Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

ja bih pre rekla da je deo sazrevanja. nisu vise studenti, vise nije toliko uncool ne biti levo...edit: a i spd je totalno izgubio glavu...
A ko glasa za zelene?Urbani mladi lideri koji se brinu za mir u svetu, ali i za svoj budjelar. Ili sam pogresio.
Link to comment
jamajka :unsure:
kakva jamajka, ovaj put je aachenDSC00598.JPG
A ko glasa za zelene?Urbani mladi lideri koji se brinu za mir u svetu, ali i za svoj budjelar. Ili sam pogresio.
ne bih rekla da je tako. vrlo je kompleksno pitanje, ali definitivno nisu mladi lideri kao u srba. ti su vise fdp. takodje nisu ti sa velikim budjelarom. ljudi koji su zeleni a ja ih znam su pretezno mladji socijalisti koji se brinu za mir u svetu.
Link to comment
Onda dopuštam da sam pogrešio, iskreno rečeno nije da me tema zanima previše. Meni se činilo da bi FDP baš to da radi. Ipak smeta mi kod FDP-a što tupe o smanjenju poreza, a svi znamo da je to utopija. Smeta mi takodje što su neprincipijelni. Gledao sam jedan plakat gde onako isprozivaše Endzi, a opet trljaju ruke za buduću koaliciju. Hoću da kažem da mi mnogo liče na srpske političare koji obećavaju tako neke lepe stvari:" Mittelstand stärken" i sl. a ovamo kada ih izabereš dobiješ ćorak. Šta ćeš koga zmija ujede i guštera se boji.
nije li to cesto u svim zemljama? sta su obecavali svi pre 4 godine, pa nisu nista ostvarili, uz opravdanje da ih je kocio onaj drugi iz koalicije. sto se tice napadanja merkel, spd napada kao da nisu 4 godine bili u vlasti sa njom i kao da opet ne bi pravili veliku koaliciju kad bi mogli. porezi u nemackoj bi mogli da se spuste uz dovoljno reformi na drugim poljima. zastrasivanje kapitalizmom je smesno i potpuno je analogno americkom zastrasivanju od socijalizma. niti ce iko od glavnih nemackih partija da pravi ameriku od nemacke, niti ce neko da pravi svedsku od amerike. nemacki sistem ima puno finansijskih problema zbog stanovnistva koje je sve starije i zbog smanjivanja broja ljudi koji rade. u nemackoj trenutno ima vise izdrzavanih nego onih koji rade i to nije odrzivo. reforma izdataka koje ima drzava i reforma socijalnog i zdravstvenog sistema nije utopija nego ce se jednom desiti. sad cemo da vidimo da li ce cdu da se vrati na njihov plan iz 2005 da promene iz korena zdravstveni sistem da bude placanje po glavi a ne po porodici. tada je to bilo jako nepopularno, mada su brojevi delovali smisleno. sad imaju 4 godine da promisle i nesto urade. isto vazi i za skolstvo jer su upali u suludu potrosnju i bacanje para tamo gde se od pocetka zna da je bacanje. to skoro vise niko ne moze sebi da priusti, pa ni nemacka.
Link to comment
nije li to cesto u svim zemljama? sta su obecavali svi pre 4 godine, pa nisu nista ostvarili, uz opravdanje da ih je kocio onaj drugi iz koalicije. sto se tice napadanja merkel, spd napada kao da nisu 4 godine bili u vlasti sa njom i kao da opet ne bi pravili veliku koaliciju kad bi mogli. porezi u nemackoj bi mogli da se spuste uz dovoljno reformi na drugim poljima. zastrasivanje kapitalizmom je smesno i potpuno je analogno americkom zastrasivanju od socijalizma. niti ce iko od glavnih nemackih partija da pravi ameriku od nemacke, niti ce neko da pravi svedsku od amerike. nemacki sistem ima puno finansijskih problema zbog stanovnistva koje je sve starije i zbog smanjivanja broja ljudi koji rade. u nemackoj trenutno ima vise izdrzavanih nego onih koji rade i to nije odrzivo. reforma izdataka koje ima drzava i reforma socijalnog i zdravstvenog sistema nije utopija nego ce se jednom desiti. sad cemo da vidimo da li ce cdu da se vrati na njihov plan iz 2005 da promene iz korena zdravstveni sistem da bude placanje po glavi a ne po porodici. tada je to bilo jako nepopularno, mada su brojevi delovali smisleno. sad imaju 4 godine da promisle i nesto urade. isto vazi i za skolstvo jer su upali u suludu potrosnju i bacanje para tamo gde se od pocetka zna da je bacanje. to skoro vise niko ne moze sebi da priusti, pa ni nemacka.
Pa ne znam kako je u svim zemljama ziveo sam u samo jednoj jos :lol:Porezi u Nemackoj ne mogu dole, barem ne znacajno, zbog ogromnog rasipanja novca na banke i na druge stimulativne pakete tokom krize. Reforme bi bile dovoljne da ostane ovako kako jeste... Nemoj da se lazemo, Nemacka jeste u frci i treba joj ostro rezanje troskova i liberalizacija ekonomije, ali hajde da to bude posteno. Ne sa jedne strane ostavljamo ljude bez posla, smanjujemo socijalu, a sa druge upucamo 100 milijardi za jednu banku. E to je malko protivu liberalizma i ja eto ne mogu to da podrzim...OK dobili su mandat, videcemo...
Link to comment
Sad sam tek video da je Krkobabić bio aktivirao i nemački ogranak penzionerske partije. Ali ima i MLPD :lol:Btw, sad kad crno-žuti uzmu NPD kao trećeg partnera... :fashisto:
Zipa ovde su imali i jacu kampanju, zalazu se ljudi za 35 sati radnu nedelju i tako te stvari... SmehNego zar su NPD usli u parlament?
Link to comment
Pa ne znam kako je u svim zemljama ziveo sam u samo jednoj jos :lol:Porezi u Nemackoj ne mogu dole, barem ne znacajno, zbog ogromnog rasipanja novca na banke i na druge stimulativne pakete tokom krize. Reforme bi bile dovoljne da ostane ovako kako jeste... Nemoj da se lazemo, Nemacka jeste u frci i treba joj ostro rezanje troskova i liberalizacija ekonomije, ali hajde da to bude posteno. Ne sa jedne strane ostavljamo ljude bez posla, smanjujemo socijalu, a sa druge upucamo 100 milijardi za jednu banku. E to je malko protivu liberalizma i ja eto ne mogu to da podrzim...OK dobili su mandat, videcemo...
ti ovo ozbiljno. zbog banaka? stimulativnih paketa? da nije malo to preterano? sad su se svi dosetili banaka jer je aktuelno, a kad su bili izbori 2005, ili kad je poceo hartz iv, problemi su bili ozbiljni, a banke su sedele u svom bubbleu i niko nije ocekivao da ce biti ovo sto je bilo. jeste drzava potrosila puno para, ali je to privremena mera, a problem u nemackoj je dugorocni, demografski, koji nema nikakve veze sa sekom i dekom (d je duetschland u ovom slucaju ;) ) i postojao bi i bez ove krize. ako si tako ostro protiv spasavanja banaka, sta mislis o opelu? da li opel treba spasavati? sta znaci posteno smanjivanje socijale? to samo po sebi ne moze biti posteno, jer ce neko izgubiti pare. vidim da je jedna od diskusija tokom izbora bila da li penzije treba da padnu kad padnu prosecne plate. sta je sad tu fer? podici uzimanja od onih koji rade, ili smanjiti penzije. penzioneri jesu radili i zaradili, ali ako podignes ovima sto sad rade, oni ce hteti iste uslove kad odu u penziju a to sa ovom demografijom ni sad ne moze. ako prebacis deo para za socijalu na vrtice, sto je najgori segment zivota u zapadnoj nemackoj (nedostatak vrtica), opet ce neko biti nezadovoljan.
Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Nemačka

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...