Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

Elem, ja sam sasvim slucajno prolazio preko Odeonsplatza kada vidim u daljini puno murije, BMW na sve strane sa svetlima:laugh:...rekoh daja da vidim sta se desvava kada ono sa razglasa: Söder muss weg...keine imf für kinder...i sve tako. Ja rekoh: kako vi kazete ja sam se impfovao...Na kraju sam slikao Mercedesovu provokaciju na Odeonsplatz-u, sto je bio najinteresantniji deo moga putesestvija oko LMU i bavarske Trijumflane kapije....

 

20211201-200428-1.jpg

 

 

 

Link to comment

Nego šta kažu, pored svih mera za decu ispod 12 godina?

Juče mi je ladno u 1euro shopu prodavačica zabranila da uvodim dete "jer deci treba negativni test", na stranu što ni moj pass nije ni potražila, kamoli pogledala.

Šta od pravila važi za prodavnice odeće, obuće u slično za decu ispod 12? (Moje dete je 8, tri puta nedeljno ih testiraju u školi. Znam da su muzeji jedno vreme za decu tražili samo školsku knjižicu, čisto da vide da ide u školu u Berlinu jer znaju za testove).

Link to comment
On 3.12.2021. at 12:54, Zlurad said:

Nego šta kažu, pored svih mera za decu ispod 12 godina?

Juče mi je ladno u 1euro shopu prodavačica zabranila da uvodim dete "jer deci treba negativni test", na stranu što ni moj pass nije ni potražila, kamoli pogledala.

Šta od pravila važi za prodavnice odeće, obuće u slično za decu ispod 12? (Moje dete je 8, tri puta nedeljno ih testiraju u školi. Znam da su muzeji jedno vreme za decu tražili samo školsku knjižicu, čisto da vide da ide u školu u Berlinu jer znaju za testove).

 

U principu je dovoljna školska knjižica kao dokaz, mislim da samo u Hessenu traže Testheftchen. Očigledno je prodavačica promašila fudbal. U Bavarskoj je dovoljan dokaz i godišnja školska karta za prevoz.

 

On 3.12.2021. at 17:59, I*m with the pilots said:

And now for something completely different:

 

Da li je neko od vas presao mozda u neku "zelenu" banku? Ako neko jeste, ili je razmisljao na tu temu te i dosta istrazio - mozemo i putem privatnih poruka da nastavimo, osim ako bi ovo bilo zanimljivo ostalima na temi.

 

Pregled takvih banaka: https://utopia.de/bestenlisten/die-besten-gruenen-banken/

 

Razmišljali smo i mi o tome, međutim problem je to što i dalje baratamo sa kešom a direkt bank su mi tu nezgodne, jel recimo kako da uplatim novac u kešu na račun? Jedino preko trećih banaka a i to košta relativno.

 

Pa onda oko sitnica da se sredi lakše je nazvati lokalnog bankara koji te zna pa ti sve sredi itd. Najveća prepreka je to što imamo kredit za kuću kod naše banke u lokalu pa ne volim da špartam između različitih banaka nego volim da imam sve na jednom mestu. Trenutno sam kod Sparkasse, jako mi se sviđa njihova aplikacija, imaju dobar sistem autentifikacije preko pushTAN, podržavaju sve moderne cica mice za beskontaktno plaćanje itd. Isto tako imamo tu pregled računa za našu (maloletnu) decu i tako to.

 

Da imam možda neku jednostavniju konstelaciju verovatno bi lako prešao na direktbank i to zelenu :-)

Link to comment
  • 2 weeks later...

Jedan od simbola Minhena, koliko sam cuo dugo zabranjen ali neka me isprave veterani Minhena, surfovanje u Engleskoj basti:

 

20211214-161923-1.jpg

 

Eto surfuje se i skoro na minusu. Leti ovde ne moze da se pridje. Malo to smesno bude, idete kroz centar Minhena i vidite ljude koje nose daske za surf, ako vam nije poznato ovo mesto onda se pitate...

 

20211214-162000-1.jpg

 

Tu je odmah bavarski kancelarat....Odeonsplatz...

 

20211214-162817-1.jpg

 

20211214-163307-1.jpg

Tako ako budete navratili u Minken da se ne iznenadite kada vidite surfere.

Edited by pasha
  • +1 1
Link to comment

Koliko sam cuo to je formalno bilo zabranjeno i umeli su da rasteruju a onda su videli da to nema smisla i dozvolili su. Ipak je to park sa patkicama i za smirivanje zivaca:laugh:

 

20211214-161311-1.jpg

 

Doduse ovo je tek pocetak tj. kraj parka u samom centru Mihena a park ide kilometraima na sever. Moram reci da nisam bio do Svabinga ali kraj ne bi trebalo da je daleko od Alijanc arene, ako uopste ima kraja u Minhenu ili izlazi park iz grada ka obliznnjim jezerima...to ni sam ne znam. Moracu jednom da se nakanim da setam.

 

20211214-161413-1.jpg

 

20211214-162707-1.jpg

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Samo za iskrene ljubitelje Slobodne drzave Bavarske i naseg premijera Södera:laugh:

 

20211214-163240-1.jpg

 

Parohisjki dom i crkva Sv. Jovana Vladimira SPC u juznom delu Minhena

 

20210927-182738-1.jpg

 

Ovo je izgradjeno sredinom devedesetih. Tu dolaze decica da uce srpski...

 

Pre toga je crkva decenijama, mislim od kraja 1940ih, bila vojna nemacka kapela koja je data uglavnom pripadnicima SDK(poznatim u narodu kao Ljoticevci) od strane Nemaca(i Amerikanaca, jer je to bila americka okupaciona zona nakon 1945 sto se moze cak i osetiti u Minhenu, za razliku od britanskog Hamburga i severa), koji su uspeli da preteknu...gde su doticni uzivali podrsku nemacke(i americke) drzave i koliko znam primali penziju kao i pripadnici Vermahta...malo poznato danas...

Eto i to je Nemacka.

  • +1 3
Link to comment

Uzgred jedna od ulica, pa ne bas mala, na severu Minhena se zove Beogradska-Belgradstraße i nalazi se upravo izmedju Engleske baste i Olimpijskog parka u Svabingu.

 

Belgradstraße

Die Belgradstraße ist eine etwa 1,9 km lange Straße im Münchner Stadtteil Schwabing. Sie verläuft in Süd-Nord-Richtung zwischen Kurfürstenplatz und Petuelpark, wo sie in die Knorrstraße übergeht. Namensgeber ist die serbische Hauptstadt Belgrad.

 

https://de.wikipedia.org/wiki/Belgradstraße

 

Eto, malo sam docarao Minhen. Nadam se da ne zamerata zbog toga.

Edited by pasha
  • +1 4
Link to comment

Htedoh ovo na automobile ali neka bude ovde,

 Eto jednog ICE a ima ih jos buljuk u daljini

20211218-143905-1.jpg

 

Dajmlerov izlozbeni centar u Minhenu, zli jezici kazu da su namerno napravili ovoliko da bi provocirali BMW u njegovom gradu...

 

20211218-145115-1.jpg

 

20211218-145346-1.jpg

 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...