Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

Just now, Desmond Bojčinski said:

Doterah Pežoinu u Dojčland. Koja je fora, koga da pitam kako da lepim Njemačke tablice na njega?

Ako može, ne bih ga prodavao još godinu dve, radi mi posao.

 

Link to comment
39 minutes ago, Venom said:

kod mene je danas stala vetrušina, ali zato jeziva sitna kiša već 10 dana. izađeš, pomisliš nije strašno i onda 10 minuta kasnije budeš mokar kao miš. Horor.

 

ja se pre pola sata vratio iz okoline rozenhajma. ruta koju sam dosad milion puta provezao. nikad teza voznja, i nikad se nisam toliko plasio tokom puta. udari vetra su katastrofalni. nemas kontrolu 1-2 sekunde. samo molis boga da nemas auto pored sebe. tako nesto jos nisam doziveo. uzas

Link to comment

@I*m with the pilots moji u Wiesbadenu su početkom godine isto bili žrtve pljački, u zgradi je obijeno više stanova i to baš u trenutku kada niko nije bio tu. Profesionalna ekipa koja prati šablone izlaska ljudi koji žive po zgradama. Inače prvi i jedini put otkako je obijen taj stan mojih gde žive tu od 70ih godina.

 

Mi pokušavamo da se zaštitimo tako što sam namestio smart home da gasi i pali svetla i TV nasumično kada nismo tu da deluje ko da jesmo pošto provalnici uglavnom idu na sigurne stanove. 

 

A što se vremena tiče, ovde u Frankoniji je vetar užasan. Prekjuče sam mislio da imam problema sa gumama dok nisam provalio da se drveće opasno savija i da je to bio vetar.

Link to comment
40 minutes ago, Ros said:

 

ja se pre pola sata vratio iz okoline rozenhajma. ruta koju sam dosad milion puta provezao. nikad teza voznja, i nikad se nisam toliko plasio tokom puta. udari vetra su katastrofalni. nemas kontrolu 1-2 sekunde. samo molis boga da nemas auto pored sebe. tako nesto jos nisam doziveo. uzas

 

Bilo je slično i kod mene. Ne vozim, ali sedim pored prozora i slušam udare vetra i drveće kako se njiše.

Link to comment

Ove provale se samo nastavljaju: pre tri dana dve kuće u jednoj ulici, i juče čak, sve moj širi kraj. Mislim da mi nismo na udaru trenutno jer smo u zgradi u kojoj ima ljudi koji nisu svi otišli negde za praznike, svetle svećice zbog Božića itd. i da su provalnici koncentrisani tamo u ulicama gde su kuće.

Diskutuju ljudi šta da rade, saveti policije su da kad ljudi vide nekog ne tako poznatog napolju, pa ko je sa autom koji se ne viđa baš često da se kao prijateljski dovikne nešto u stilu "jeste li vi porodica tih i tih, rekli su nam jutros da očekuju goste", jer se tim obraćanjem obeshrabre.

 

Policija nudi savetovanje na mestu, da pokaze šta su slabe tačke u kuci ili stanu, tako da ćemo ih pozvati posle NG, za svaki slučaj. Već smo mislili da stavimo neke lepe rešetke na prozore dečije i spavaće sobe, najviše da bismo leti mogli da podignemo makar malo roletne u toku noći, ali plašim se da bismo time omogućili nekom da se popne do komšija. Taman da vidimo šta će policija reći za to. (Pa onda da vidimo da li će nam Savet zgrade dozvoliti..)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
1 hour ago, I*m with the pilots said:

Ove provale se samo nastavljaju: pre tri dana dve kuće u jednoj ulici, i juče čak, sve moj širi kraj. Mislim da mi nismo na udaru trenutno jer smo u zgradi u kojoj ima ljudi koji nisu svi otišli negde za praznike, svetle svećice zbog Božića itd. i da su provalnici koncentrisani tamo u ulicama gde su kuće.

Diskutuju ljudi šta da rade, saveti policije su da kad ljudi vide nekog ne tako poznatog napolju, pa ko je sa autom koji se ne viđa baš često da se kao prijateljski dovikne nešto u stilu "jeste li vi porodica tih i tih, rekli su nam jutros da očekuju goste", jer se tim obraćanjem obeshrabre.

 

Policija nudi savetovanje na mestu, da pokaze šta su slabe tačke u kuci ili stanu, tako da ćemo ih pozvati posle NG, za svaki slučaj. Već smo mislili da stavimo neke lepe rešetke na prozore dečije i spavaće sobe, najviše da bismo leti mogli da podignemo makar malo roletne u toku noći, ali plašim se da bismo time omogućili nekom da se popne do komšija. Taman da vidimo šta će policija reći za to. (Pa onda da vidimo da li će nam Savet zgrade dozvoliti..)

 

Ako te brine prozor ima raznih zaštita za prozor koje se stavljaju iznutra. Npr. ovo imam na poslu, jedino što pomalo smara onda otvaranje prozora.

 

fensterverriegelung.jpg

 

 

 

Link to comment

Bolje da nisam citao temu :inn:

 

Dakle: smart home namesten da pali i gasi svetla i svira muziku u odredjeno vreme. Neki stari akvarijum koji sad sluzi kao nocno svetlo je namesten da pali i gasi svetla preko one spravice koja hm, pali i gasi svetla ali u drugoj sobi. Kupljena wyze v3 kamera na amazonu (da bi se vratila kad se i mi vratimo) i "uplaceno" 14 dana triala za cloud (inace je 20 evra godisnje). Kamera snima 24/7, detektuje pokrete i zvuke i odmah salje notifikacije na mobilni (i van mreze, preko aplikacije koja radi gde god ima interneta) ako se detektuje osoba. Posto je 2 way komunikacija moze da se namesti ili da pozove policiju, upali google home ili kad vidim notifikaciju da ima nekog da mu se licno obratim. Jos samo da preuzmem par fora iz Home alone i ja sam ok :D Zgrada i komsiluk su pakleno prazni a vec 10 dana neki random ljudi dnevno zvone na interfon i cute. Mislim i da ih eventualno navatam na kameri mogu samo to i da eventualno pozovem policiju istog trenutka. Dok oni dodju makar bi mi komp otisao ali  vreme mu je da se menja pa ako im merak nek nose sve, Ionako placam 120 evra godisnje za osiguranje (mnogo je znam, ne slusati pijanu drugaricu nemicu koja odokativno procenjuje vrednost imovine :wub:)

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
On 25. 12. 2023. at 12:27, Quince said:

O kom mestu/delu Nemačke je reč, ako mogu da pitam?

Okolina Frankfurta na Majni

 

--

Ta ideja o smarthome-u nam nije toliko privlacna, da budem iskrena. Ne mislim da ima nekog smisla kada smo odsutni preko nedelju dana jer uvek spustimo roletne do dole i tako ostavimo pa bi i uz neku igru svetlom bilo jasno da tu nikoga nema. Komsije imaju kljuceve (prve komsije iznad nas i jos jedan par penzionera) i dolaze da zaliju cvece i provetre i osluskuju.

 

--

 

Kad je Zlurad spomenuo osiguranje, ja mogu samo da preporucim da je dobro imati dobro osiguranje za sta god, mi smo npr. kod Allianz za bukvalno sve (stan, auto, Haftung, ...) i jako smo zadovoljni. Plus smo i kod njih uzeli bezobrazno povoljan kredit za stan pre nekoliko godina.

Sad kad mi je ukradena tasna na odmoru sam videla da u okviru tog kucnog osiguranja pokrivaju i sve troskove izrade dokumenata kao i po neki evric pride, platili su mi vise od pola mobitela, tasnu i novcanik. Sve je to kod mene mala cifra, ali opet. Proverite da li i vasa osiguranja imaju tu stavku, ako ne, dodajte je.

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

Ja sam ubedjen da plaćam malo više od proseka za osiguranje jer je uključeno osiguranje za krađu bicikle, izgubljenih ključeva i još nekih 6-7 stvari koje nisu povezane sa stanom ali su tu.

Link to comment
44 minutes ago, Baldrick S. said:

Ja sam ubedjen da plaćam malo više od proseka za osiguranje jer je uključeno osiguranje za krađu bicikle, izgubljenih ključeva i još nekih 6-7 stvari koje nisu povezane sa stanom ali su tu.

 

ako se ne varam sa ADAC+ se dobije o osiguranje izgubljenih kljuceva

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...