Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

Uzgred, nismo ni mi iz Srbije previse druzeljubivi i sta ti znam skloni bas mediteranskoj opustenosti iako se misli drugacije. Crna Gora je druga prica. I nije bas cudno da se mi relativno lako uklopimo u zivot po Austriji i Nemackoj. Ljudi koji dodju iz manje urbanih sredina u npr. Beograd isto osecaju udaljenost kod ljudi.

I Bavarci se vesele, pevaju...kada se razvale od piva u pivnicama i na fudbalu...nije to merilo.

Link to comment

Kada god ljudi pricaju o toj hladnoci Nemaca, pitam se da li sam ja toliki izuzetak koji nailazi na sasvim normalne ljude a Nemce. A mozda sam i ja hladnija od prosecnog Srbina pa smo se nasli? Ili je stvar u mojim interesovanjima? Idem tj. isla sam nekoliko puta godisnje na neke ture po galerijama, bukvalno svaki put bih se izdivanila sa ljudima, neke sam vec i upoznala jer su bili vise puta. Ove godine svratim u galerijicu na novu izlozbu iste umetnice ciju su izlozbu priredili pre dve godine i koja me je bas oborila s' nogu, krenem da pricam sa upravnikom i on mi kaze - "Vi ste bili na toj izlozbi sa jos jednom drugaricom, secam vas se?" - bila sam polaskana, jesmo tad obe cavrljale sa njim 10-15 minuta, nije bilo nikog osim nas. Bila dvaput sama na nekim filmskim kvizevima, lako nasla jos nekog da budemo tim. Preko drugarice upoznala njenog kolegu, postao saucesnik za artsy bioskope. Jedan od redara na bazenu vec zna da cu pitati da ukljuci onu pecurku za masazu. Lik koji radi u radnjici gde nosim pakete uvek vedar i u saljivom raspolozenju. Nemam kafanu ali u dva restorana u koje smo cesto isli je bila familijarna atmosfera, u jednom me je kelner (koji je i vlasnik) nekoliko puta odmah sa vrata imitirao kako ga ispravljam kada lose kaze naziv ceskog piva Krusovice, i zna koju ribu jedem ja a koju muz (petkom je riblji dan). Mislim srecna sam sto je tako ali mi je stvarno menoguce da sam samo ja te srece?

 

S' drugre strane, ono sta sam pisala na temi o Barseloni, da su me u nekom muzeju pustili da se vratim ponovo sa istom kartom jer nisam stigla sve da vidim, je ovde naravno utopicno (ali bih ja probala, kao sto jesam u Hanzinom muzeju u Libeku (corak) - nada umire poslednja :D ) (off: ko vam kaze da za taj muzej ne treba vise od dva sata, nije pogledao/procitao pola izlozbe, maltene sve vreme moras da citas ili slusas nesto, a krajnje je zanimljivo sve). Par dana pred porodjaj sam bila u bioskopu za koji imam godisnju kartu, pitala na blagajni coveka da li mozemo nekako da je pauziramo jer necu moci da je koristim neko vreme, i on je pun optimizma rekao da pretpostavlja da nece biti problem, i da posaljem mejl na tu i tu adresu. Odgovora nema vec preko mesec dana, i ne mrzi me da ih podsetim (i odmah cu reci da bi bilo lepo da dobijem ma kakav odogovor) ali vec verujem da nece biti nista od toga.

 

  • +1 3
Link to comment
10 hours ago, I*m with the pilots said:

Kada god ljudi pricaju o toj hladnoci Nemaca, pitam se da li sam ja toliki izuzetak koji nailazi na sasvim normalne ljude a Nemce.

 

 

Nisi jedina, meni "socijalna klima" ovde donekle bolje leži nego u Srbiji, doduše ja sam ovde 23 godine pa sam se vrv navikao :-) Lakše mi leži iskrena komunikacija nego ljudi koji glume preteranu prisnost, prijateljstva se jako teško sklapaju ali to je "rad" koji se isplati - to su ljudi koji znaju da uvek mogu da računaju na mene a i obrnuto što se i više puta dešavalo.

  • +1 2
Link to comment

Evo duletim i ja klizećim jer sam radio i po Nemačkama (pre 20ak godina) po par meseci 4x na Ferienjobs i ostao mi je utisak tog sređenosti života, da (ne) kažem sterilnosti koja se po mojim blic-iskustvima paradoksalno preliva sa društvenog života na profesionalni... Kad sam se vraćao u Italiju i proradio krajem studiranja u jednom manjem preduzeću naišao sam na ozbiljan pristup ležernosti radne sredine i kolektivnog suzbijanja (ne)ozbiljnosti. Tad sam bio na raskrsnici Nemačka/Srbija što se tiče profesionalne karijere ali je ipak presudila "neprofesionalnost života" iliti podnošljiva lakoća postojanja pa sam ostao tu gde jesam. Čak sam u toj meri uspeo 100% bojkotovati druženja preduzeća od kojih poneka i sa klijentima, da su ona prestala da se dešavaju. Možda i nisu ali se organizuju meni iza leđa a meni laska da se preduzeće prilagodilo mom striktnom pristupu odvajanja posla od privatne sfere. Praktično sam sebi zabranio druženje sa kolegama a kamoli sa klijentima i nosim ponosno taj neki germansko-slavenski nesalomljivi lenjir u svojoj svakodnevici. Bolje se osećam (tu) jer privatni i bledi društveni život utiču pozitivno na posao koji radim da bi preživeo skockano miran u svojoj samozadovoljnosti.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Kao sto najavih, CSU uvodi izuzetno stroge mere za Bavarsku...

 

Quote

In Bayern sollen von Mittwoch an nochmals deutlich schärfere Corona-Regeln gelten. Am Dienstagvormittag beschloss das Kabinett die Maßnahmen, am Nachmittag sollen sie im Landtag debattiert werden. So dürfen sich ab Mittwoch bayernweit nur noch maximal fünf Personen aus zwei Haushalten treffen – Kinder unter zwölf Jahren sowie Geimpfte werden dabei nicht mitgezählt.

Mit Ausnahme des Handels soll überall die 2G-Regel gelten, auch bei körpernahen Dienstleistungen wie Friseuren, in Hochschulen sowie Musik- und Fahrschulen. Im Handel gibt es aber eine Obergrenze: eine Person auf zehn Quadratmeter Fläche. Erlaubt ist nur noch eine Auslastung von maximal 25 Prozent an Zuschauern bei Kultur- und Sportveranstaltungen. Zudem gilt die 2G-plus-Regel – also Zugang nur für Geimpfte und Genesene mit einem zusätzlichen Test – für Theater, Oper, Stadien sowie in Freizeiteinrichtungen und bei Messen.

Weihnachtsmärkte sollen landesweit komplett abgesagt werden. In der Gastronomie gilt eine Sperrstunde ab 22 Uhr. Alle Clubs, Diskotheken, Bars und Schankwirtschaften müssen für die nächsten drei Wochen schließen, Bordelle ebenso.

 

 

Ali sada sve vise i drugih drzava to prati, BW, Bradenburg, Berlin, SRV, Donja Saksonija, Turingija, Hamburg...

Vise ovde:

https://www.msn.com/de-de/nachrichten/politik/diese-bundesländer-verschärfen-ihre-corona-maßnahmen/ar-AAR2nwg

 

Juce su nam na poslu davali na znanje da slede 3G mere na radnim mestima i da ce da nas istresu iz gaca:violina:

 

Link to comment

u NRWu malo labavije, ali opet - bolje vakcinisano. 

inače, vazda zabavno da uvek mora da se u bilo kojoj objavi istakne koje su mere u stubovima nemačke ekonomije moćnim bordelima i svingerskim klubovima. 

Capturevzuv.JPG

Link to comment

U bavarskoj su danas odlučili da frizeri ipak smeju da rade u hotspotovima gde je 

lockdown (!?).  U zadnji trenutak su danas doneli i odluku da je za fizičke aktivnosti potreban 2G+ umesto “samo” 2G. 
 

2A23529B-6CD5-4F72-9FED-CA18AC26368B.thumb.jpeg.af5e66ce89ebbdaf2f79fe5bb90a857a.jpeg


2DB6DF58-BF7F-40DD-891A-09951ED2DEED.thumb.jpeg.f1cc5d23049a3217eeb64ce686eca6d1.jpeg

Link to comment

Tradicionalni birokratski problemi norddeutsch hipi komuna. Na jugu, pre svega druzeljubivoj Bavarskoj, odmah bi te u skladu sa tradicionalnom bavarskom gostoprimivljivoscu uhapsili i resili problem.

Hladno ali standard.

  • Haha 1
Link to comment
On 25.11.2021. at 9:22, Boycie said:

Sjajan video i poučan video od maiLab oko trenutne situacije u De oko covida

 

 

 

Sad cu bas da pogledam, nikako da se setim da zapratim njen kanal, a vec sam gledala vise emisija koje su mi bile dobre.

Inace sam bas pre neki dan citala intervju sa njom u novembarskom izdanju DM-ovog casopisa "Alverde" (stoji uvek negde kod blagajne, ne znam da li ti je poznat), i jedan detalj mi je zapao za oko: kritikovala je medije i emisije u kojima bi razgovarali naucnici, oni koji su za i oni koji su protiv vakcine a gde su obe strane tretirane jednako, tj. kao da iza njih stoji podjednak broj pristalica - jer onda ljudi pomisle da eto i tih protiv ima podjednako koliko i ovih drugih, a to nije cinjenicno stanje.

Link to comment
18 hours ago, pasha said:

Tradicionalni birokratski problemi norddeutsch hipi komuna. Na jugu, pre svega druzeljubivoj Bavarskoj, odmah bi te u skladu sa tradicionalnom bavarskom gostoprimivljivoscu uhapsili i resili problem.

Hladno ali standard.


nisi daleko od istine :laugh: mi smo u aprilu ove godine bili kontaktperson 1, istog dana kada je ta zaražena poznanica javila zarazu Gesundheitsamtu isti je nas zvao i prakticno istog dana smo na Mail (wow!!!) dobili uručeno obaveštenje o karantinu. 

 

12 hours ago, I*m with the pilots said:

 

Sad cu bas da pogledam, nikako da se setim da zapratim njen kanal, a vec sam gledala vise emisija koje su mi bile dobre.

Inace sam bas pre neki dan citala intervju sa njom u novembarskom izdanju DM-ovog casopisa "Alverde" (stoji uvek negde kod blagajne, ne znam da li ti je poznat), i jedan detalj mi je zapao za oko: kritikovala je medije i emisije u kojima bi razgovarali naucnici, oni koji su za i oni koji su protiv vakcine a gde su obe strane tretirane jednako, tj. kao da iza njih stoji podjednak broj pristalica - jer onda ljudi pomisle da eto i tih protiv ima podjednako koliko i ovih drugih, a to nije cinjenicno stanje.


realno je u pravu žena a i razne budale dobijaju medijski prostor, posebno u medijima Springer grupacije. 
 

samo da se prijavim da sam danas prilično komforno buster. Termin rezervisan pre neko vreme, bilo je dva reda jedan za one sa terminom i jedan za one bez. Brzo sam prošao red i čim sam dobio broj u ruke sam pozvan odmah u kabinu. Sve završeno za pola sata. 
 

Žena prima u petak treću, klince sam

već prijavio pa čekam da stiko da zeleno svetlo…

14e99494-509f-4999-b4rk6w.jpeg

 

Edited by Boycie
  • +1 5
Link to comment

Naš centar za bockanje, koji su bili zatvorili krajem septembra jer "nije bilo više potrebe za njim" (prebačeno u bolnicu i kod doktora opste prakse) su zbog velikog interesovanja za dodatnu dozu ponovo otvorili tako da sam ubola termin za muža za 20.12., a ja ću sačekati mojih šest meseci, imam zakazano u februaru.

U mestu pored je bio mobilni centar tokom vikenda, piše jedna žena da je čekala u redu skoro dva sata 0_o, a jedan čovek je otišao na samo otvaranje u 6:30 - kakva posvećenost!

 

  • +1 1
Link to comment

a jel kod vas proveravaju Impfpass? mislim ono kako bi trebalo - skeniranje QR koda + provera ID.

Još nisam na to naleteo ovde u NRWu. ili pogledaju da li su odgovarajuća imena na IDu ili otvore app i provere sertifikate - NIKADA i jedno i drugo, kako bi trebalo. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...