Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

Samo da se učipim za preporuku za TK - imaju odličnu aplikaciju preko koje završavam 90% administrativnih stvari koje moram da završim sa zdravstvenim. Isto tako preko aplikacije možeš da vadiš razne potvrde za zdravstveno ili da šalješ njima potrebne dokumente. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, Boycie said:

Isto tako preko aplikacije možeš da vadiš razne potvrde za zdravstveno ili da šalješ njima potrebne dokumente. 

 

Ja ne mogu da radim sve sta i drugi, jer nisam mogla uspesno da se legitimisem. Razlog: imam neki stari tip boravisne dozvole koji ne podrzava tu novu tehnologiju. Ne daju mi se ponovo pare za novu :rolleyes:

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
2 minutes ago, aram said:

hm, ja sam to sve uspeo sa starom italijanskom ličnom kartom, onom kartonskom.

 

Za onu neku online digi legitimaciju definitivno ne mozes tako, iliti barem ne mozes od prosle godine. (Pricam za onaj deo gde mozes da vidis svoje akte). Mozda je bila druga varijanta da mi salju nesto postom, ali me je mrzelo u tom momentu da se bavim time i tako je ostalo..

Link to comment

@I*m with the pilots Pošalji im faks, da ti faks vrate. Znam da uživaju u tome, a i kad ste poslednji put videli faks uopšte? 👀 😂 (ako neko ikada ima problema sa zakazivanjem za rezidenciju kod imigracionog, a ne može da nađe slobodni termin a mrzi ga da piše mail, lepo pošalje faks na koji imigraciono MORA da odgovori najkasnije za 7(?) dana jer u headeru stoji datum. Isto tako, ako se kojim slučajem zadesite kod doktora u nekom drugom gradu u Nemačkoj, bez TK kartice, doktor mora da pošalje TK-u upit a onda isti šalje faks tom doktoru sa vašim podacima. True story). Ovim mučenicima u Berlinu dan posle Božića pao sistem za rezervaciju, tek ga danas popravili al ljudi lepo faks i sve ok 😂

  • Wub 1
Link to comment
23 minutes ago, Baldrick S. said:

@I*m with the pilots Pošalji im faks, da ti faks vrate. Znam da uživaju u tome, a i kad ste poslednji put videli faks uopšte? 👀 😂 (ako neko ikada ima problema sa zakazivanjem za rezidenciju kod imigracionog, a ne može da nađe slobodni termin a mrzi ga da piše mail, lepo pošalje faks na koji imigraciono MORA da odgovori najkasnije za 7(?) dana jer u headeru stoji datum. Isto tako, ako se kojim slučajem zadesite kod doktora u nekom drugom gradu u Nemačkoj, bez TK kartice, doktor mora da pošalje TK-u upit a onda isti šalje faks tom doktoru sa vašim podacima. True story). Ovim mučenicima u Berlinu dan posle Božića pao sistem za rezervaciju, tek ga danas popravili al ljudi lepo faks i sve ok 😂

 

Nemam ja nikakvih problema sa Uredom za strance, moja iskustva su bukvalno savrsena i sve se zavrsi sa jednim pozivom ili mejlom (prednost manjeg okruga pretpostavljam), cak su prethodno dvoje soc. radnika sa kojima sam imala posla tih godina bili super, uvek mi je bilo lepo da odem tamo i malo se i iscaskam. (Prva radnica, dok jos nisam dobila stalnu boravisnu, je bila veliki putnik, proputovala je Juznu Ameriku uzduz i popreko pa je uvek bilo neceg za pricu). Proverila sam da li mi je ispravna dozvola, jeste, ali je stariji tip od tog nekog i zato ne mogu d radim sve cestite stvari kao neki drugi, osim ako ne napravim novu. That's all. Ne pravim nikakvu dramu oko toga, ako ste pogresno mislili.

Link to comment

Ne znam na koju vrstu legitimacije misliš. Imam TK app i nije mi trebala legitimacija za to. Poslali su mi mislim QR kod na adresu ili tako nešto da bih se registrovao. 

Link to comment
3 minutes ago, Venom said:

Ne znam na koju vrstu legitimacije misliš. Imam TK app i nije mi trebala legitimacija za to. Poslali su mi mislim QR kod na adresu ili tako nešto da bih se registrovao. 

Za onu uslugu da vidis svoje akte. TK Safe, tako nesto.

Link to comment
47 minutes ago, I*m with the pilots said:

Za onu uslugu da vidis svoje akte. TK Safe, tako nesto.

 

Ne koristim, ali možeš da šalješ nešto njima.i bez te funkcije. Anyway, sad sam pogledao da to aktiviram i može i sa zdravstvenom ako ima NFC. Moja je već par godina stara pa nema, ali može i da se poruči nova. https://www.tk.de/techniker/leistungen-und-mitgliedschaft/online-services-versicherte/elektronische-patientenakte-tk-safe/registrierung-kuendigung-elektronische-patientenakte/gesundheitskarte-pin-fuer-patientenakte-tk-safe-2120184

Link to comment
On 6. 1. 2024. at 20:21, Baldrick S. said:

 Ovo nije porez na hranu koju dobijamo vec porez koji restorani placaju drzavi. Veselo.

To je porez koji krajnji korisnik placa drzavi. Restoran ga naplati i proslijedi drzavi, a placa ga onaj koji jede.

https://youtu.be/dmkOoaBzIrM?si=ckk_uQmHsQm5MIod

 

Edited by Paul Gompitz
link
Link to comment
8 hours ago, Baldrick S. said:

@I*m with the pilots Pošalji im faks, da ti faks vrate. Znam da uživaju u tome, a i kad ste poslednji put videli faks uopšte? 👀 😂 (ako neko ikada ima problema sa zakazivanjem za rezidenciju kod imigracionog, a ne može da nađe slobodni termin a mrzi ga da piše mail, lepo pošalje faks na koji imigraciono MORA da odgovori najkasnije za 7(?) dana jer u headeru stoji datum. Isto tako, ako se kojim slučajem zadesite kod doktora u nekom drugom gradu u Nemačkoj, bez TK kartice, doktor mora da pošalje TK-u upit a onda isti šalje faks tom doktoru sa vašim podacima. True story). Ovim mučenicima u Berlinu dan posle Božića pao sistem za rezervaciju, tek ga danas popravili al ljudi lepo faks i sve ok 😂


za to mi služi simple-fax.de 😁

registrovao sam se tamo i tipa pre 5 godina uplatio 30€ koji dosada još nisu potrošeni, imam svoj digitalni faks broj i sve zvanične stvari obavljam preko njega pošto moraju da odgovore. 

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

Koliko numete :ph34r: Fax masina mi ispod nogu, uz fiksi broj telefona. Hoce neko da se dopisujemo faksom? :D

  • Haha 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...