Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

Bavarci, pa i ostali, imate li ikakva iskustva sa Regensburgom?

 

Pojavila mi se konkretna ponuda za posao pa upijam svaku moguću informaciju o gradu. 

Edited by desboj
Link to comment
7 hours ago, desboj said:

Bavarci, pa i ostali, imate li ikakva iskustva sa Regensburgom?

 

Pojavila mi se konkretna ponuda za posao pa upijam svaku moguću informaciju o gradu. 

 

lepa varos, malko zabacena :)

 

salu na stranu, bio sam 2-3 puta onako izletnicki. lep je grad, nema tu sta. ima dosta magle kad joj vreme dodje. inace ima sve kao u celoj bavarskoj, tj. ne gubis mnogo na kvalitetu zivotu u poredjenju sa minhenom. pretpostavljam da su stanarine manje nego u vecim gradovima. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

inače posebna kofa govana i još jednom pitanje "kako su jbte tu gde jesu?" za to što ne sme u firmi da se kaže da je neko nahvatao virus, a naročito ne ko je taj (ako slučajno neko napomene da je NEKO ipak bolestan). 

bukvalno najosnovniji i najvažniji način borbe protiv pandemije je da se razglasi da je neko zaražen, da bi ostali koji su s njim/njom bili u konktaktu preduzeli mere. 

 

 

  • +1 2
Link to comment
41 minutes ago, barrcode said:

inače posebna kofa govana i još jednom pitanje "kako su jbte tu gde jesu?" za to što ne sme u firmi da se kaže da je neko nahvatao virus, a naročito ne ko je taj (ako slučajno neko napomene da je NEKO ipak bolestan). 

bukvalno najosnovniji i najvažniji način borbe protiv pandemije je da se razglasi da je neko zaražen, da bi ostali koji su s njim/njom bili u konktaktu preduzeli mere. 

 

 

 

kod nas su svakog jos ranije pitali, da li se prihvata da se u slucaju korone obavesti najblize u firmi da je u pitanju korona. svi su prihvatili bez imalo razmisljanja. prvi bih ja obavestio svakog s kim sam bio u blizini da ide da se proveri

  • +1 3
Link to comment

Znajuci CSU mislim da ce pratiti Austriju u zatvaranju iako Bavarska nije tako losa kao Austrija.

Bars zu, keine Weihnachtsmärkte: Bayern verschärft Maßnahmen

Alle Clubs, Diskotheken und Bars sollen für die nächsten drei Wochen schließen, Weihnachtsmärkte soll es in diesem Jahr nicht geben, wie Ministerpräsident Markus Söder (CSU) am Freitag nach Beratungen seiner Koalition in München ankündigte. Schulen und Kitas sollen geöffnet bleiben.

 

https://www.msn.com/de-de/nachrichten/politik/bars-zu-keine-weihnachtsmärkte-bayern-verschärft-maßnahmen/ar-AAQU4tm?li=BBqg6Q9

 

Ali ne verujem da ce brojke padati dok god su skole u radu.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Žena je med. sestra koja je sada instruktorka praktične nastave za nadolazeće medicinske radnike i radi u školi pri bolnici. Danas je dobila uput da se spremi da bude ponovo angažovana na intenzivnoj ako krenu problemi sa kapacitetom. 
 

Inače u De nije problem broj tehnike i kreveta nego to što jednostavno nema dovoljno medicinskih radnika da opslužuje to. 

Edited by Boycie
Link to comment
57 minutes ago, Boycie said:

Inače u De nije problem broj tehnike i kreveta nego to što jednostavno nema dovoljno medicinskih radnika da opslužuje to. 

 

a nema zato što im je plata bezobrazno mala. treba nekom jebat mater zbog toga.

  • Tužno 1
Link to comment

Plata je "mala" izmedju ostaloga zato sto je meni vakcinu dao tehnicar sa prostora bivse Jugoslavije. Da se ne lazemo. Plata od 2000 do 2 500 neto za Nemca i takav posao nije velika ali za nekoga iz I. Evrope i Balkana je dobra plus sto se radi porekovremeno ili nocna...Pitanje je kako bi zdravstveni sistem funkcionisao drugacije...pogledati DB i strajk masinovodja ali DB moze da podigne cene karata(sto se i desilo posle dogovora rukovodstva DB sa sindikatom masinovodja iako su im dalje dosta nize plate u odnosU na Svajcarsku) a drzavno zdravsvto samo moze vise da zahvati iz budzeta. A AMerika trayi od Nemacke 2% bdp na vojsku pa je vojni budzet uvecan za poslednjih 5 godina za 10 milijardi evra. Inace to ni dalje nije ni pribliyn o 2% nemackog bdp. A da li su mogle plate medicinskih tehnicara u Nemackoj da se povecaju za tih 10 miliradi evra? Mogu i da izracunam, 1.7 miliona ljudi u oblasti zdravstvene zastite i nege,

 

24805.jpeg

 

To je dakle skoro 500 evra vise za svakog radnika u oblasti nege mesecno...

 

Germany Military Expenditure

germany-military-expenditure.png?s=germa

 

Situacija u Nemackoj nije uporediva sa onom u Italiji. Kao sto boycie reci ovde je vise nedostatak ljudskog kadra pa se na svakom koraku traze teil i nebenjob medicniski radnici tj. trazi se od tehnicara da rade dodatno sto im se cesto vise placa.

Ako se pogleda gornji link na statitstiku korone u Bavarskoj moze se videti da su skole glavni izvor sirenja zaraze jer deca nisu vakcinisana. Ali da li treba decu vakcinisati ako nemaju nikakave ozbiljne simpotome? To je znacajno pitanje na koje jos nisu mnogi spremni da daju pozitivni odgovor.

 

Edited by pasha
Link to comment

Nisam znao gde da ostavim jedini dobru stvar na koju sam naleto danas.

Trebalo bi na laugh ali dosta ljudi ne zna nemacki.

 

Ovo je sa demonstracija u aprilu u Becu:

 

 

Edited by bags
Link to comment

I kod mene su prvi termini za trecu dozu tek od kraja februara, a jaca polovina bi mogla vec za koji dan kada istice sest meseci. Imamo "mobilne" centre u mestima okolo na raspolaganju bez zakazivanja pa ce videti da proba neki od tih. Nego, da li ste resili da kombinujete vakcine..? Kada odem na prijavu, nudi obe iRNK bez pitanja koja je bila prethodna. Ja bih ponovo Modernu a ne znam sta za njega da uzmem, on je dobio Bajontek, pa da li ima smisla da uzme sad Modernu. Ako uspe da odradi to u mobilnom centru, verovatno ce mu vec reci sta je smisleno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...