Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

Ja video Frankfurtski i Nirnberski aerodrom, Hamburg, Bayreuth i Lufthansa mi platila taksi od Nuernberga do Frankfurta. I hocu da se odselim u Nemacku. Meni se to sve toliko dopalo, da evo dve godine kukam firmi da me za stalno posalje u Hamburg, a ne na jednu noc, pa ne mogu ljudski ni da vidim grad.Ocu u Nemacku i tacka.
Japan je zakon.
Link to comment
A i lozim se na Nemce. Mislim, imaju odlican izbor kobasica (ubice me moralna policija ovdi).
У, бре, не мерачи. Ови овде имају једну ипо врсту кобасице, четири врсте саламе, десет врста шунке (разликују се по количини уштрцане воде, ал' да не грешим душу, има понегде да се купи и права сељачка), а салфаладе (Knackwurst) су пре неки месец повукли из продаје јер се на њој слабо зарађивало. Зато имају тридесет формата једне те исте сунђерасте виршле, једну врсту паштете (брауншвајгер) и нешто што личи на шварглу и да се наћи понекад. Тзв паризер и још неколико сличних ствари не бих набројао јер (пошто ми је отац радио у месној индустрији знам да) кад накркају толико белог лука, мора да покривају сировински састав. Има мало вишка соје и саламуре, убалави се за три дана...Е кад се сетим неких доручака у Немачкој, јебеш ручак, доручковао бих до подне. Те ова паштетица, те оно саламче, те... баханалија.
Link to comment
Japan je zakon.
Najgore: Niksicko, BIPNajbolje: Asahi, CascadeTuborg: nisam cuo za to pivo 15 godina, sad me topic podseti da sam ga nekada pio i kako me je nervirala cena, svi su optuzivali "nepovratnu bocu". U Varazdinu i okolini se prodavalo u "povratnoj" 0.5L flasi kao i svako drugo i bilo je samo 10% skuplje od obicnih piva.Heineken je piss koji je i pored nize cene(!) od lokalnih piva propao u Japanu. Ovde i u regionu ima da se nadje japanskih piva i time se snabdem, na Heineken se uopste ne obazirem.Sto su Japanci uradili sa kolima, to su uradili i sa pivom - doveli do perfekcije.
Link to comment
blasphemyjedino priznam belgijskom i ceskom pivu da su tu negde.
Potpuno podrzavam. I dodao bih onaj holandski Grolsch, ako se tako pise. Ali Belgijsko sa visnjama i breskvama, pa jebe kevu.Japan:Japanci nemaju dobre kobasice. Nemaju valjda to u svojoj kuhinji :) Al zato imaju vozove i pametne zgrade i tehnologiju i Fudzijamu i Osaku i Kobe i samuraje i Kurosavu i Gejse (mnnogo im dobar prvi deo reci), a imace i mene. Dogodine bi trebalo da odem na trening u Japan. Preselili mesto odrzavanja iz GB u Japan!!! Zivela firma u kojoj radim.
Link to comment

Ja se nešto nisam ni nagledao dobrih švapskih kobasica. A nije da ih nisam probao bar dvadesetak tipova. Skoro sve mogu da očiste cipele kranjskim kobasicama, a jedna jedina vrsta koja je bolja je kratka alzaška koja kola ovim krajem i koja se inače (pored ostalog) stavlja u Choucroute. Sve druge varijante koje sam probao, od bokvursta preko turingera do vajsvursta su mi sranje, pardon my French. Isto sitno mleveno govno, samo malčice modifikuju začine - među nekim "tipovima" i ne osećam nikakvu razliku.

Link to comment

Ja sam jeo kobasice u Bayreuth-u, na ulici. Licile su na kranjske i bile su ukusne, mada malo vise masne za moj ukus. Ipak, to, kako rece tamosnji taksista, nije Bavarska, pa su zato drugacije. I uopste ne mogu da se setim kako se zove ta pokrajina, cije je sediste u Nuernbergu. Pivo mi se dopalo. Svetlo sam pio, u nekoj pivnici, lokalno proizvedeno. Podsetilo me na lager koji se pije po pub-ovima u Londonu.Ono sto je mene stvarno ocaralo u Nemackoj jeste apsolutna uredjenost svega. Bayreuth je malo mestasce i tamo je jedna od tri prezivele fabrike duvana u zapadnoj Evropi. State of the art prevoz, centar grada, reka koja tece centrom, onda autoput ka nuernbergu i dalje ka Frankfurtu. Pisao sam mislim o tome. Prati se neki kanal ja mmislim, i ne videh ni parce papira ili smeca pored. Cak su i mesta za odmor potpuno cista. Kako ne videh cistace, imao sam osecaj da to rade kucni vilenjaci.Nemam neko iskustvo sa zivotom tamo, ali mi se cini da nije daleko od opste uredjenosti.

Link to comment
Ja sam jeo kobasice u Bayreuth-u, na ulici. Licile su na kranjske i bile su ukusne, mada malo vise masne za moj ukus. Ipak, to, kako rece tamosnji taksista, nije Bavarska, pa su zato drugacije. I uopste ne mogu da se setim kako se zove ta pokrajina, cije je sediste u Nuernbergu. Pivo mi se dopalo. Svetlo sam pio, u nekoj pivnici, lokalno proizvedeno. Podsetilo me na lager koji se pije po pub-ovima u Londonu.Ono sto je mene stvarno ocaralo u Nemackoj jeste apsolutna uredjenost svega. Bayreuth je malo mestasce i tamo je jedna od tri prezivele fabrike duvana u zapadnoj Evropi. State of the art prevoz, centar grada, reka koja tece centrom, onda autoput ka nuernbergu i dalje ka Frankfurtu. Pisao sam mislim o tome. Prati se neki kanal ja mmislim, i ne videh ni parce papira ili smeca pored. Cak su i mesta za odmor potpuno cista. Kako ne videh cistace, imao sam osecaj da to rade kucni vilenjaci.Nemam neko iskustvo sa zivotom tamo, ali mi se cini da nije daleko od opste uredjenosti.
pa frankonijske kobasice su najbolje, sta lupeta taj taksista. u nirnburgu u restoranu jelovnik izgleda ovako: 6 kobasica, 8 kobasica, 10 kobasica, 12 kobasica. odlicne su kobasice kuvane u sircetu i luku. meni se od lokalnih nirnburskih piva najvise svidja tucher hefeweizen svetli toceni, koji odlicno ide s kuvanim kobasicama, mada dobar im je i dunkel hefe.
Link to comment
Nemam neko iskustvo sa zivotom tamo, ali mi se cini da nije daleko od opste uredjenosti.
to mozda taj deo gde si ti bio. severni nemci pricaju legende kako se tamo riba stepeniste cetkicom za zube. jedan mi je tvrdio da je video svojim ocima.nemacki veliki gradovi i nus bas tako uredjeni. ja sam tu predrasudu izgubila posle par meseci u nemackoj, a nisam ni zivela u velikom gradu. uredjeniji su od mnogih gradova, ali to sto ti pricas je bas specificno za juznjacke varosice. za obrnut primer treba prosetati diseldorfom ili kelnom u petak/subotu pred zoru ili krojcbergom u bilo koje vreme. od nemackog trojstva iz ociju stranaca "pivo-kobaje-uredjenost", meni je ostalo samo pivo.
Link to comment
ja se juče vratila s puta i bila sam i u nemačkoj i oću da mi nemačka bude domovina. jab u lajpcig najviše volela.
nista japan?covek onoooooooolikoooooooo trudi.ko se nekad zadesi u frankfurtu (najbolje subotom) da ode u kleinmarkthalle da proba domace kobaje od mesara iz okoline. e, to su kobaje... isto vazi za privatne mesare na viktualienmarktu u minhenu. to kad vam ja kao sremac kaze da valjaju, onda valjaju. :)
Link to comment
nista japan?covek onoooooooolikoooooooo trudi.ko se nekad zadesi u frankfurtu (najbolje subotom) da ode u kleinmarkthalle da proba domace kobaje od mesara iz okoline. e, to su kobaje... isto vazi za privatne mesare na viktualienmarktu u minhenu. to kad vam ja kao sremac kaze da valjaju, onda valjaju. :)
ja sam po nemačkoj jela prave donere, kebabe original, od turaka i odlično je, ako ne i bolje od kobajau japan bih da vidim pa da ondak odlučim dal japanci ili nemci
Link to comment
nista japan?covek onoooooooolikoooooooo trudi.ko se nekad zadesi u frankfurtu (najbolje subotom) da ode u kleinmarkthalle da proba domace kobaje od mesara iz okoline. e, to su kobaje... isto vazi za privatne mesare na viktualienmarktu u minhenu. to kad vam ja kao sremac kaze da valjaju, onda valjaju. :)
tako je, te homemade kobaje su vrh. ja sam u medjuvremenu naucio da, kad udjem u mesaru, po mirisu unutra prepoznam da li je meso kvalitetno. -_-
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...