Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

1 hour ago, Venom said:

Pa možda je to svrha, da imigranti razumeju kako funkcioniše Leben in Deutschland.

i to što kažeš, taj test je takav trijumf forme nad suštinom da prosto svako ko se želi integrisati u Deutschland mora da prođe i ceni to iskustvo.

 

ima nečeg poetskog u tome

  • Haha 2
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
On 25.12.2023. at 11:41, I*m with the pilots said:

Ove provale se samo nastavljaju: pre tri dana dve kuće u jednoj ulici, i juče čak, sve moj širi kraj. Mislim da mi nismo na udaru trenutno jer smo u zgradi u kojoj ima ljudi koji nisu svi otišli negde za praznike, svetle svećice zbog Božića itd. i da su provalnici koncentrisani tamo u ulicama gde su kuće.

Diskutuju ljudi šta da rade, saveti policije su da kad ljudi vide nekog ne tako poznatog napolju, pa ko je sa autom koji se ne viđa baš često da se kao prijateljski dovikne nešto u stilu "jeste li vi porodica tih i tih, rekli su nam jutros da očekuju goste", jer se tim obraćanjem obeshrabre.

 

Policija nudi savetovanje na mestu, da pokaze šta su slabe tačke u kuci ili stanu, tako da ćemo ih pozvati posle NG, za svaki slučaj. Već smo mislili da stavimo neke lepe rešetke na prozore dečije i spavaće sobe, najviše da bismo leti mogli da podignemo makar malo roletne u toku noći, ali plašim se da bismo time omogućili nekom da se popne do komšija. Taman da vidimo šta će policija reći za to. (Pa onda da vidimo da li će nam Savet zgrade dozvoliti..)

 

 

haha sestro kad ti dokurči germanija, dođi kod mene na ostrvo, za kusur od osiguranja kupiš kuću koju NIKADA ni ne zaključavaš

 

ovde krađe ne postoje

 

ja već 4 godine ostavim otključanu kuću i odem za srbiju na mesec dva

 

sve i da hoću, ne mogu, pala vrata pa brava ne hvata dobro, treba trast mozgova i konzilijum stručnjaka da je zatvori

 

tako da gledam i čitam i ne verujem, konačno posle 20+ godina kapiram moju bolju polovinu koja se deklariše kao izbeglica iz nemačke

Link to comment
4 minutes ago, Eleniko said:

 

 

haha sestro kad ti dokurči germanija, dođi kod mene na ostrvo, za kusur od osiguranja kupiš kuću koju NIKADA ni ne zaključavaš

 

ovde krađe ne postoje

 

ja već 4 godine ostavim otključanu kuću i odem za srbiju na mesec dva

 

sve i da hoću, ne mogu, pala vrata pa brava ne hvata dobro, treba trast mozgova i konzilijum stručnjaka da je zatvori

 

tako da gledam i čitam i ne verujem, konačno posle 20+ godina kapiram moju bolju polovinu koja se deklariše kao izbeglica iz nemačke

 

Jeste, svakog dana nam upadaju u zgrade i odnose cipele za planinarenje. Strah i teror vladaju Hesenom!

  • Haha 1
Link to comment

juce se sreli sa nekim prijateljima. oni narucili sinovim 2 nova telefona preko amazona.

dosla isporuka, pakedzija uredno slikao predaju paketa i brzo ode. njima to nesto bilo sumnjivo i odmah otvore paket, kad tamo neke kreme :angry:

prijavili odmah amazoncima, dobice pare nazad.

ali, sta sad treba da otvaramo paket dok je pakedzija prisutan. izes to...

Link to comment
41 minutes ago, Ros said:

juce se sreli sa nekim prijateljima. oni narucili sinovim 2 nova telefona preko amazona.

dosla isporuka, pakedzija uredno slikao predaju paketa i brzo ode. njima to nesto bilo sumnjivo i odmah otvore paket, kad tamo neke kreme :angry:

prijavili odmah amazoncima, dobice pare nazad.

ali, sta sad treba da otvaramo paket dok je pakedzija prisutan. izes to...

 

Nije to nista, Amazon i Hermes su poznati da zazvoni na ulaznim vratima, a paket ostave pred vratima da svako moze da ga odnese. Ili dok sidjes njega vise nema, a paket nije za mene nego za komsiju.... Haos sta rade. DHL je takodje prica za sebe, imam glavnu postu samo 300 metara od stana, imam Packstation 400 metara pored REWE, ali oni ostave paket u susednom naselju 3,9km od mog stana, paket koji sam platio 7€. Kada se zalis dobijes info da je do 4km od sopstvene adresse po novim pravilima u redu... To je samo jedna od mnogih stvari koje su Nemackoj pre 20 godina bili nezamislive....

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Ros said:

juce se sreli sa nekim prijateljima. oni narucili sinovim 2 nova telefona preko amazona.

dosla isporuka, pakedzija uredno slikao predaju paketa i brzo ode. njima to nesto bilo sumnjivo i odmah otvore paket, kad tamo neke kreme :angry:

prijavili odmah amazoncima, dobice pare nazad.

ali, sta sad treba da otvaramo paket dok je pakedzija prisutan. izes to...

Kum je tako narucio PS5 dobio uredno novu, zapakovanu kutiju i kad je otvorio duplo golo. Kod nas i dalje lome kičme za nešto tako, pa valjda nema toliko prevara.

Link to comment

Amazon je septička jama. Milion prodavaca, i isto toliko različitih vrsta prevara, nemaju pojma ni ko su im prodavci niti ih zanima išta osim da uzmu svoj procenat, jednostavno ne kupujte tamo ako ne morate. Ja ih bojkotujem već više od 5 godina, skoro sam kupio par stvari jer nisam znao gde drugde i to je to od mene nadam se zauvek. Ima milion drugih prodavnica i uglavnom imaju bolje cene.

 

29 minutes ago, assignment said:

 

Nije to nista, Amazon i Hermes su poznati da zazvoni na ulaznim vratima, a paket ostave pred vratima da svako moze da ga odnese. Ili dok sidjes njega vise nema, a paket nije za mene nego za komsiju.... Haos sta rade. DHL je takodje prica za sebe, imam glavnu postu samo 300 metara od stana, imam Packstation 400 metara pored REWE, ali oni ostave paket u susednom naselju 3,9km od mog stana, paket koji sam platio 7€. Kada se zalis dobijes info da je do 4km od sopstvene adresse po novim pravilima u redu... To je samo jedna od mnogih stvari koje su Nemackoj pre 20 godina bili nezamislive....

 

Desilo mi se par puta s Hermesom i DPD-om. S DPD-om ko za kurac kad sam poručio nešto od tri tone otprilike (malo preterujem), a nemam kola i oni odneli negde iako sam bio kod kuće. Hermes isto skoro, stigao mi mail da me nisu našli, a ja bio kod kuće i kao nema veze, biću kod kuće i naredni dan. Naredni dan stiže mail da su ostavili paket negde u pičkinovcima, otprilke u mestu u kojem živim nije moglo dalje. Doduše oba puta sam nazvao i izvikao se na nekog toliko da nisu ni pokušali da disktuju i samo rekli da će paket biti pokupljen i donesen. U prevodu, ne može s njima kulturno i fino.

Link to comment

Mi bas nikakvih neprijatnosti do sad sa DHL-om, Hermesom i GLS-om, dok je sa DPD-om bilo jedno jedino iskustvo i istovremeno vatreno krstenje (bas tako, odneto u susedno mesto koje je doduse blizu, ali opet), tako da ne kupujemo nista sta mora sa njima.

Drugarica u Berlinu bas seriju losih iskustava sa DPD-om (koji je izgleda i cesci od DHL-a? ona se bas zali), od onog da su kao bili i zvonili a ona ceo dan ceka kod kuce.

Link to comment

i ja sam imao problema sa DPD. prvo nemaju mnogo mesta gde se moze pokupiti paket. DHL i Hermes na svakom cosku. pre dva meseca porucim neku obucu. kao isporuceno kod komsije, ali nigde imena komsije. prijavim DPD-u, a oni: kod nas stoji da je isporuceno, prijavim amazonu, oni kazu da sacekam par dana, pa da se opet javim. tako i bilo. poslali novi paket. sumnjam da je pakedzija maznuo. :)

 

ovo sa mobilnima i PS5 mi vec smrdi na neku mafiju u magacinima amazona. ne mogu da verujem da bi pakedzija bio toliko glup da zameni robu u paketu koju on sa svojim imenom isporuci

Link to comment

pajz sad ovo. od jesenas mi stize email(!) od Amexa da se preko linka u email ulogujem na svoj account i unesem neke podatke do kraja godine inace ce blokirati kartice. kliknem na link, kaze unesi login podatke za Amex accunt. Mislim se, mene se nasli da pecate. 

kad ne lezi vraze. prvo zena nije mogla nesto da plati (ima partner karticu), pa ni mene ne prodje u REWE gde inace kupujem, i neki dan nisam mogao da platim nesto preko PayPala koji ide preko Amexa. posaljem poruku Amexu da pitam u cemu je problem. danas pisu: pa niste uneli podatke koje smo trazili :D

 

nisam uneo, stoji. ali ne moze slati takav email koji toliko smrdi na phishing. commerzbank posalje email da imam poruku od njih i da se ulogujem i procitam. ovi kao da su sa kruske pali. 

  • Haha 1
Link to comment
3 minutes ago, Ros said:

pajz sad ovo. od jesenas mi stize email(!) od Amexa da se preko linka u email ulogujem na svoj account i unesem neke podatke do kraja godine inace ce blokirati kartice. kliknem na link, kaze unesi login podatke za Amex accunt. Mislim se, mene se nasli da pecate. 

kad ne lezi vraze. prvo zena nije mogla nesto da plati (ima partner karticu), pa ni mene ne prodje u REWE gde inace kupujem, i neki dan nisam mogao da platim nesto preko PayPala koji ide preko Amexa. posaljem poruku Amexu da pitam u cemu je problem. danas pisu: pa niste uneli podatke koje smo trazili :D

 

nisam uneo, stoji. ali ne moze slati takav email koji toliko smrdi na phishing. commerzbank posalje email da imam poruku od njih i da se ulogujem i procitam. ovi kao da su sa kruske pali. 

 

Jbt. Ja bih pisala Amex-u, bukvalno je suprotno od svih saveta koji se dobijaju od samih banaka i policije.

Link to comment
7 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Jbt. Ja bih pisala Amex-u, bukvalno je suprotno od svih saveta koji se dobijaju od samih banaka i policije.

 

sad sam pricao sa njima. kartice su odblokirane, a tip sa kojim sam pricao ce preneti dalje.

 

Link to comment
49 minutes ago, Jesper23 said:

Kum je tako narucio PS5 dobio uredno novu, zapakovanu kutiju i kad je otvorio duplo golo. Kod nas i dalje lome kičme za nešto tako, pa valjda nema toliko prevara.

 

To je stara fora na Ebay-u jos od davno, samo u obilnom opisu malo sakriveno stave recenicu da je samo kartonaza u pitanju, ljudi se zalete i bum....

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...