Jump to content
IGNORED

Случај Петница


Recommended Posts

9 minutes ago, morgana said:

 

slazem se. majicev ispad mi je izgledao glupo, sa ovom informacijom i dodatno, ali cuvsi zoranu mihajlovic kako akcentuje 'stara uprava' sad mislim da je dio strategije

Ma meni ovaj Bozic, mutavac,

 

Ko bi mislio da on ima poledjinu Zorane

  • +1 1
Link to comment
20 minutes ago, morgana said:

bozic je direktor tek mjesec dana, majic se povukao u maju

 

Mozbit da je Bozic direktor Petnice mesec dana, ali je Bozic u Petnici godinama, poslednjih nekoliko godina je bio direktor programa ili tako nesto, nije on s Marsa pao. Direktni je ucesnik/svedok upravo ovih zalbi devojaka koje su dolazile u Petnicu, kad bese, 2017?

 

Bice samo da je sve ovo deo igre i izlazne strategije za Majica i comp...

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
Ma meni ovaj Bozic, mutavac,
 
Ko bi mislio da on ima poledjinu Zorane
on je deo nekog kvazi diplomatskog/kvazi obrazovnog privatluka, sa sedishtem, pazi sad, na malti i u shvicarskoj. da ne kazem pametnom dosta dry.png

guglala sam ih skoro, jer je bila neka debata na televizoru, gde je neki lik (mozda bash ovaj) bio zvan da da, izmedju ostalih, svoje mishljenje o srpskom obrazovanju u pandemiji. ali niie bio potpisan kao petnica nego kao ta... fondacija. mislim, kad god se nvo sektor (i unicef i unicef) uskopiste na srpsko obrazovanje, ja prelazim na stranu obrazovanja, pa da je ne znam kakvo. ali to vec i vrapci znaju hihi.gif

sent from novi mnogo jak bubamoto.




Link to comment
25 minutes ago, gospa buba said:


stari je trebalo da lupeta, a novi da bude kompletno shockiran, feminista i suportiv, da osnazuje. to je izlazna strategija ako mene pitash.
 

 

Nije to jednostavno kad je jedna od devojaka došla kod tebe da se žali, a ti pozvao Majića.

 

17 minutes ago, Shitgenstein said:

Spaliti do temelja i posoliti zemlju.

Teška srca to kažem.

 

Tebi u svakom slučaju beskrajno hvala.

  • +1 3
Link to comment
7 minutes ago, gospa buba said:

on je deo nekog kvazi diplomatskog/kvazi obrazovnog privatluka, sa sedishtem, pazi sad, na malti i u shvicarskoj. da ne kazem pametnom dosta dry.png

guglala sam ih skoro, jer je bila neka debata na televizoru, gde je neki lik (mozda bash ovaj) bio zvan da da, izmedju ostalih, svoje mishljenje o srpskom obrazovanju u pandemiji. ali niie bio potpisan kao petnica nego kao ta... fondacija. mislim, kad god se nvo sektor (i unicef i unicef) uskopiste na srpsko obrazovanje, ja prelazim na stranu obrazovanja, pa da je ne znam kakvo. ali to vec i vrapci znaju hihi.gif

sent from novi mnogo jak bubamoto.



 

Kako se zove fondacija? Jel ima neke veze sa Verbicem?

 

Ma Bozic je sumnjiv i njegov stav i koketiranje sa Ministrom Prosvete sadasnjim. Ono, muka mi je od njega kada ga vidim.

 

Sada salje mejlove i preti zataskivanjem

Link to comment
Kako se zove fondacija? Jel ima neke veze sa Verbicem?
 
Ma Bozic je sumnjiv i njegov stav i koketiranje sa Ministrom Prosvete sadasnjim. Ono, muka mi je od njega kada ga vidim.
 
Sada salje mejlove i preti zataskivanjem
zove se diplo foundation.

dosta opskurna ekipa na prvo gledanje, secam se da sam pomislila gospode ne mogu ljudi da se zovu ovako [emoji38]ol: . eksperti za ovo i ono. ali se posle nisam vishe udubljivala. e ovaj dechko je nekad bio neki njihov koordinator.

sent from novi mnogo jak bubamoto.


  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

  

22 minutes ago, gospa buba said:

ti mozda i jedina ovde imash pravo da to kazesh. i par ovih josh dechaka shto su bili.

za nas ostale je neopisivo skaredno, da deca koja biraju nauku umesto letovanja, budu izlozena bilo chemu osim nauke i druzenja sa sebi slichnim mladim ljudima. ono, mislim jebote, kolika je masa tih devojaka bila neshvacena kod kuce, u matichnim shkolama i gradovima, naocharke shtrebereke, to mesto je bilo vidjeno da se ta strana spektra mladih ljudi oseti sigurno i prihvaceno i da je to kakvi su blago, a ne kazna. pa jebemti zivot :dry:



sent from novi mnogo jak bubamoto.

 

Baš zato i kažem teška srca.

Za mene je to bila Petnica - mesto gde sam mogla da se pronađem, za razliku od standardne sredine gde se, u najmanju ruku, nije cenila zainteresovanost za nauku i posvećenost vannastavnim obrazovnim aktivnostima. Na svakom od seminara sam nalazila dobro društvo, jer kad se okupi gomila energične dece sa istraživačkim žarom, to je zaista nešto prelepo.

A onda čuješ posle šta je ovaj manijak radio u istom tom periodu i zapitaš se da li je tvoje pozitivno iskustvo bilo vredno trauma tvojih koleginica, ili to mesto prosto nije trebalo ni da postoji.

Svakako je da je Petnica bila vrlo formativno iskustvo za mnoge - ali na veoma različite načine. Pitanje je da li bih ja danas bila gde jesam da nisam kao tinejdžerka osetila radost istraživanja. S druge strane, sigurno je da će se neke ili sve žrtve S-a do kraja života boriti sa štetom koja im je naneta u istom tom razvojnom periodu.

 

Postojali su doduše i problemi nevezani za seksualno uznemiravanje. Na primer, zaista se veličalo nespavanje kao što piše u Vremenu i na nekim seminarima se zahtevalo prisustvovanje aktivnostima i danju i noću. Zatim, neki saradnici su bili nemilosrdno grubi u svojim kritikama. Dođe dete sa interesovanjem a ti se po njemu posereš jer se nije snašlo u nekoj situaciji ili ne zna dovoljno o nekoj temi ili ne zna detalje gramatike srpskog jezika.

Ovo je sve variralo od seminara do seminara, znalo se da su neki seminari jako strogi a neki opušteni.

 

  

18 minutes ago, gospa buba said:

svoje mishljenje o srpskom obrazovanju u pandemiji. 

Priča za sebe je što nisu hteli da otkažu seminare u jeku pandemije.

  • +1 7
  • Hvala 2
Link to comment
5 minutes ago, Shitgenstein said:

  

Baš zato i kažem teška srca.

Za mene je to bila Petnica - mesto gde sam mogla da se pronađem, za razliku od standardne sredine gde se, u najmanju ruku, nije cenila zainteresovanost za nauku i posvećenost vannastavnim obrazovnim aktivnostima. Na svakom od seminara sam nalazila dobro društvo, jer kad se okupi gomila energične dece sa istraživačkim žarom, to je zaista nešto prelepo.

A onda čuješ posle šta je ovaj manijak radio u istom tom periodu i zapitaš se da li je tvoje pozitivno iskustvo bilo vredno trauma tvojih koleginica, ili to mesto prosto nije trebalo ni da postoji.

Svakako je da je Petnica bila vrlo formativno iskustvo za mnoge - ali na veoma različite načine. Pitanje je da li bih ja danas bila gde jesam da nisam kao tinejdžerka osetila radost istraživanja. S druge strane, sigurno je da će se neke ili sve žrtve S-a do kraja života boriti sa štetom koja im je naneta u istom tom razvojnom periodu.

 

Postojali su doduše i problemi nevezani za seksualno uznemiravanje. Na primer, zaista se veličalo nespavanje kao što piše u Vremenu i na nekim seminarima se zahtevalo prisustvovanje aktivnostima i danju i noću. Zatim, neki saradnici su bili nemilosrdno grubi u svojim kritikama. Dođe dete sa interesovanjem a ti se po njemu posereš jer se nije snašlo u nekoj situaciji ili ne zna dovoljno o nekoj temi ili ne zna detalje gramatike srpskog jezika.

Ovo je sve variralo od seminara do seminara, znalo se da su neki seminari jako strogi a neki opušteni.

 

  

Priča za sebe je što nisu hteli da otkažu seminare u jeku pandemije.

 

Hvala ti pogotovo na ovome. Sve isto.

Sve sta pises je tako. Zavisilo i od seminara do seminara, takodje i od saradnika do saradnika - ja sam imala iz oba tabora tokom jednog "odgovaranja na temu" pred kraj prvog odlucujuceg seminara, maltene fazon good cop, bad cop.

Link to comment

Sa Petnicom generalno ima toliko nijansi iskustava da je greška formirati jednoličan stav. Lakše je pribeći idealizaciji (praćenoj okretanjem glave) ili devaluaciji (praćenoj ignorisanju snažno dobrih strana).

Mogu samo da nagađam da je slično kod Aleksićeve škole glume recimo, nemam nikakvog dodira sa tim svetom pa da išta tvrdim.

  • +1 4
Link to comment
47 minutes ago, Shitgenstein said:

  

Baš zato i kažem teška srca.

Za mene je to bila Petnica - mesto gde sam mogla da se pronađem, za razliku od standardne sredine gde se, u najmanju ruku, nije cenila zainteresovanost za nauku i posvećenost vannastavnim obrazovnim aktivnostima. Na svakom od seminara sam nalazila dobro društvo, jer kad se okupi gomila energične dece sa istraživačkim žarom, to je zaista nešto prelepo.

A onda čuješ posle šta je ovaj manijak radio u istom tom periodu i zapitaš se da li je tvoje pozitivno iskustvo bilo vredno trauma tvojih koleginica, ili to mesto prosto nije trebalo ni da postoji.

Svakako je da je Petnica bila vrlo formativno iskustvo za mnoge - ali na veoma različite načine. Pitanje je da li bih ja danas bila gde jesam da nisam kao tinejdžerka osetila radost istraživanja. S druge strane, sigurno je da će se neke ili sve žrtve S-a do kraja života boriti sa štetom koja im je naneta u istom tom razvojnom periodu.

 

Postojali su doduše i problemi nevezani za seksualno uznemiravanje. Na primer, zaista se veličalo nespavanje kao što piše u Vremenu i na nekim seminarima se zahtevalo prisustvovanje aktivnostima i danju i noću. Zatim, neki saradnici su bili nemilosrdno grubi u svojim kritikama. Dođe dete sa interesovanjem a ti se po njemu posereš jer se nije snašlo u nekoj situaciji ili ne zna dovoljno o nekoj temi ili ne zna detalje gramatike srpskog jezika.

Ovo je sve variralo od seminara do seminara, znalo se da su neki seminari jako strogi a neki opušteni.

 

  

Priča za sebe je što nisu hteli da otkažu seminare u jeku pandemije.

Ne znam zasto postavljas sama sebi pitanje da li bi se formirala kao naucnik naucnica ili zainteresovala za naucni rad da nisi bila u Petnici?

 

 

Pa naravno da bi. Jer Nauka i naucni rad je iskljucivo u danasnjem vremenu postao rutina i svako se moze time baviti. Nema sta da sumnjas da li bez Petnice bi bila to sto jesi sada.

 

Ne volim to glorifikovanje nauke kao neceg superiornog i ne volim taj geek ili nerd culture. Dobijemo jednog Elona Muska takvim isticanjem malog genijalca. 

Link to comment

Nigde ne impliciram da je nauka superiorna u odnosu na druga zanimanja, niti to mislim.

 

Postavljam pitanje jer mi je Petnica pokazala čari tog zanimanja i jer sam pohađajući različite seminare shvatila šta me najviše zanima, a imala sam u tom periodu i druga, nenaučna interesovanja koja sam mogla da pretvorim u karijeru.


Sve što sam htela da kažem citiranim postom jeste da je umnogome odlazak u Petnicu zaslužan za to što sam se opredelila za nauku a ne nešto drugo, i da mi je zbog toga drago jer mi se dopada ovaj posao.

  • +1 3
Link to comment
32 minutes ago, Shitgenstein said:

Sa Petnicom generalno ima toliko nijansi iskustava da je greška formirati jednoličan stav. Lakše je pribeći idealizaciji (praćenoj okretanjem glave) ili devaluaciji (praćenoj ignorisanju snažno dobrih strana).

Mogu samo da nagađam da je slično kod Aleksićeve škole glume recimo, nemam nikakvog dodira sa tim svetom pa da išta tvrdim.

Imam ja slično iskustvo, i zapravo mislim da sam ga tek skoro nakon ovih događanja sa Aleksićem osvijestio kao takvo, da je to što smo gledali to, ta užasna gadna stvar. I ne mogu tačno da odgovorim koliko sam bolji postao u toj branši od toga svega (vjerovatno da jesam) ali sam od skora (od slučaja Radulović/Aleksić) postao svjesniji koliko smo mi svi prelazili preko tih užasnih dešavanja kao preko "nečeg normalnog".

 

I opet ne znam još uvijek kako da se postavim prema svemu tome. Nisam nikad lično bio ugrožen, ali znam osobe koje su bataljivale sve aktivnosti zbog neprimjerenih stvari od strane "glavnog".

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
54 minutes ago, Shitgenstein said:

Zatim,   neki saradnici su bili nemilosrdno grubi u svojim kritikama. Dođe dete sa interesovanjem a ti se po njemu posereš jer se nije snašlo u nekoj situaciji ili ne zna dovoljno o nekoj temi ili ne zna detalje gramatike srpskog jezika.

Ovo je sve variralo od seminara do seminara, znalo se da su neki seminari jako strogi a neki opušteni.

 

Ovo zakonom zabraniti.   Veoma ukorenjeno kod nas. Postoji svuda,  muzickim skolama, u sportu...Zlo.

Ta Petnica je neku decu ubila u pojam. Lose za sebe,  mimo ove aktuelne price o zlostavljanju.  Nismo svi isti, i ne reagujemo isto.  Sistemski problem  

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...