Jump to content
IGNORED

Планета Дина (2021)


Duhovnost, ljubav i med

Recommended Posts

Apsolutno sam krepao od smijeha kad sam gledao da je iz čista mira i bez ikakve potrebe Villaineuve odlučio uvesti u priču fremenski jezik, nakon što je totalno ignorirao jezike cijeli prvi nastavak. Naravno, nisam se nimalo iznenadio da taj jezik™ ne zvuči nimalo ni arapski ni slovenski ni engleski, nego točno kao tipična papazjanija iz kuhinje high valiriana, što nije neko čudo budući da su ga izmišljali isti šarlatani

Link to comment
8 minutes ago, Roger Sanchez said:

Apsolutno sam krepao od smijeha kad sam gledao da je iz čista mira i bez ikakve potrebe Villaineuve odlučio uvesti u priču fremenski jezik, nakon što je totalno ignorirao jezike cijeli prvi nastavak. Naravno, nisam se nimalo iznenadio da taj jezik™ ne zvuči nimalo ni arapski ni slovenski ni engleski, nego točno kao tipična papazjanija iz kuhinje high valiriana, što nije neko čudo budući da su ga izmišljali isti šarlatani

 

Ozbiljno?!

 

E jbt sad je i meni film sranje. 

 

 

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
Quote

When he was invited to work on “Dune,” Peterson fell back on the methods he had honed for previous projects. “In the case of both Dune and Game of Thrones,” he wrote during an Ask Me Anything on Reddit before Part One’s release, “there was some minimal language elements from the books that I had to account for, but other than that it was up to me to create something brand new.”

 

Edited by Roger Sanchez
  • Haha 1
Link to comment

Apsolutno šarlatanstvo tog lika je teško nadmašivo:

Quote

Beowulf was written about a thousand years ago and modern English speakers cannot read it. And we're talking about twenty thousand years?! Not a single shred of the language should be recognizable. Furthermore, we're talking about future Arabic, anyway, as the language supposed to have left Earth at a time in our distant future. I honestly, truly believe not a single word of the Arabic language would have survived—especially as a result of the kind of anti-technology craze that happens at one point in time in the Dune universe.

:clown:


Apsolutno je axios za to šarlatansko društvance Briana Yueha Herberta i KJA koji sad štancaju McDinu

Link to comment
12 minutes ago, Roger Sanchez said:

Apsolutno šarlatanstvo tog lika je teško nadmašivo:

:clown:


Apsolutno je axios za to šarlatansko društvance Briana Yueha Herberta i KJA koji sad štancaju McDinu

 

Posle ovih izjava redovno ih pitaju, "A kako je onda mandarinski kineski preživeo u modernom obliku tih 20k godina, s obzirom na to da ga opušteno govore u prvom delu Dine?"

  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, Mr.Mxyzptlk said:

jbt secam se kad sam igrao dinu 2 u osnovnoj. jedna od prvih rts. jedino je starkraft mogao da prismrdi

Moj prvi RTS je bio Dune 2000. Igrao do besvesti. Odlicno balansiran. Pomoglo je sto su uposlili glumce iz prve Dine plus razvili pricu sa Tleilaxu i Ix. 

  • +1 4
Link to comment
9 hours ago, Weenie Pooh said:

 

To što si ti "izvozio" ne znači da su "priča, zaplet, i dramaturgija" bili na mestu. Ne možeš da skačeš sa subjektivnog nivoa na objektivni i nazad kako god poželiš. 

 

Zamerke koje Sladža navodi su konkretne i ovde više puta argumentovane. Ako ih kontriraš tezom "meni je baš bilo dobro znači ti pričaš gluposti", to je ubedljivo otprilike koliko i Ruksi kad kaže "u pitanju je ubedljivo najbolji epic sci-fi poslednjih godina jer ja epic sci-fi ne gledam a niko ga i ne snima".

 

Ali znači.

Ili je tvoje i sladžino subjektivno objektivnije od mog subjektivnog? Osim ako imate PhD iz filmske umetnosti, onda vam skidam kapu. Iz svega napisanog na ovoj temi što je navedeno kao neoprotivi nedostatak ovog filma, samo potvrđujete moju tezu da ova nije film snimljen za geekove i nerdove, kao što i ne treba biti.

 

Link to comment
2 hours ago, Filozof manijak said:

Ali znači.

Ili je tvoje i sladžino subjektivno objektivnije od mog subjektivnog? Osim ako imate PhD iz filmske umetnosti, onda vam skidam kapu. Iz svega napisanog na ovoj temi što je navedeno kao neoprotivi nedostatak ovog filma, samo potvrđujete moju tezu da ova nije film snimljen za geekove i nerdove, kao što i ne treba biti.

 

Nema niko PhD, ali svako ima elementarnu sposobnost da napiše šta konkretno u filmu ne valja - ili šta konkretno mu se nije svidelo ako tako više voliš. 

 

Tome se ne kontrira sa "težak nonsens, mene je dobro vozilo" jer time iznosiš samo svoj opšti paušalni sud sa kojim se ne može raspravljati. 

 

Oko dramske građe, strukture zapleta, ili karakterizacije se može raspravljati jer su to konkretni (donekle objektivni) aspekti filma. 

 

Oko opšteg utiska (mene vozi/mene ne vozi) ne može jer su to za svakog od nas apsolutno subjektivne stvari.

 

  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Nema niko PhD, ali svako ima elementarnu sposobnost da napiše šta konkretno u filmu ne valja - ili šta konkretno mu se nije svidelo ako tako više voliš. 

 

Tome se ne kontrira sa "težak nonsens, mene je dobro vozilo" jer time iznosiš samo svoj opšti paušalni sud sa kojim se ne može raspravljati. 

 

Oko dramske građe, strukture zapleta, ili karakterizacije se može raspravljati jer su to konkretni (donekle objektivni) aspekti filma. 

 

Oko opšteg utiska (mene vozi/mene ne vozi) ne može jer su to za svakog od nas apsolutno subjektivne stvari.

 

Slažem se sa boldovanim, samo ne vidim kako rečenica

 

Quote

A prica, zaplet, dramatirgija, likovi, koga za to boli kurac?

 išta doprinosi smislenoj raspravi od moje da mene vozi film?

Link to comment

meni je jedino Zendaja totalni promašaj, tj. kako je urađen lik Čani. Sve ostale zamerke mi mirišu na ono l'proseravanje radi l'proseravanja.

MOžda ja nisam suviše zahtevan gledalac (kao Rođa, npr), pa mi ne smeta što knjiga i njen duh nije stopostotno preslikana na film. Osnovu priče, zapleta, karakterizacije i motivacije likova znam još od ranije, i od filma sam očekivao da vidim kako je vizuelno ispratio priču. I položio mi je test.

Svakako mi je bolji od Linčove verzije, koja mi iz ove perspektive liči na dečiji film , izvini Kaligula.

 

 

Link to comment

Zendaya je primarno pevačica, ne može se od nje očekivati ne znam kakav performans.

 

Koliko god ona numela™ da glumi, ipak je najveći problem scenarista koji je odlučio od nje da napravi centralnu figuru priče, Straight Man lika sa čijim bi svetonazorima trebalo da se identifikuje savremena publika.

 

Za takve likove jednostavno nema mesta u eskapističkom narativu. Štrče štonokažu like a turd in a punchbowl.

  • +1 2
Link to comment
51 minutes ago, Shan Jan said:

Ja nisam ranije gledao tu Zendaju ali meni deluje da je tu malo i do glumice.

 

Pogledaj Euforiju da vidiš kako Zendaja kida. Nije dobila jednog već dva emija za istu ulogu.

 

No emiji na stranu (i još brdo nagrada za tu ulogu), fenomenalno glumi tamo i to poprilično zahtevnu ulogu. 

 

 

Edited by Mil@n
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...