu, a oni nadrogirani pilotiraju kroz oluju i otkrivaju Slobodnjake! Dalje mogu da se isprate i Tufir Havat i Gurni Halek i krijumčarenje za Navigatore, da se upoznajemo sa Slobodnjacima i njihovom ekološki indukovanom superiornošću nad sardaukarima...

 

Ovako, Fremen balon je izduvan još u prvom filmu, pa drugi mora da veštački gradi neku dramu izmišljajući sukob na liniji "matori fundamentalisti" vs. "#mladigovna". To se potpuno otima kontroli i film postaje sve više o Čani, dok Polova vizija budućnosti postaje neoprostivo skrajnuta.

  • +1 1
Link to comment
44 minutes ago, Weenie Pooh said:

To što si ti "izvozio" ne znači da su "priča, zaplet, i dramaturgija" bili na mestu. Ne možeš da skačeš sa subjektivnog nivoa na objektivni i nazad kako god poželiš. 

 

Jedino što je bitno je da ga je film izvozio (kao i još neke ovde, kao i ogromnu većinu ljudi koji su ga gledali). Priča zaplet (jedno te isto) skoro kao i dramaturgija su samo jedan aspekat filma sa čime btw ne mora svako da ima problem kao vi, kao što ga očigledno i nema.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

jbt secam se kad sam igrao dinu 2 u osnovnoj. jedna od prvih rts. jedino je starkraft mogao da prismrdi

  • Wub 1
Link to comment

otkad sam izasao iz bioskopa razmisljam dal su ovi nasi iz zastave maznuli simbol kuce atreide

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...