Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

2 hours ago, barrcode said:

a jel kod vas proveravaju Impfpass? mislim ono kako bi trebalo - skeniranje QR koda + provera ID.

Još nisam na to naleteo ovde u NRWu. ili pogledaju da li su odgovarajuća imena na IDu ili otvore app i provere sertifikate - NIKADA i jedno i drugo, kako bi trebalo. 


Unterfranken ovde, ovih nedelja sam išao par puta u restoran i na bazene sa decom. Traže uvid u ličnu i impfpass, u restoranu su skenirali kod svaki put na bazenu nisu - samo proveravali da pi se slažu podaci sa lične. 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, pasha said:

Ne samo da gledaju qr kod na app i id vec imaju softver koji preko kamera prati da li se priblizis 2m pa pisti. I uvek daju na znanje preko oko mera....

 

gde ima tih kamera u muc-u?

Link to comment

Danas sam prvi put imao zajedničke kontrole kontrolora i policije u u-bahnu u Nirnbergu, kontrola je gledala karte a policija je proveravala impfpasse i lične dokumente. Bilo je par njih koji su hteli da se provozaju mimo 3G, uzeli su im personalije i morali su da napuste stanicu. 

Link to comment
12 hours ago, barrcode said:

a jel kod vas proveravaju Impfpass? mislim ono kako bi trebalo - skeniranje QR koda + provera ID.

Još nisam na to naleteo ovde u NRWu. ili pogledaju da li su odgovarajuća imena na IDu ili otvore app i provere sertifikate - NIKADA i jedno i drugo, kako bi trebalo. 

 

Mi ni ne nosimo vakc. pasos sa sobom, vec pokazujemo na mobitelu kroz Corona Warn App*, verujem da tako svi radite? Do sad su mi samo jednom skenirali, u bioskopu u Frankfurtu (to je bio sam pocetak oktobra), ostalo je uglavnom samo gledanje datuma i da se ime slaze sa licnom. Frizerka mi jedina nije trazila nikakav dokaz do sad jer "je od pocetka price shvatila na kojoj sam strani" (mada ja ni kod nje ne skidam masku, rekoh vec da se osecam "golom" bez nje), mada mi je to malo bezveze, hajde da je prvi put pogledala pa posle ne.. Isto mi je rekao i komsija, on ide u jedan te isti restoran svake nedelje, ni njemu nisu nikad pogledali jer ga "znaju".

 

*I onda tako "dobijem" dva sata za sebe, odem na izlozbu i - shvatim da sam zaboravila mobitel negde, i propadne sve. Od sad cu da drzim sa sobom u torbi i u autu kopiju vakc. pasosa i onog PDF-a koji smo dobili nakon bockanja, posto generalno zaboravljam mobilni svako malo.

 

Edit> mislim da je Zlurad pisao da se kod njega u Berlinu nije maltene nigde proveravalo ozbiljno do sad

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

ja sam par puta pokazivao covpass u restoranima i kaficima. nije mi niko trazio da uporedi ime. 

redovno gledaju kad vodim cerku na trening klizanja. ovi iz kluba iako nas znaju vec godinama uredno traze da vide covpass. valjda da sebe zastite u slucaju kontrole

Link to comment

Ja sinoć sleteo iz Španije, na aerodromu sam video samo radnika na pisti koji nas je usmerio na pogrešna vrata pa su svi putnici iz aviona lutali po BER aerodromu dobrih 25 minuta. Osim njega nisam video ni jednu osobu koja radi na aerodromu, kamoli da neko nešto traži.

Po Berlinu su počeli da traže QR kodove ali ih slabo skeniraju jer očigledno numeju. Ono što me izrazito nervira je što mi traže da udarim "display certificate" gde su lični podaci i gde je napisano ispod znaka uzvika "Do not show this sensitive data to other people...". Zato sam prestao da koristim CoronaWarnApp pa sam pored instalirao RKIjev CovPass da im pokažem da znak uzvika, kad počnu da me nerviraju.

Link to comment

Söder najavljuje jos ostrije mere, zatvara stadione potpuno za navijace.

Gledam mapu na suüdeutucshe, Bavarska se popravlja, ostatak Nemacke bas i ne. Ali u globalu Nemacka se stabilizovala na oko 450 na 100k.

Sto se tice obavezne vakcinacije pitanje je da li ce proci ustavni sud.

Edited by pasha
Link to comment

Da, cuo sam na vestima.

Uzgred veceras bili protesti u Minhenu protiv Södera i njegovih mera, nije bilo puno ljudi.

Na Ludwig Maximilian straße kod Univerziteta,

 

20211201-192028-1.jpg

 

 

20211201-192249-1.jpg

 

Bilo je i drugova...malo zamrljana crvena zastava...

 

20211201-195519-1.jpg

 

 

 

Edited by pasha
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...