Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

15 hours ago, Baldrick S. said:

Koliko numete :ph34r: Fax masina mi ispod nogu, uz fiksi broj telefona. Hoce neko da se dopisujemo faksom? :D

 

To zvuči kao nemačka start up ideja. Social networking faksom. Ionako će uskoro biti više penzionera nego ostalih.

 

8bvm0c.jpg

  • Haha 1
Link to comment
10 hours ago, bags said:

https://archive.is/AUIjR

 

Why Germany Is Rich But Germans Are Poor and Angry

 

Zanimljivo, malo me kod ovih tablica dodushe nervira kad ti ne kazu za taj net wealth, chija glavna komponenta ume da bude kuca/stan, kako to stoji u odnosu na razlike u vrednostima nekretnina. Da ne bude negde je mnogo veci net, a ustvari i jedan i drugi imaju slichnu platu i troshkove, a kuca u kojoj zive menja cenu.

Komparativno, kuca koju je moj otac izgradio u prigradskom naselju pre 30 god je znatno skuplja sad, ali to na svakodnevno funkcionisanje porodice nema nikakav uticaj evo vec 30 god jer je koristimo samo za zivot, posto jelte moramo negde da zivimo.

Dok vec oscilacije u platama i troskovima daju realniju sliku gde smo u nekom istorijskom trenutku.

Pardon ako je ovo bilo kako mali Perica vidi ekonomiju :D

  • +1 2
Link to comment

Puuuh, sad se mozda i nateram da skupim sta sve treba za drzavljanstvo, nema vise izgovora. Damn. :hitler:

  • Haha 1
Link to comment
6 minutes ago, I*m with the pilots said:

Puuuh, sad se mozda i nateram da skupim sta sve treba za drzavljanstvo, nema vise izgovora. Damn. :hitler:

 

a mi se polako spremali da cerka i zena uzmu nemacko drzavljanstvo. sad nece morati vracati srpsko drzavljanstvo :)

 

Link to comment

cula sam da je to sa vracanjem bas komplikovano i da traje.

 

ja sam inace pretprosle godine dobila italijansko (brak) i od tad mi DE pasos nije prioritet, mada sam se sve vreme pitala da li bi mi Nemci trazili da se odreknem srpskog, ako uz to imam i EU pasos. Ne saznadoh, ali se i dalje dvoumim oko varijante da tražim i nemacki (alava sam, sta cu :D).

 

elem, za italijansko mi je od dokumentacije najvece smaranje bilo oko onih potvrda da nisi osudjivan i da se protiv tebe ne vodi postupak (jedna se vadi u sudu, druga u MUPu, pa se onda prevode, pa se to apostilira...). kapiram da Nemci to isto traze, plus ako si ziveo u jos nekoj zemlji, onda moras i tamo to vaditi, pa prevoditi, i tako... :wacko:

Link to comment
6 minutes ago, Ros said:

 

a mi se polako spremali da cerka i zena uzmu nemacko drzavljanstvo. sad nece morati vracati srpsko drzavljanstvo :)

 

 

Meni je to soc. radnica u Uredu jos davno predlozila da uradim ali zbog tih peripetija sa srpskim nisam ni pomisljala na to. Imam negde kovertu iz Opstine sta je sve potrebno, ali sad nisam u mentalnom stanju da idem da polazem sta vec treba da se polaze. Nadam se da ovo jos nece cuti u porodici, inace ce svi da me zaskoce.

 

@Quince pretpostavljam da su isti zahtevi svugde. A stvarno, sto bi se jos ponovo cimala ako imas vec neko valjano EU drzavljanstvo?

Link to comment

znas kako, to bih sada jedino radila ako mi nekako bude usput i ne moram nista dodatno da polazem (ne znam, recimo, da li onaj Leben in Deutschland test vazi dozivotno ili bih ga morala ponovo raditi, kao i test poznavanja jezika, mada za njih znam da imaju rok trajanja).

 

e sad zasto, pa negde razmisljam (laicki, posto se nisam udubljivala), kako ovde uplacujem u penziono vec evo osma godina, a nesto razmisljamo da se selimo drugde, da bih sa drzavljanstvom lakse kasnije mogla da se eventualno vratim ovde, imala neka prava koje inace ne bih imala kao neko ko je ranije samo privremeno boravio. sve to pod uslovom da docekam penziju i da, ehm, uopste nesto ostane od penzionog fonda :unsure:

Edited by Quince
Link to comment
On 19. 1. 2024. at 14:51, Quince said:

 (ne znam, recimo, da li onaj Leben in Deutschland test vazi dozivotno ili bih ga morala ponovo raditi, kao i test poznavanja jezika, mada za njih znam da imaju rok trajanja).

 

Nekad je isticalo (imam drugara kome se to desilo) ali ne znam kako je sad.

  • Hvala 1
Link to comment
4 hours ago, I*m with the pilots said:

 

Nekad je isticalo (imam drugara kome se to desilo) ali ne znam kako je sad.

taj Leben in Deutschland je takva sprdnja od testa, nikad mi neće biti jasno čemu tačno služi, osim da mogu da kažu da, eto, imaju takav neki test.

 

a pritom ume da bude cimanje da dobiješ taj papir, em treba da nađeš gde ima slobodan termin da polažeš, em slobodnih termina ume da ne bude i po više meseci (zavisi gde si), em čekaš do 6 meseci da ti pošalju rezultate.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...