Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

Inace to je ulica na kojoj pocinju eksluzivne prodavnice, od Guccia, Stone Island, Plein, Patek pa sve mozete da zamilste a i one koji ne mozete i niste culi, eksluziva iz Italije i Francuske....pa do Marienplatz....tu je i Kempinski i Svarovski....

Elem, mene to preterano ne zanima ali ima ova zanimljivost, promenada za setnju skoro po sred Isara...

 

20220106-121420-1.jpg

 

To tako ide do Deutsche museum na Isartor, fenomenalno mesto za ljubitelje tehnike...svi dostigbuca nemacke tehnike i nauke....

 

20220106-122041-1.jpg

 

20220106-121848-1.jpg

  • +1 1
Link to comment

Inace prodjoh kroz zeleznicku gomila omladinaca sa skijama se vraca sa dnevnog ili vikend skijanja u obliznjim Alpima. Sta ih zabole za 30ak e povratna do Garmisa i to za sa vremena regionalnim vozom...i ja bih ali da nabavim skije:violina:

Pogled na centrlani deo Minhena iz Engleske baste....

 

20211219-103919-1.jpg

Link to comment

Koji sam ja baksuz.

Pre jedno mesec dana, jurnem na izlozbu kod mene tik sto je bebac zaspao, galerija otvorena jos nesto preko sat vremena, taman taman, i u svemu tome ostavim mobitel kod kuce. Naravno da nije bilo dovoljno vremena da se vratim kuci pa ponovo, posto sam isla bajsem.

Danas organizujem sve da mogu da skocim do Frankfurta na izlozbu u muzeju, proverim n puta da mi je mob u torbi, nadjem cak mesto da parkiram ispred samog muzeja, da bi me zena na blagajni pitala "a gde Vam je treca vakcina?". Ja - :blink: i pocnem naglas sebi da govorim da nije jebeno moguce ovo. Kaze ona da su juce dobili od ministarstva da u muzejima vazi 2G+ ili tri doze. Na sajtu ne pise nista? Eh, izgleda da nisu stavili jos uvek na sajt. ?! Na srecu, drugi muzej nije znao za to (?!) pa sam uspela da pogledam makar nesto od onog sta me je interesovalo od januarskih izlozbi.

Link to comment

Mislim da ova zemlja nije napravljena da se nosi sa bilo kakvom krizom ovog tipa. Detaljna regulacija je ok, ali ne i kad imas problem koji niko ne ume da resi. I onda se sastaju svake tri nedelje i vecaju po 15 sati, donesu detaljna pravila, koja onda opet tri nedelje kasnije promene zato sto ne funkcionisu. I to sve na saveznom, pokrajinskom ili cak nivou grada. Imam dete u vrticu, skoli, aktivan sam u amaterskom kosarkaskom klubu i bukvalno bih mogao 20% svog slobodnog vremena da provedem citajuci koja su pravila. Sva pravila su izmisljena, pausalna i bez osnova u realnosti. Prosle godine je magicna vrednost za "Inzidenz" bila 200, kao zatvaranje skola blabla, pa onda kad je doslo do 200, bilo je daj da sacekamo, kad prodje vikend pasce opet ispod 200 ili tako neka glupost. Kad je otisla na prosecno 800 onda su opet redefinisali da crvena linija bude 1500 (ili tako nesto), pa kad i to bude dostignuto, podici ce na 10000. Neopisivo gubljenje vremena i energije svih, i onih koji donose pravila i onih koji moraju da ih prate.

  • +1 3
Link to comment

Skroz si u pravu. Mada, iskreno ni jedna država na svetu nije ishendlovala pandemiju kako treba, a to je teško da se zamisli u jednoj birokratskoj Nemačkoj gde u 21. veku ministarstva komuniciraju faksovima i gde je digitalizacija na nivou 1989 godina. Bukvalno donose paušalne odluke kao da je pandemija tu od pre 2 dana pa kao ajd sa probamo ovo. Mene najviše smara što je ovo ovde već 2 godine i imali su dovoljno vremena da nauče iz trial/error do sada ali očigledno da nisu.

Samo je Berlin dao milione evra za pilot projekte u toku leta za isprobavanje mogućnosti da klubovi ostanu otvoreni ako ispunjavaju uslov vakcinacija +pcr test. Projekti su manje više bili uspešni, kinta lepo potrošena i šta se dešava bukvalno 4 meseca nakon projekata? "Klubovi mogu da ostanu otvoreni ali bez djuskanja".

STIKO da preporuku da se buster daje nakon 6 meseci. Pa skrati na 5. Znam bukvalno 120 ljudi koji su vraćeni jer im je falio 1 dan do 5 meseci.

Onda berlinski senat, bukvalno ne pitavši nikog skrati buster na 3 meseca. Onda STIKO, računajući da je Berlin doneo tu odluku preporuči buster na 3 meseca.

Onda STIKO preporuči vakcinaciju dece od 5-11 godina koja imaju pre-existing condition ili moraju da budu pored osoba koje spadaju u visoko rizičnu grupu, pri tome ni u jednoj rečenici NE preporučuju vakcinaciju ostale dece već kažu "i ostala deca na zahtev mogu da se vakcinisu ako hoće", što nije preporuka nego "mogu ako hoće". Onda uvedu pravilo oko ulaska samo busterovanih a šta je sa decom koja primaju samo 2 doze? Za njih nema ulaza? Gomila ljudi trenutno ima problem jer je primilo dve vakcine pa se zarazili, dobili su od organa da su rekovalescenti ali džaba, kad im sistem gde važi ulaz za "samo bustovani" čita QR kao duplo vakcinisani i zbog toga nema ulaza.

Situacija je da bi sve ovo trebalo da bude smešno ali uopšte nije. Sto je najgore, jednom kad sve ovo prođe ima da se hvale kako su super ishendlovali a fejlovali su bukvalno svuda šta su dirnuli.

Link to comment
6 minutes ago, I*m with the pilots said:

Čuh samo deo nekog Lauterbahovog govora na radiju, i dalje su u fazonu da "pričaju sa populacijom i mole da se vakcinišu". Dokle više?

 

image.thumb.png.af548b841c599eebba20921b9363351d.png

  • +1 2
Link to comment

Demos in Hamburg werden zunehmend größer
L
aut Polizei zogen insgesamt mehr als 13.000 Teilnehmerinnen und Teilnehmer durch die Stadt - und das trotz eines seit Tagen steigenden Inzidenzwertes. Er lag am Sonnabend bei fast 630 in Hamburg. Schon vor Weihnachten waren Tausende Kritikerinnen und Kritiker durch die Hamburger Innenstadt gezogen. Eine Polizeisprecherin sagte NDR 90,3, dass sich die Teilnehmerzahl in den letzten Wochen immer mehr gesteigert habe.

https://www.ndr.de/nachrichten/hamburg/coronavirus/Tausende-demonstrieren-in-Hamburg-gegen-Corona-Politik,corona9832.html

 

Hajde sada protiv baze spd, simbola levice a brojevi u Hamburgu i na severu pocinju da luduju.

Edited by pasha
Link to comment

Hvala

Sada bih ipak hteo da postavim nesto sto sve interesuje koliko se trosi i zaradjuje u Nemackoj.

Koristicu tu jednog coveka na youtube koji vec duze vremena daje takve informacije i mnoge druge, odlican kanal, kao osnovu:

 

 

 

Link to comment

Pitanje primanja u Nemackoj je dosta kompleksno zbog kompleksnog poreskog sistema od 6 poreskih klasa pa dodatno oporezivanje unutar klase u zavisnosti od visine primanja tj. progresivno oporezivanje. Plus nije uracunat minijob ko moguci drugi posao do 450e mesecno bez poreza kao i razna socijala tipa deciji dodatak koji je mislim 200e po detetu mesecno, ispravite ako gresim posto nisam u toj poziciji.

 

Sa druge strane Nemacka je izdasna na socijali, od toga da kada izgubite posao primate preko 800e mesecno kada ste na birou, ovo se puno zloupotrebljava da se nista ne radi u Nemacko, postoji sema kako to raditi ali mora se imati minimum 1 godine radnog staza u Nemackoj doduse ne ide penziono...do raznih privielgije za trudnice i majke sa malom decom, mislim da mogu do 3 godine da ne rade posle porodjaja a dobijati 1800e mesecno, poslodovac ne sme da vam da otkaz . Naravno zdravstveno je univerzalno i skolstvo je besplatno, to znaci i visoko skolstvo. Zato su porezi tako visoki, narocito za ljude sa visim primanjima.

Edited by pasha
Link to comment
Quote

Цене мегават сата су експлодирале у Немачкој, раст од 47 одсто. Немачка влада гледа како ће да изађе са свим тим. То је ситуација у којој морате да проналазите решења.

 

Da li je istina ovo sto je Vucic izjavio? Koliko se sada u proseku placa struja u Nemackoj, a koliko pre godinu dana recimo?

Link to comment
40 minutes ago, biki012 said:

 

Da li je istina ovo sto je Vucic izjavio? Koliko se sada u proseku placa struja u Nemackoj, a koliko pre godinu dana recimo?

 

meni stiglo pismo da ce od 1 januara da skoci cena za nekih 3-4%. ne znam tacno, morao bih da nadjen to pismo. ako ga nisam vec bacio

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...