Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

ako je neko od vas planirao buster, zakažite na vreme: ja prošlog ponedeljka dobio termin za 7.dec, evo nedelju dana kasnije čujem kod Hausarzt-a da prvi sledeći slobodan termin koji mogu da ponude je 24.janaur.  

pune se slotovi neviđenom brzinom, nemci se uspaničili. 

Link to comment
18 minutes ago, barrcode said:

ako je neko od vas planirao buster, zakažite na vreme: ja prošlog ponedeljka dobio termin za 7.dec, evo nedelju dana kasnije čujem kod Hausarzt-a da prvi sledeći slobodan termin koji mogu da ponude je 24.janaur.  

pune se slotovi neviđenom brzinom, nemci se uspaničili. 

 

Upravo to uradio online, probno sam refreshovao - svaki put mi je skakao sledeci slobodan termin za pola sata kasnije. Idu termini prebrzo. Ovako ce prekosutra da me bocnu u busu!

Link to comment
38 minutes ago, Boycie said:

 

Upravo to uradio online, probno sam refreshovao - svaki put mi je skakao sledeci slobodan termin za pola sata kasnije. Idu termini prebrzo. Ovako ce prekosutra da me bocnu u busu!

 

ima li neki vremenski period. kao, 6 meseci posle druge vakcine?

 

gde si se prijavio online?

Link to comment
6 minutes ago, Ros said:

 

ima li neki vremenski period. kao, 6 meseci posle druge vakcine?

 

gde si se prijavio online?

 

Ja sam ovde to odradio: https://impfzentren.bayern/citizen/ preko zvanicnog portala za Impfzentrume. Ulogovao sam se iz radoznalosti posto sam prvo hteo preko Hausarzta, medjutim Impfzentrum mi je dao odmah opciju da rezervisem termin i tako sam dobio termin za prekosutra iako mi se 6 meseci navrsava 27.11. Ovako ce vec 17.11 u Impfbusu u selu da me bodu, nadam se da me nece smarati zato sto je malo ranije.

Edited by Boycie
  • Hvala 1
Link to comment
49 minutes ago, Boycie said:

 

Ja sam ovde to odradio: https://impfzentren.bayern/citizen/ preko zvanicnog portala za Impfzentrume. Ulogovao sam se iz radoznalosti posto sam prvo hteo preko Hausarzta, medjutim Impfzentrum mi je dao odmah opciju da rezervisem termin i tako sam dobio termin za prekosutra iako mi se 6 meseci navrsava 27.11. Ovako ce vec 17.11 u Impfbusu u selu da me bodu, nadam se da me nece smarati zato sto je malo ranije.

 

ja sam imao konto na impfzentren, ali su me uredno obavestili, pre mesec dana, da mi brisu konto jer nije vise potreban :D

znam da odmah daju termin cim se prijavis. ja cu da cekam jos par nedelja. meni je 6 meseci od druge, 3-eg decembra 

 

 

Link to comment
28 minutes ago, Boycie said:

Ipak sam otkazao termin. Čitam u Mainpost da u Würzburgu vraćaju uredno registrovane ljude sa bustovanja zato što su dolazili par dana ranije od ciljanih 6 meseci razmaka :isuse:

 

zato sto im je sistem takav. ako kliknes na Termin onda ti daje prvo sto ima. nije da nema smisla jer ako hoces vakcinu, hoces sto pre.

da nisu obrisali moj stari konto, sad bi imali moje podatke o prethodne dve vakcine i mogli bi lako da nude termine posle 6 meseci. ali, treba se toga dosetiti :D

 

Link to comment
15 minutes ago, Ros said:

 

zato sto im je sistem takav. ako kliknes na Termin onda ti daje prvo sto ima. nije da nema smisla jer ako hoces vakcinu, hoces sto pre.

da nisu obrisali moj stari konto, sad bi imali moje podatke o prethodne dve vakcine i mogli bi lako da nude termine posle 6 meseci. ali, treba se toga dosetiti :D

 

 

Izrazito debilno i još jedno su nemci dokazali da su nemci, nije mi ni jasno kako su tako smotani došli tu gde jesu.

Ja nisam izbrisao moj nalog tako da mi je uredno stajalo gde i kada sam primio prve dve vakcine, lako su mogli da odrade logičku računicu da blokiraju button za rezervaciju ako nije prošlo 6 meseci ali ne.

Link to comment
1 hour ago, Boycie said:

 

Izrazito debilno i još jedno su nemci dokazali da su nemci, nije mi ni jasno kako su tako smotani došli tu gde jesu.

 

ja promenio funkciju F5 dugmeta na tastaturi, pa mi služi kao shortcut za pejstovanje ovakve rečenice, jer jbga - ovakva misao svakako dolazi min 5-6x na dan. 

  • Haha 2
Link to comment

Ja sam za trecu dozu proveravao na Thereseinwise, naravno Minhen, i devojka koja je radila na ulazu, Hrvatica, mi je rekla da za tu lokaciju ne mora da se zakazuje. Doduse bila je zbunjena kada je cula da sam iz Srbije. Tako da treba jos jednom proveriti. Meni je to blizu i verovatno cu ovih dana otici.

Satori kao za Oktobarfest se nalaze tacno ispod spomenika Bavarskoj i moze automobilima da se dodje na cepljenje.

 

Link to comment

Dakle, ispod ovoga se nalazi centar za vakcinaciju i brze testove,

 

800px-Bavaria_Statue_and_Ruhmeshalle_Mun

 

Za one koji su nekada bili na Oktobarfestu, znaju gde je to, onaj ogromni prostor gde se odzava Oktobarfest, sada tamo dizu satre za novogodisnje praznike tj. cirkus za decu....

Link to comment

Danas sam dobio trecu dozu vakcine u Minhenu. Bez prijave sam to odradio u mobilnoj stranici za cepljenje koja se danas nalazi na Paul-Heyes straße.

Ja sam prve dve doze dobio u Srbiji i nisu pravili nikakav problem, samo sam im pokazao digitalni sertifikat iz Srbije.

 

Na Thereseinwise vise ne moze bez zakazivanja zbog guzvi, tako je i na Marienplatz i jos par mesta u Minhenu.

 

Quote

+++ Achtung – Terminvereinbarung nötig +++
Aufgrund des aktuell sehr großen Andrangs muss für eine Corona-Schutzimpfung im Impfzentrum Riem oder – für einen Termin ab 16.11. – in einer der vier dauerhaften Außenstellen auf der Theresienwiese, am Marienplatz, in den Pasing Arcaden oder im KVR über BayIMCO (www.impfzentren.bayern) ein Termin vereinbart werden.

Bez zakazivanja moze u mobilnim centrima po Minhenu, jedino je malo nezgodno cekati po ne bas toplom i lepom vremenu u Minhenu ovih dana.

Koga zanimaju moblni centri moze da prati ovde gde su toga dana otvoreni, evo ja cu staviti za narednih par dana:

ienstag, 16. November

  • Stadtteilzentrum Milbertshofen, Schleißheimer Straße 336, 10 bis 16.30 Uhr
  • Kreisjugendring München-Stadt, Paul-Heyse-Straße 22, 11 bis 16 Uhr
  • Sozialbürgerhaus Sendling - Westpark, Meindlstraße 16/20, 11 bis 16 Uhr

Mittwoch, 17. November

  • Familienzentrum Lichtblick Hasenbergl, Wintersteinstaße 35, 11 bis 17 Uhr
  • Pfarrheim Namen Jesu, Stürzerstraße 37, 11 bis 17 Uhr
  • Alten- und Servicezentrum Westend, Tulbeckstraße 31, 9.30 bis 16 Uhr
  • Stadtteilzentrum Milbertshofen, Schleißheimer Straße 336, 10 bis 16.30 Uhr
  • Kreisjugendring München-Stadt, Paul-Heyse-Straße 22, 11 bis 16 Uhr
  • Sozialbürgerhaus Sendling -Westpark, Meindlstraße 16/20, 11 bis 16 Uhr

Donnerstag, 18. November

  • Freie Turnerschaft München Gern, Hanebergstraße 1, 11 bis 17 Uhr
  • Kinder- und Jugendtreff Frei.Raum, Feldbergstraße 63, 11 bis 16 Uhr
  • Sozialbürgerhaus Sendling - Westpark, Meindlstraße 16/20, 11 bis 16 Uhr

Freitag, 19. November

  • Münchner Volkshochschule Einstein 28, Einsteinstraße 28, 11 bis 17 Uhr
  • Kinder- und Jugendtreff Frei.Raum, Feldbergstraße 63, 11 bis 16 Uhr
  • Kreisjugendring München-Stadt, Paul-Heyse-Straße 22, 11 bis 16 Uhr

Sonntag, 21. November

  • Alten- und Servicezentrum Maxvorstadt, Gabelsbergerstraße 55, 10 bis 16 Uhr
  • St. Lukas, Mariannenplatz 3, 12 bis 17 Uhr
  • SV Laim, Riegerhofstraße 20, 11 bis 17 Uhr
  • ESV München, Margarete-Danzi-Straße 21, 11 bis 16.30 Uhr
  • Wirtshaus zum Isartal, Brudermühlstraße 2, 12 bis 17 Uhr

https://www.muenchen.de/rathaus/Stadtverwaltung/Referat-fuer-Gesundheit-und-Umwelt/Infektionsschutz/Neuartiges_Coronavirus.html#sonderaktionen_2

 

Sto se mene tice ja sam svoje odradio prema sebi i zajednici,

 

 

20211116-143938-1.jpg

 

Nadam se da sam nekom pomogao barem malo.

Edited by pasha
  • +1 2
Link to comment

Da.

Ali mislim da ne prave nikakve probleme ni ako nije proslo 6 meseci. Treba pitati, mislim da mozes pozvati univerzalni broj za ceppljenje u celoj Nemackoj i pitati ili  poslati e-postu.

Mislim da vse te informacije imas na gornjem linku koji sam stavio.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...