Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

20 minutes ago, Ros said:

pajz sad ovo. od jesenas mi stize email(!) od Amexa da se preko linka u email ulogujem na svoj account i unesem neke podatke do kraja godine inace ce blokirati kartice. kliknem na link, kaze unesi login podatke za Amex accunt. Mislim se, mene se nasli da pecate. 

kad ne lezi vraze. prvo zena nije mogla nesto da plati (ima partner karticu), pa ni mene ne prodje u REWE gde inace kupujem, i neki dan nisam mogao da platim nesto preko PayPala koji ide preko Amexa. posaljem poruku Amexu da pitam u cemu je problem. danas pisu: pa niste uneli podatke koje smo trazili :D

 

nisam uneo, stoji. ali ne moze slati takav email koji toliko smrdi na phishing. commerzbank posalje email da imam poruku od njih i da se ulogujem i procitam. ovi kao da su sa kruske pali. 

 

Jbg, radim u IT, i tesko da se poveruje koliko ljudi dan danas se pecaju na fising, i to najprostiji. Npr. moje preduzece ima domen @mail.de - nas kupac dobije fising od domene @web.de i ladno se na to javlja i ostavlja svoje mail.de podatke :twak:  Pogotovo starije generacije, nemaju pojma, dzabe ja pricam da nije dovoljno imati pare za DSL i Laptop, nego barem neki basic skill, ni auto se ne vozi bez dozvole (barem ne legalno, lol)...

  • +1 1
Link to comment

Posto nikada nisam uzeo nemacki pasos, jer nisam zeleo da se odricem naseg, pitam se sada, posto je donet ovaj nov zakon, da li da predam za nemacki, pre neko sto se povrati CDU i to opet sve sjebe... Ali cemu? Da bih mogao da glasam :isuse:

Link to comment
3 minutes ago, assignment said:

 

Jbg, radim u IT, i tesko da se poveruje koliko ljudi dan danas se pecaju na fising, i to najprostiji. Npr. moje preduzece ima domen @mail.de - nas kupac dobije fising od domene @web.de i ladno se na to javlja i ostavlja svoje mail.de podatke :twak:  Pogotovo starije generacije, nemaju pojma, dzabe ja pricam da nije dovoljno imati pare za DSL i Laptop, nego barem neki basic skill, ni auto se ne vozi bez dozvole (barem ne legalno, lol)...

 

mi imamo svih 6 meseci neki online drill u vezi data security, i naravno da mi svi iz firme imamo vec u glavi da se mora paziti na te stvari. i onda ti jedna mega firma salje takve emailove :D

 

Link to comment
2 minutes ago, assignment said:

Posto nikada nisam uzeo nemacki pasos, jer nisam zeleo da se odricem naseg, pitam se sada, posto je donet ovaj nov zakon, da li da predam za nemacki, pre neko sto se povrati CDU i to opet sve sjebe... Ali cemu? Da bih mogao da glasam :isuse:

 

skoknes do Londona kad hoces :D

ili amerike, kanade, australije... ima prednosti u odnosu na pasos srbije

  • Haha 1
Link to comment
19 minutes ago, Ros said:

 

skoknes do Londona kad hoces :D

ili amerike, kanade, australije... ima prednosti u odnosu na pasos srbije

 

Moje selo lepse od Pariza :wub:

 

U Londonu sam bio, Amerika me ne zanima, Australija takodjer... Jedna stvar mi pada na pamet, ali kasno je sada za to... Sa nemackim pasosem mogao bi da se preselim u Svajcarsku...

  • +1 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Mislim da ću da predam, doduše ne znam da li mi se ide na kurs života u Nemačkoj :lolol:. Glavni razlog: oduvek sam hteo da glasam za Marksističko Lenjinističku Partiju. Mada opet već imam dva pasoša, ne znam da li bi tri bila dozvoljena :lolol:.

Link to comment
7 hours ago, assignment said:

 

Moje selo lepse od Pariza :wub:

 

U Londonu sam bio, Amerika me ne zanima, Australija takodjer... Jedna stvar mi pada na pamet, ali kasno je sada za to... Sa nemackim pasosem mogao bi da se preselim u Svajcarsku...

Gde ćeš u Švajcarsku, daleko mi to zvuči za tvoje ambicije - kad kažeš da te Amerika i Australija "ne zanimaju", meni je prosto neverovatno, jer to znači da nikad u životu ne bi želeo da posetiš Havaje, Nijagarine vodopade, Veliki kanjon, Everglejds, Jeloustoun, sve one fantastične pustinje i stene Jute i okoline, Njujork, San Francisko, San Huan, Nju Orleans, i svašta još nešto u Kanadi i Australiji (nažalost, samo sam u Vankuveru bio, cenim da su i Montreal, Sidnej, i štošta još potpuno jedinstveni)... Svašta tu ima što nema čak ni u Švajcarskoj 

  • -1 1
Link to comment
11 hours ago, papapavle said:

Gde ćeš u Švajcarsku, daleko mi to zvuči za tvoje ambicije - kad kažeš da te Amerika i Australija "ne zanimaju", meni je prosto neverovatno, jer to znači da nikad u životu ne bi želeo da posetiš Havaje, Nijagarine vodopade, Veliki kanjon, Everglejds, Jeloustoun, sve one fantastične pustinje i stene Jute i okoline, Njujork, San Francisko, San Huan, Nju Orleans, i svašta još nešto u Kanadi i Australiji (nažalost, samo sam u Vankuveru bio, cenim da su i Montreal, Sidnej, i štošta još potpuno jedinstveni)... Svašta tu ima što nema čak ni u Švajcarskoj 

U Svajcarsku bi se preselio zbog jacih primanja. Ne znam sta tu zvuci neverovatno, imam jos neke ambicije, zelim da posetim Sankt Peterburg i Moskvu, jos nisam stigao da posetim piramide u Egiptu, Kineski zid, Rio u Brazilu,  a ovo sto si naveo zvuci kao EPP za Ameriku. Sigurno da tu ima lepih stvari, ali me prosto ne zanimaju. Zasto? Zini da ti kazem :D

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
7 minutes ago, assignment said:

U Svajcarsku bi se preselio zbog jacih primanja.

 

Poznanica je zivela neko vreme u Svajcarskoj, stalno je bila zacudjena nasim niskim platama u Nemackoj (ok, i radila je kao menadzer na projektima u banci), medjutim za bukvalno sve je isla u Nemacku ili Srbiju, jer joj je u Svajcarskoj skupo. I za hranu i za odecu i za plombu. :huh: Onda su se ona i momak vencali samo da bi im se smanjio porez, pa se ispostavilo da je to smanjenje uslovljeno time da dobiju dete u narednih, ne znam koliko, pet godina. I tu ispade corak. (Mozda ovo pravilo za porez nije vise ovako, bilo je pre vise od 10 godina)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
1 minute ago, I*m with the pilots said:

 

Poznanica je zivela neko vreme u Svajcarskoj, stalno je bila zacudjena nasim niskim platama u Nemackoj (ok, i radila je kao menadzer na projektima u banci), medjutim za bukvalno sve je isla u Nemacku ili Srbiju, jer joj je u Svajcarskoj skupo. I za hranu i za odecu i za plombu. :huh: Onda su se ona i momak vencali samo da bi im se smanjio porez, pa se ispostavilo da je to smanjenje uslovljeno time da dobiju dete u narednih, ne znam koliko, pet godina. I tu ispade corak. (Mozda ovo pravilo za porez nije vise ovako, bilo je pre vise od 10 godina)

 

Naravno da uz visi standard idu i pratece cene zivota, meni stric i strina zive u Svajcarskoj, on je sada u penziji, bio sam dosta puta tamo, tako da dobro znam kako je tamo.

 

Najbolje je imati stan u Nemackoj, blizo granice i zaposliti se u Baselu npr...

  • +1 1
Link to comment

Najbolji cin u vojci je major - ima platu skoro kao pukovnik, a ona stvar mu je kao u porucnika :D

 

Svajcarska plata i ne svajcarske cene - to je, bre, Amerika :)

Kad video kafu.za 7 CHF na aerodromu, razmisljao sam da predjem na klot vodu sa cesme :)

 

  • +1 2
Link to comment

alo gastosi, jel i dalje ima onih raznih kombija iz dojčland za slanje razne robe u srpiju.

 

neki mi rezervni deo za kola treba pa mi treba nešto pouzdanije od nemačko srpske pošte za dostavu.

Link to comment
15 minutes ago, aram said:

iz mog iskustva za slanje robe slabo, neće da nose ništa ako ne putuješ s njima.

 

ne mislim na putničke kombije nego baš na kargo kombije koji samo voze robu do novog sada i beograda

 

ima takva kombina na relaciji london beograd london

 

a bila je i za nemačku, neki klinci iz NS su zapravo premestili biznis iz engleske posle brexita u nemačku

 

joj na kraju ću morati da kopam po imeniku, samo ako se setim imena.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...