Jump to content
IGNORED

Случај Петница


Recommended Posts

Just now, Shitgenstein said:

U preduzetništvu da, ali u nauci ne, Majić bukvalno nije ni naučnik. (Nije ko da je bitno, al da se zna ipak.)

 

Ali znali su i vrlo aktivno gušili ikakvu pobunu i priču na internom nivou.

 

ok, i pomislila sam ali mi se nije guglalo

Link to comment
2 minutes ago, morgana said:

pa moron jebiga. to sto je odlican u svojoj nauci i preduzetnistvu ne znaci da je odlican u svemu ostalom. ni intelektualno ni karakterno.

 

Nije moron, ovo je tipično gaslajtovanje.

Link to comment
1 hour ago, Taihoskopija said:

Da stvar bude još gora, on je žrtve za koje je znao šta su preživele u Petnici, zvao da se vrate centar da drže edukaciju a otkrio je i šta se dogodilo s fotografijama koje je S. slikao, a čiji sadržaja je traumatičan za žrtve.

 

- Mi smo ceo računar uzeli i reformatirali. Nismo ga pregledali. Verovali smo da ćemo tu videti stvari koje nisu u redu i da to ne treba više da postoji. Mislili smo da štitimo decu - rekao je Majić i dodao da SADA veruje da je S. nasilnik.

Svesno i namerno uništavanje dokaza je takođe krivično delo.

  • Hvala 1
Link to comment
Just now, morgana said:

pa moron jebiga. to sto je odlican u svojoj nauci i preduzetnistvu ne znaci da je odlican u svemu ostalom.

 

U kojoj nauci? Covek je valjda diplomirao na geografiji posle nekoliko decenija studiranja. Moze neko da me ispravi, ali verujem da novi direktor nije nikada diplomirao iako mu u cv-u stoji inzenjer elektrotehnike: http://civilnodrustvo.gov.rs/upload/Nikola Bozic_CV.pdf

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, morgana said:

 

ovo je potencijalno krivicno djelo, brt

 

Kao da on to ne zna, ali namera je jako teško dokaziva. Mogu da se opkladim da mu ništa neće faliti, pogotovo što je najverovatnije u pitanju sistemski problem, a ne jedno izolirano zataškavanje.

Link to comment
Just now, chandra said:

 

U kojoj nauci? Covek je valjda diplomirao na geografiji posle nekoliko decenija studiranja. Moze neko da me ispravi, ali verujem da novi direktor nije nikada diplomirao iako mu u cv-u stoji inzenjer elektrotehnike: http://civilnodrustvo.gov.rs/upload/Nikola Bozic_CV.pdf

 

 

 

ok, kazem, nije mi se guglalo, poenta je da moze biti dobar u svom poslu, a los u svemu ostalom,  kompetencije se ne prostiru radijalno kroz vazduh uprkos samopouzdanju

  • +1 2
Link to comment
Just now, Jeremija said:

 

Kao da on to ne zna, ali namera je jako teško dokaziva. Mogu da se opkladim da mu ništa neće faliti, pogotovo što je najverovatnije u pitanju sistemski problem, a ne jedno izolirano zataškavanje.

 

 

vjerujem da mu nista nece faliti ali ne zbog stepena dokazivosti namjere

Link to comment
16 hours ago, aram said:

Ajde da ne izvrćemo sad situaciju i da ne radimo te besmislene zamene teza. Niko nije napao Petnicu kao takvu nego vrlo određene ljude. I pri tome jasno da je problem kreten koji je to deci radio, naravno. Ali mnogo veći problem, meni, je uprava ISP koja je ćutala, zataškavala i plašila te devojke koliko do juče.
Uostalom, sačekaj da pročitaš članak pa onda pravi analogije.

Nisam bila sigurna kako da svhatim tvoju poruku pa sam za svaki slucaj htela da napisem moje misljenje. Ali ako primetis, Petnica je odmah ovde napadnuta kao takva (a i pre se o njoj diskutovalo na vise razlicitih tema gde je isto bilo dva tabora)

 

 

Nevezano za ovo, meni je stvarno fascinantno kako si dakle mogao da prodjes kroz nesto, i to godinama, i da nista od toga ne primetis, a cak si i bio u tom drustvu. Neke stvari se kasnije bolje sagledaju ili shvate. Lepo je biti glup, sto bi neko rekao :)

 

Nazalost, i jedna moja drugarica je dozivela maltretiranje i pokusaj skidanja za slikanje, ali se uspesno izvukla. To je bilo posle mnogo godina kada vise nije bila polaznica (nije bila "balavica" sto je verovatno i pomoglo da se uspesno izvuce). I njoj i meni posle kada mi je pricala je bilo sokantno da je uopste to njegovo slikanje (polu)nagih osoba (ne znam da li su bile samo osobe zenskog pola ili oba, u svakom salucaju vode devojke) bilo poznato odredjenim ljudima. Kada smestim to vreme kada se njoj desilo, ide uz to razdoblje iz teksta. Da li je to covek radio i 10 godina pre toga? Naj pa hajde da kazem cudnije je sto je tada vec njegova cerka bila u tim tinejdzerskim godinama, ja sam je znala kao jos malu.

 

------

 

 

 

//Bozic jeste diplomirao, ako je to bitno za ovu pricu

Edited by Hamlet Strašni
склоњен линк ка чланку
  • +1 3
Link to comment
35 minutes ago, gospa buba said:

ja se zato i muchim. budala, glumi budalu? mislim, vigor majic nije bivao budala, kakva je to pricha, kakva odbrana, spetljali smo se, u shocku sprzili dokazni materijal, nismo se setili da zovemo policiju, to je bash bulshit. ali bash. a za to vreme ovaj oslepeo, zanemocao, poludeo i sav je jadan i nema shta da jede, pa da mu damo samo da plasti, ne mora da kosi :dry: :unsure:

bulshit neki :unsure:

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

 

ma kakva budala ... to se danas vadi se za unistavanje dokaznog materijala, a sve zato sto je cuvao instituciju

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

//Bozic jeste diplomirao, ako je to bitno za ovu pricu

 

To je novost za mene. Znam da se dugo mucio.

Link to comment
37 minutes ago, Mos said:


al’ se zaštitio, svaka mu čast. Direktno je priznao da je uništio dokaze za koje je sumnjao/znao šta su. Ako će tako da ih štiti ne mora više.

Nisu oni glupi, ko zna čega je tu bilo, kad su žurili da unište... 

Link to comment
1 hour ago, Taihoskopija said:

- Mi smo ceo računar uzeli i reformatirali. Nismo ga pregledali. Verovali smo da ćemo tu videti stvari koje nisu u redu i da to ne treba više da postoji. Mislili smo da štitimo decu - rekao je Majić i dodao da SADA veruje da je S. nasilnik.

Ovo je strašno. Ovo je uništavanje dokaza i dovoljan razlog i da Majic zavrsi u zatvoru...

Posle ovoga sam zaista zabrinut za Petnicu kao instituciju i pitam se da li treba da postoji. Nije problem jedan Savan, on može svagde da se pojavi. Problem je da osnivač i direktor učestvuje u štićenju te osobe, nastavlja da je angažuje i uništava dokaze.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...