Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

1 hour ago, Boycie said:

 

 

Ovo je ogroman minus Minhena, FCB :puke:

 

 

ne dam u komsiluk!!!

doduse, i plavi su mi u komsiluku. a posto im je i stadion u komsiluku onda je uzas za parkiranje kad igraju utakmicu kod kuce. fcb je bar van grada, pa me njihova utkamica ne doticavlje

Link to comment
On 11.11.2021. at 8:47, Boycie said:

 

 

Ovo je ogroman minus Minhena, FCB :puke:

 

 

Slazem se. Zato sam ja za plavi deo Minhena. Kazu da ce im obnoviti stadion.

Situacija u samom Minhenu sto se tice korone nije tako strasna koliko sam video ali sve okolo u donjog Bavarskoj je jako lose. Doduse mislim jos ne toliko lose koliko u susednoj Austriji i Ceskoj. Na poslu zamaraju sa 2G merama ali sta da se radi.

Ja bih trebao trecu dozu da primim. u Minhenu. Mislim da se na Thereseinwise ne treba zakazivati.

Link to comment
1 hour ago, aram said:

Biće zezanje :) 

Nego, imam važnije pitanje: kako da lokalnom mesaru kažem da mi treba juneća potplećka od oko dve kile u komadu, bk

 

Odes u neku tursku mesaru, pokazes prstom sta ti treba i kazes 2 kilogram bite :lolol:

Link to comment
4 minutes ago, Zlurad said:

 

Odes u neku tursku mesaru, pokazes prstom sta ti treba i kazes 2 kilogram bite :lolol:

Htedoh reci kazes na srpskom bas kao sto si i napisao, ali jednostavnije je ovako ^

Link to comment

Inace bilo ludlio pre neku nedelju kada je 1860 izbacio Salke u kupu. Idem na posao a plavi slave po podzemnoj...plus Bajern ispao.

Minhen bi za par godina mogao imati tri kluba u Bundesu jer u trecoj zajedno sa 1860 igra i turske zajednice u Minhenu koji sada igra na Olimpijskom stadionu.

Link to comment
14 hours ago, aram said:

Biće zezanje :) 

Nego, imam važnije pitanje: kako da lokalnom mesaru kažem da mi treba juneća potplećka od oko dve kile u komadu, bk

 

Šta je to na našem? :D Daj neku sliku

Link to comment
15 hours ago, aram said:

Biće zezanje :) 

Nego, imam važnije pitanje: kako da lokalnom mesaru kažem da mi treba juneća potplećka od oko dve kile u komadu, bk

 

Odstampas ovako nesto na jeziku koji razume. :D. Secam se da je u onim nasim starim mesarama iznad tezge visile slike krave, svinje ovce i koze podeljene u chartove obelezeno bojom  (zuto, zeleno i crveno). Kontam da se zezas posle toliko pripremljene hrane.

 

https://www.dreamstime.com/beef-cuts-vintage-poster-restaurant-butcher-shop-retro-diagram-vector-illustration-meat-cuts-beef-cuts-vintage-poster-image136818219

 

http://moja-kuhinja.com/teletina-junetina-govedina.html

14225409_513353932194578_5420976965446231721_n.png

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
hvala svima, rešeno - flache rippe ili hohe rippe će biti [emoji4]

inače meso za supu, ali kad se peče dugo na niskoj temperaturi bude mmmm
Praviš supu sa 2 kila junetine? Masala ima da se kusa dve nedelje [emoji1787]
Link to comment
 
mjok, pravim ovo:
1877519580_potpleka.thumb.jpg.edda3f3c909e540dd38e0872f100f9e9.jpg
Lepo lepo. Upisao sam u podsetnik da pazarim i ja pa ajd ako ti nije teško upiši tamo u temu za kuvanje kako je spremaš i šta od začina pa da se omrsim i ja malo (ako te mrzi naravno. I tag da mog da vidim pošto slabo zalazim). Imam ovde okolo gomilu mesara sa priličnim izborom mesa, sve se kanim da pazarim al nikako da izaberem šta bi.
Link to comment
10 minutes ago, Zlurad said:

Lepo lepo. Upisao sam u podsetnik da pazarim i ja pa ajd ako ti nije teško upiši tamo u temu za kuvanje kako je spremaš i šta od začina pa da se omrsim i ja malo (ako te mrzi naravno. I tag da mog da vidim pošto slabo zalazim). Imam ovde okolo gomilu mesara sa priličnim izborom mesa, sve se kanim da pazarim al nikako da izaberem šta bi.

 

ma evo odmah, zaboraviću... a kradem od drugara sa Fb ideju: elem, on je imao komad od oko 2kg, turio ga u vatrostalnu činiju, pa u rernu na 80°C jedno 13 sati, onda pojačao na 200°C još sat i po. premazao puterom, od začina samo so i beli luk. kaže da nije imao potrebe ni da otklopi na kraju, ima stakleni poklopac na činiji pa je video...

 

 

Edited by aram
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...