Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

5 minutes ago, Baldrick S. said:

 

Dobro, I ovo može da posluži. Nije da to nisam pokušavao po centralnim amerikama ali uzalud kad se tamo u dalje vodimo kao Iugoslavia (ne, nije greška u kucanju). Ali da, papir pomaže.

 

Znas onaj kratki spanski film, kad devojka koja je dosla da otvori posao na kraju zezne sluzbenika time sto ima ama bas sve papire pa i heftalicu? :D Ne mogu da naci sad nikako. Tako i ja, koliko mogu :D

  • +1 2
Link to comment
11 minutes ago, Baldrick S. said:

 

Dobro, I ovo može da posluži. Nije da to nisam pokušavao po centralnim amerikama ali uzalud kad se tamo u dalje vodimo kao Iugoslavia (ne, nije greška u kucanju). Ali da, papir pomaže.

 

Juče sam našao super ponudu iz Amsterdama, zamalo da odletim u ponedeljak ali sam se u poslednjem trenutku predomislio.

 

sta bi sa marsejom?

Link to comment
1 minute ago, I*m with the pilots said:

 

Znas onaj kratki spanski film, kad devojka koja je dosla da otvori posao na kraju zezne sluzbenika time sto ima ama bas sve papire pa i heftalicu? :D Ne mogu da naci sad nikako. Tako i ja, koliko mogu :D

 

Ja sam mislila da evt Italijani imaju neshto slichno tome, i naravno braca Grci, ali kad sam videla taj spanski film osecala sam se kao da imam neke prijatelje tamo negde daleko za koje nisam pre znala ni da postoje.

Link to comment
32 minutes ago, Ros said:

 

sta bi sa marsejom?

 

Marsej za novu godinu 😩 Zamisli, 580 evra, 9 dana, povratni let iz Amsterdama do Kankuna, dve noći sa doručkom u Meriotu a ostalih 5/6 dana bez smestaja. Taman bih se vratio za Francusku

Link to comment

Serija pljački u mom kraju već nekoliko dana, poslednji put kuća u ulici na minut od nas. Pre nekoliko dana su opelješili po više stanova u četiri ulice u jednom danu. Osećam se jako nelagodno jer smo u prizemlju i sve razmišljam šta bi nam pokupili da udju u stan. Lap top(ove) i (najgori scenario) eksterne diskove sa fotografijama. Osigurani smo naravno ali opet. :unsure:

Link to comment

Ako je za utehu, ako se desi - desiće se kad niste kod kuće. Moja sestra isto živi u prizemlju i ušli su precizno po rasporedu kada niko nije mogao da bude kod kuće nekih 45 minuta, što se dešavalo jednom u dva nikada. 

Link to comment
4 hours ago, I*m with the pilots said:

Serija pljački u mom kraju već nekoliko dana, poslednji put kuća u ulici na minut od nas. Pre nekoliko dana su opelješili po više stanova u četiri ulice u jednom danu. Osećam se jako nelagodno jer smo u prizemlju i sve razmišljam šta bi nam pokupili da udju u stan. Lap top(ove) i (najgori scenario) eksterne diskove sa fotografijama. Osigurani smo naravno ali opet. :unsure:

koliko se sećam, beše gruzijci glavni u Nemačkoj za obijanje stanova/kuća (?)

 

Link to comment
On 17. 12. 2023. at 4:58, Amos said:

Ako je za utehu, ako se desi - desiće se kad niste kod kuće. Moja sestra isto živi u prizemlju i ušli su precizno po rasporedu kada niko nije mogao da bude kod kuće nekih 45 minuta, što se dešavalo jednom u dva nikada. 

 

Nije mi za utehu jer smo dosta van kuce te ima i mnogo prilike da istrazi stan - nema nikog od kako krenem sa antihristima u vrtic i dodjemo posle njega ili igralista, znaci stan je prazan od 8 do najmanje 16h ili duze.

U dva slucaja sad su stanari bili kod kuce; prvi je bio stan i zena i provalnik su se odmah primetili te je odmah zbrisao a u drugom je vlasnik bio na gornjem spratu kuce i dok je sisao dole kada je cuo neku tihu buku, ovi su vec nesto pokupili i mirno otisli kad su ga spazili.
Prvog dana, kada je stradalo cetiri zgrade (sve stanovi u prizemlju i u dva slucaja su se preko terase popeli na bakon iznad), je uglavnom odneseno sta je bilo od srebra - dakle ne tako mnogo - i ponesto para, uglavnom niko ne cuva mnogo u stanu. Najtuznije je kod jedne komsinice (znam zenu iz vidjanja, izvodi pse n puta dnevno napolje pa je vidjam godinama vec) je sto je imala kovertu sa poklonima za svoj rodjendan koja je stajala u dnevnoj sobi te je to bilo naravno pokupljeno.

Los je osecaj jer su to sve ulice kroz koje i prolazim maltene svakodnevno. I prvog dana je bio jedan kraj, drugog dana drugi - sve mic po mic blize nama. Za taj prvi dan, gledajuci ulice po kojima su radili i gde je zavrseno imam neku ludu teoriju da su bili na biciklu, jer od te poslednje ulice nema bas gde fino da se pobegne sem u polja, gde postoji staza.

 

On 17. 12. 2023. at 5:19, zorglub said:

Onda je ili tipovanje iz komšiluka, ili baš profi ekipa. Šta kaže policija?

Tesko mi je da zamislim da je tipovanje iz komsiluka - ali kako da se zna? Policija nam je ubacila u sanducice poziv da se javimo ako smo ista videli i dat je neki opis jednog od pocinioca od prvog dana (kog je ona zena mogla malo makar opisati), spomenuli su da dobro proverimo sve prozore itd. Stoji sve na sajtu policije, do detalja, bez nekih vesti do sad. Nekad zbilja nekog i uhvate pa objave to, ali je bas retko.

 

On 17. 12. 2023. at 9:07, barrcode said:

koliko se sećam, beše gruzijci glavni u Nemačkoj za obijanje stanova/kuća (?)

 

Uf, o tome stvarno ne znam nista. Opisi ljudi koji su vidjeni tokom obijanja stanova i tuca proteklih godina su cesto da su "juzni tip", sta god to tacno znacilo, i "tamnije boje". To koliko citam lokalne novine ovih godina.

Edited by I*m with the pilots
  • Hvala 1
Link to comment
On 17. 12. 2023. at 4:31, I*m with the pilots said:

Serija pljački u mom kraju već nekoliko dana, poslednji put kuća u ulici na minut od nas. Pre nekoliko dana su opelješili po više stanova u četiri ulice u jednom danu. Osećam se jako nelagodno jer smo u prizemlju i sve razmišljam šta bi nam pokupili da udju u stan. Lap top(ove) i (najgori scenario) eksterne diskove sa fotografijama. Osigurani smo naravno ali opet. :unsure:

 

fizicki ojacajte prozore i vrata. ako ne mogu da ulete brzo, otici ce dalje.

Link to comment

ovde kod mene je ceo dan užasno vreme, jedva sam ulovio 15 minuta da izvedem pceto. sad i oluja sa grmljavinom. potok u komšiluku koji je inače metar širok se upetostručio od juče.

Link to comment

Buraz reče u Turingenu sneg. Ovde u BW duva kao da ne postoji sutra. Ali ajde, nije to problem. Nezgodno kad nalet vetra istrese omanji oblak kiše, u 5 sekundi mokra glava. 

Link to comment
17 hours ago, I*m with the pilots said:

Kod koga jos duva ovaj markantni vetar? Sve cekam kad da krenem sa posla, napolju je jezivo (pada jos i kisa, naravno)

 

bayern duva..juce bilo bas grdno, danas malo slabije

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...