Jump to content
IGNORED

Случај Петница


Recommended Posts

sad je bila jovana gligorijević u n1 sudio lajv, oko 13.00h... kaže da su je već danas zvali iz neke redakcije da joj traže imena žrtava.

  • +1 1
Link to comment
Just now, slepa živana said:

sad je bila jovana gligorijević u n1 sudio lajv, oko 13.00h... kaže da su je već danas zvali iz neke redakcije da joj traže imena žrtava.

Uzasnoo.

Link to comment

Ne znam šta se sve zamera J. G. (verujem ima štošta i da je opravdano), ali mislim da nema pripremljenije, obučenije i profesionalnije novinarke i istraživača sa čistijim motivima, kad je u pitanju bavljenje ovom temom. 

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, Taihoskopija said:

Ne znam šta se sve zamera J. G. (verujem ima štošta i da je opravdano), ali mislim da nema pripremljenije, obučenije i profesionalnije novinarke i istraživača sa čistijim motivima, kad je u pitanju bavljenje ovom temom. 

Ma zasto bi neko izmislio ovakvu stvar????

 

 

I to bas protiv najvoljenije Petnice.

 

Pa nije luda Jovana, mora da ima dokaze 

Link to comment

Ne mislim na izmišljanje, nego na svest i znanje kako se pristupa temi, šta se izdvaja kao važno i šta je fokus, kako se potreba za zaštitom žrtava miri sa potrebom javnosti za relevantnim informacijama, kako izbeći senzacionalizam i kako će dalje da se kanališe priča. 

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Taihoskopija said:

Ne mislim na izmišljanje, nego na svest i znanje kako se pristupa temi, šta se izdvaja kao važno i šta je fokus, kako se potreba za zaštitom žrtava miri sa potrebom javnosti za relevantnim informacijama, kako izbeći senzacionalizam i kako će dalje da se kanališe priča. 

Postojace dve struje.

 

Jedna da govori o sistematskom zlostavljanju i institucijalnom stitenju zlostavljaca. Vidim direktor je pobegao iz Srpske naucne grupe na fejsu.

 

I druga blatoidna struja koja ce ovo da muze zarad para.

 

Prva ce ona Jovana Joksimovic, kod nje je u Aprilu gostovao direktor i ona ce da pocne da se zblazava kako se to nije znalo.

 

Pa onda Jeremicka kad opajda sa Seseljom o stranoj zaveri protiv Petnice.

Pa posle ide Sarapa. 

 

Uzas

Link to comment
1 hour ago, Taihoskopija said:

 

Pa to, a i ako ste kretali nekad po tim umetničkim školama slikanja, glume, književnosti nečega, često ima tu 1 usahli i od života nerazumen™ i tužan harizmatični deda što pati zagledan u beskraj i kul je i uvodi tebe i drugare u svet književnosti, filma i muzike i objasni ti da si ti kul ako nešto i nešto i da je nošenje brushaltera i to što nećeš da te mazi po kolenima malograđanska stega i poremeti ti osećaj za dobro i loše, a tinejdžer prirodno leluja između želja da bude kul buntovni junak, a ne službenica u pošti kao mama i eto tako to funkcioniše super. 

 

To je obrazac svakako. Prepredena starost manipulise zbunjenu mladost, jos ako je u nekoj Instituciji, mashala, obrazac se sam namece.

 

Mene boli druga stvar - glumci, pisci, umetnici, ljubitelji Tarkovskog i boemi se sada vec serijski predstavljaju kao potencijalni manijaci, cudaci i bolesnici - a Domacini i Patrijote dobijaju grdne sate na nacionalnim frekvencijama da se operu od maloletnicke prostitucije, podvodjenja starcima i trgovine uticajem.

 

Ovaj S. ili Aleksic, Lecic - oni su pojedinci tendenciozno predstavljeni kao sistem (SKOLA GLUME, PETNICA, POZORISTE) a sam sistem koji trguje seksom i zenama na veliko (Jutke, Palme, Dacici, zvezde granda, vlasnici splavova, ministarstva koja zaposljavaju prostitutke) je nevidljiv, necujan, zakamufliran.

 

Muka mi je od svega.

Edited by Caligula
  • +1 4
Link to comment
On 7.6.2021. at 3:37, iDemo said:

Kao da (nam) nije dosta 1 u Beogradu nego treba visoko-oktanske pravnike da proizvodimo i u Kragujevcu... Odlikashe i 'najbolje' u generacijama i uopste istoriji fakulteta... Al' dobro - ako ima Visha elektrotehnicka skola u Zvecanu, Elektronski fakultet u Nishu - sta fali i Pravnom u Kragujevcu, ne?

Ovo poređenje Kragujevca sa kosovskom pripizdinom ti neću uzeti za zlo samo zato što verovatno nemaš pojma gde je osnovana prva škola i postavljen temelj obrazovnog sistema moderne Srbije, kakav god bio danas.

  • +1 1
Link to comment

Da stvar bude još gora, on je žrtve za koje je znao šta su preživele u Petnici, zvao da se vrate centar da drže edukaciju a otkrio je i šta se dogodilo s fotografijama koje je S. slikao, a čiji sadržaja je traumatičan za žrtve.

 

- Mi smo ceo računar uzeli i reformatirali. Nismo ga pregledali. Verovali smo da ćemo tu videti stvari koje nisu u redu i da to ne treba više da postoji. Mislili smo da štitimo decu - rekao je Majić i dodao da SADA veruje da je S. nasilnik.

Link to comment
13 minutes ago, Taihoskopija said:

Da stvar bude još gora, on je žrtve za koje je znao šta su preživele u Petnici, zvao da se vrate centar da drže edukaciju a otkrio je i šta se dogodilo s fotografijama koje je S. slikao, a čiji sadržaja je traumatičan za žrtve.

 

- Mi smo ceo računar uzeli i reformatirali. Nismo ga pregledali. Verovali smo da ćemo tu videti stvari koje nisu u redu i da to ne treba više da postoji. Mislili smo da štitimo decu - rekao je Majić i dodao da SADA veruje da je S. nasilnik.

Degenerik :isuse:

  • +1 6
Link to comment
23 minutes ago, Taihoskopija said:

Da stvar bude još gora, on je žrtve za koje je znao šta su preživele u Petnici, zvao da se vrate centar da drže edukaciju a otkrio je i šta se dogodilo s fotografijama koje je S. slikao, a čiji sadržaja je traumatičan za žrtve.

 

- Mi smo ceo računar uzeli i reformatirali. Nismo ga pregledali. Verovali smo da ćemo tu videti stvari koje nisu u redu i da to ne treba više da postoji. Mislili smo da štitimo decu - rekao je Majić i dodao da SADA veruje da je S. nasilnik.

 

"Ne bih ja, ali zbog dece..."

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...