Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

28 minutes ago, barrcode said:

2022.= napuštamo Nemačku.
Pomešana osećanja, jer nije lako odlučiti se na još 1 kompletno seljenje, te još 1 početak od nule.
No dobro, odluka brzo doneta.

 

Mozes i detaljnije...

 

Gde i koliko ste bili, a gde idete i zasto? :)

Link to comment
3 minutes ago, barrcode said:


5god Essen —-> Ženeva, pored boljih uslova, lepša i sredina.


Essen, retko grdan ali karakteran grad. Severno od pruge užas, južno od iste ima sjajnih delova. Živeo u E-Frohnhausenu i Krayu 5 godina, dosta. 

  • +1 1
Link to comment

Essen, retko grdan ali karakteran grad. Severno od pruge užas, južno od iste ima sjajnih delova. Živeo u E-Frohnhausenu i Krayu 5 godina, dosta. 
Mislim da nema grada u Nemačkoj koji je toliko dramatično podeljen kao sever-jug Essena.
Gore, potpuni užas (ex rudari, libanska mafija...), dok dole žive neki od najbogatijih nemaca.

Živeli u Rüttenscheid-u, koji je više neka periferija Düsseldorf-a, nego deo Essen-a.
Link to comment

Mnogo Nemaca se naseljava oko Bodenskog jezera a radi u Svajcarskoj. Povoljniji je zivoti u Nemackoj, cene su nize,(sto bi neko rekao, mislim iz nove koalicije na vlasti: mnogo nam je jevtina hrana, zato smo debeli...) a uzimati platu u Svajcarskoj(nizi porezi). Svajcarska nije velika zemlja relativno se bryo stigne sa nemacke granice. Samo sto idete i frankofoni kanton gde porezi i nisu nizi...

 

Kada smo vec kod plata, poreza...

 

Gehalt: Bestbezahlte Berufe in Deutschland – hier verdienen Sie aktuell viel Geld

https://www.merkur.de/leben/karriere/gehalt-bezahlte-berufe-verdienst-jobs-deutschland-top-gehaelter-reichtum-zr-9549938.html

 

 

Link to comment

Najgrdji "test centar" koji sam od početka testiranja video, a video ih prilično. Frankfurter alle. Slika deluje svetlije nego što jeste, inače je bio skoro mrkli mrak. U aleji pored Ring centra, više deluje kao vozilo za kidnapovanje nego kao test centar.

0c2f069def8780a484b66dd4d5277240.jpg

  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment

Wohnen in Deutschland, arbeiten in der Schweiz: Lohnt sich das Grenzgängertum?

 

Etliche Menschen zieht es von Deutschland in die Schweiz, da im kleinen Alpenland durchschnittlich deutlich höhere Gehälter gezahlt werden. Das höhere Einkommen wird in der Schweiz jedoch durch höhere Lebenshaltungskosten ausgeglichen. Viele entscheiden sich deshalb, in Deutschland zu wohnen und in der Schweiz zu arbeiten - doch lohnt sich das Grenzgängertum?

 

https://www.msn.com/de-de/finanzen/top-stories/wohnen-in-deutschland-arbeiten-in-der-schweiz-lohnt-sich-das-grenzgängertum/ar-AAROMhL

Link to comment
12 hours ago, Zlurad said:

Najgrdji "test centar" koji sam od početka testiranja video, a video ih prilično. Frankfurter alle. Slika deluje svetlije nego što jeste, inače je bio skoro mrkli mrak. U aleji pored Ring centra, više deluje kao vozilo za kidnapovanje nego kao test centar.

0c2f069def8780a484b66dd4d5277240.jpg


a još i hrabrost pojaviti se sa Minhenskim tablicama u tom kraju :laugh:

 

iskreno bolje i ovako brzo i jednostavno nego da nema ponude. Elem, oko testova, od sada u Bavarskoj i deca u vrtiću moraju da se testiraju. Dobiješ bon koji se može u apoteci zameniti sa testovima a testira se kod kuće i potpisuje jedan “majke mi” listić koji se onda primopredaje sa detetom u vrtiću. Bezveze je što se opet tovare obaveze na roditelje umesto da urade sami testove na licu mesta, recimo u vidu pool testiranja. A pitanje je da li će svi da poštuju “majke mi” papirić. 

Link to comment

Pomoc Minhena dragom Berlinu...

 

Elem upravo se vracam sa sluzbe u crkvi Sv. Jovana Vladimira u Minhenu i ovde ne moze da se udje u dvoriste i crkvu bez dokaza o cepljenju. Stoji privatno obezbedjenje na ulazu a pored policija.

  • +1 1
Link to comment

Danas u Minhenu neradni dan, nije zbog Badnjeg dana po Julijanskom kalendaru, vec je Bogojavljenje po Gregorijanskom a to je u Bavarskoj praznik na nivou cele Bavarske. Ne znam kako je u drugim delovima Nemacke posto znam da imaju neki praznici koji su lokalnog karaktera, mislim da se u Bavarskoj proslavlja neki praznik u cast Protestanata(mislim na religiju:D) a da se u drugim delovima Nemacke to ne proslavlja...

Evo kako izgleda ulazak u srpsku crkvu u Minhenu za Badnji dan,

 

20220106-112055-2.jpg

 

Vidite kako se moze kada se hoce, sto bi Bata Stojkovic rekao u pevanju: pa znate kako, bar bi se znao neki red i ko sta radi...:laugh:

Obratite paznju svi nose ffp2 maske(obavezne u Bavarskoj, obicne tzv. hirurske se ne priznaju kao maske protiv kvoida ovde) plus imaju sertifikate koji se kontorlisu na ulazu sto se moze videti. Inace odmah iza coska je polizie marica, sta nam Djokovicu radis:laugh:

 

Takodje u Minhenu tokom noci pao sneg, sada je malo sneg pa malo sunce...to mislim da dolazi i u Srbiju jer ovde je bilo pre dva dana 15 stepeni gospodina Celzijusa.

 

20220106-112057-1.jpg

 

  • +1 2
Link to comment

Prica o trenutnim protestima po Nemackoj: Nirnberg, Lihenstajn u Saksoniji(izbili neredi pre neku nedelju), Baucen(Saksonija, centrar Luzickih Srba), Rostok i Minhen. Od obicnih ljud, liberala do ekstremne desnice...a ja sam licno u Minhenu video crvene zastave sa petokrakom na protestima, sto se moze videti i na ovome prilogu kada jedan ucesnik protesta u Minhenu vice na policiju da su nacisti...

 

 

Link to comment

Jedan zanimljiv detalj....

 

20220109-171505-1.jpg

 

Ne vidi se dobro obruc...

A ovo su cuvene pivnice gde je jedna politicka karijera zapocela...

 

20220109-174609-1.jpg

 

Tacnije u ovoj,

 

20220109-174543-1.jpg

 

Ali kazu najbolje pivo...

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...