Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

Mi i ne želimo nikakve prečice, samo bismo da izbegnemo ambasadu zbog slanja tamo-vamo, jer to traje i to smo već iskusili. Lakše će nam biti da sami odemo u Nemačku i odnesemo sve šta treba u koju god instituciju da treba, nego da šaljemo preko ambasade. U tom smislu mislim ubrzavanje.

 

Samo ne znamo gde i šta treba da nosimo.

 

 

Link to comment

Pa ako je ona umrla u Srbiji i bila samo nemacki drzavljanin odgovarajuce sluzbe u Srbiji su po automatizmu duzne da posalju Nemackoj informaciju - pise ti na onom linku iz konzulata. Verujem da se radi to zbog poreske sluzbe tamo.

 

Svakako radite kako mislite da treba, 

Edited by Moonwalker
Link to comment
2 minutes ago, Behemoth said:

Mi i ne želimo nikakve prečice, samo bismo da izbegnemo ambasadu zbog slanja tamo-vamo, jer to traje i to smo već iskusili. Lakše će nam biti da sami odemo u Nemačku i odnesemo sve šta treba u koju god instituciju da treba, nego da šaljemo preko ambasade. U tom smislu mislim ubrzavanje.

 

Samo ne znamo gde i šta treba da nosimo.

 

 

 

Ja nishta od toga ne bih bez advokata, i to samo po preporuci. Shto ne pitash na pravnoj temi ovde? Znace bolje Hamlet i ostali pravnici da te upute.

Link to comment

Najbolja nam je opcija neki nemački advokat, zato sam pre hteo da pitam ovde, jer možda neko od forumskih Nemaca ima preporuku za advokata, ako ništa drugo. Ali pitaću i na pravnoj temi.

Link to comment
7 minutes ago, Behemoth said:

Najbolja nam je opcija neki nemački advokat, zato sam pre hteo da pitam ovde, jer možda neko od forumskih Nemaca ima preporuku za advokata, ako ništa drugo. Ali pitaću i na pravnoj temi.

 

Pitaj, kad vec ljudi hoce da posavetuju.

  • +1 1
Link to comment

Za Nemačku nemam savet da dam, osim vidite sa advokatom. Da li ima neke imovine ovde, tj da li ćete i ovde da sprovodite ostavinu?

Link to comment

Nema ovde ništa, samo u Nemačkoj. Odrekla se SFRJ državljanstva kad je otišla tamo, valjda morala zbog Nemačke, i tako je i ostalo.

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Opet ja sa mojim pitanjima oko nekretnine u Nemačkoj.

 

Dakle, žena će naslediti kuću od babe, to je skoro pa gotova stvar jer je situacija čista, treba u aprilu da ode i završi to.

 

Pitanje koje nas muči je šta mi sa tom kućom da radimo sad. Ne znam koliko nam se isplati da je prodajemo, koliko vidim, plaća se porez na dobit od 25%.

 

Mogli bismo da je rentiramo, ali su ženu naplašili neki naši koji tamo žive oko poreza na iznajmljivanje. Zna li neko kako to ide kad je vlasnik kuće nerezident? 

 

Ovo sve što nalazim na netu su opšte stvari oko tog poreza, da mora da se plati.

Link to comment
1 hour ago, Behemoth said:

Opet ja sa mojim pitanjima oko nekretnine u Nemačkoj.

 

Dakle, žena će naslediti kuću od babe, to je skoro pa gotova stvar jer je situacija čista, treba u aprilu da ode i završi to.

 

Pitanje koje nas muči je šta mi sa tom kućom da radimo sad. Ne znam koliko nam se isplati da je prodajemo, koliko vidim, plaća se porez na dobit od 25%.

 

Mogli bismo da je rentiramo, ali su ženu naplašili neki naši koji tamo žive oko poreza na iznajmljivanje. Zna li neko kako to ide kad je vlasnik kuće nerezident? 

 

Ovo sve što nalazim na netu su opšte stvari oko tog poreza, da mora da se plati.

 

 

Platite porez, vece vam je pitanje shta i kako ako stanari odluche da ne izadju. To se otprl svodi na procenu rizika, zavisno od lokacije ako je neki centar u pitanju ako mozete da iznajmljujete ljudima sa vishim obrazovanjem parovima sa dobrom istorijom rentanja pre toga i slichno trebalo bi da bude Ok.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
7 hours ago, Mel said:

 

 

Platite porez, vece vam je pitanje shta i kako ako stanari odluche da ne izadju. To se otprl svodi na procenu rizika, zavisno od lokacije ako je neki centar u pitanju ako mozete da iznajmljujete ljudima sa vishim obrazovanjem parovima sa dobrom istorijom rentanja pre toga i slichno trebalo bi da bude Ok.

Nije problem, platićemo porez, neko pokušavamo da napravimo neku računicu a nemam pojma koliko iznosi taj porez. To je mali grad od 30-ak k ljudi, u Baden W pokrajini, između Ulma i Biberaha. Kapiram da se tu ne otimaju baš za nekretnine. Kuća je oko 100m2 sa dvorištancem i garažom, može četvoročlana porodica da živi komotno.

 

Ako je budemo rentirali mislili smo da nađemo neku agenciju koja bi umesto nas vodila računa o svemu. Tipa ako bude neki problem sa instalacijama ili tako nečim da oni to reše, da ne moramo za svaku takvu situaciju da prelazimo 1200km.

Link to comment

Al si ga suzio, Biberach na samom zapadu, Ulm na istočnoj granici. Manji grad negde između Vršca i Šida.

 

Ja vlasnika mog stana nisam video nijednom u životu, tako da tih agencija ima, jer mnogi neće da se bakću s tim. Verovatno smislena stvar za vas. Pogotovo što će tako neki lokalci znati da procene šta je realno a šta ne.

Link to comment

@Behemoth porez moras da platis u svakom slucaju - i kao dobit u slucaju prodaje, i na prihod u slucaju izmajmljivanja.

Pritom, najverovatnije ces morati da platis i porez za nasledje, zavisi od vrednosti objekta (ugrubo izmedju 10 i 20%).

 

Mozes da pogledas cene nekretnina na:

https://www.immowelt.de/

 

https://www.immobilienscout24.de/

 

Tu imas oglase i za prodaju i za iznamljivanje.

 

Ako hoces da imas siguran prihod, i da se osvetis komsijama :naughty:, ponudite kucu gradu za socijalni smestaj. Oni ce tu lepo da napakuju viseclanu izbeglicku porodicu. Komsije ce se oduseviti :D

 

  • Haha 2
Link to comment
1 hour ago, Venom said:

Al si ga suzio, Biberach na samom zapadu, Ulm na istočnoj granici. Manji grad negde između Vršca i Šida.

 

Ja vlasnika mog stana nisam video nijednom u životu, tako da tih agencija ima, jer mnogi neće da se bakću s tim. Verovatno smislena stvar za vas. Pogotovo što će tako neki lokalci znati da procene šta je realno a šta ne.

Ma blizu su, mesto se zove Laupheim, udaljeno 20km i od Ulma i od Biberaha.

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...