Jump to content
IGNORED

Italija


Indy

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Da nije neko skoro prelazio Jadran trajektom, svejedno da li iz CG ili iz HR, do Barija?

 

Pre svega me zanima kakvi su uslovi na tom trajektu i da li vredi uzeti one kabine sa ležajevima, pošto su sve plovidbe noćne?

Link to comment
On 29.3.2022. at 8:39, Poludziber said:

 Castiglione Della Pescaia. 

 

 

 

 g1wEAKfl.jpg 

 

 

 

On 1.4.2022. at 6:53, Poludziber said:

Orbetello

 

orbetello.jpg

 

Samo da se zahvalim na ova dva posta i preporuke. Ova dva gradica su nam doslovno spasili ovogodisnje putovanje u Italiju. Koliko god me smorili Cinque Terre, Rim i Firenca, toliko nas je odusevilo ovo iskusktvo.

 

Nakon 5-6 posjeta Italiji, mislim da smo na dugo vremena zavrsili sa ovim velikim turistickim centrima. Posebno me je Firenca razocarala, odnosno arogancija i pohlepa turistickih "radnika".  Pri tom mislim i na radnike, a i na gazde. Cini mi se da je nekad bilo mnogo bolje, odnosno tako pamtim Firencu od prije 20 godina.

 

Ako/kad budemo isli ponovo, onda samo neki seorski turizam varijanta. 

  • Hvala 1
Link to comment
10 minutes ago, Peter Fan said:

 

Samo da se zahvalim na ova dva posta i preporuke. Ova dva gradica su nam doslovno spasili ovogodisnje putovanje u Italiju. Koliko god me smorili Cinque Terre, Rim i Firenca, toliko nas je odusevilo ovo iskusktvo.

 

Nakon 5-6 posjeta Italiji, mislim da smo na dugo vremena zavrsili sa ovim velikim turistickim centrima. Posebno me je Firenca razocarala, odnosno arogancija i pohlepa turistickih "radnika".  Pri tom mislim i na radnike, a i na gazde. Cini mi se da je nekad bilo mnogo bolje, odnosno tako pamtim Firencu od prije 20 godina.

 

Ako/kad budemo isli ponovo, onda samo neki seorski turizam varijanta. 

Drago mi je da ti je bilo od koristi. 👍

Cinque Terre treba izbeci u letnjoj sezoni. A kad si se vec otisnuo tamo bolja solucija su ti bili Portovenere i Kamolji. Mada Ligurija u julu/avgustu je pravi kosmar generalno ne preporucljivo nikako.

Link to comment
1 minute ago, Behemoth said:

@Poludziber A Kalabrija u septembru, vredi li? 

 

Nesto razmatram tu varijantom, trajektom da predjem Jadran, pa posle polako, 10-ak dana po Kalabriji.

Septembar vredi svugde u Italiji. Jesi vec obisao Pulju pa je obilazis?

Link to comment
3 minutes ago, Poludziber said:

Drago mi je da ti je bilo od koristi. 👍

Cinque Terre treba izbeci u letnjoj sezoni. A kad si se vec otisnuo tamo bolja solucija su ti bili Portovenere i Kamolji. Mada Ligurija u julu/avgustu je pravi kosmar generalno ne preporucljivo nikako.

Nas problem je sto zbog skolske godine, jedine opcije su nam jul i avgust.

I jedna opaska, posto moram biti fer i priznati da su Koloseum "utegli", odnosno smanjili haos na ulazu. Sad je to daleko bolje organizavano nego prije 4-5 godina.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Poludziber said:

Septembar vredi svugde u Italiji. Jesi vec obisao Pulju pa je obilazis?

Da da, bio sam pre 7-8 godina, ali nije iskljuceno da svratim opet u Ostuni ili Polignano.

Link to comment
2 minutes ago, Behemoth said:

Da da, bio sam pre 7-8 godina, ali nije iskljuceno da svratim opet u Ostuni ili Polignano.

Obisao si i Salento (Lecce, Gallipoli i okolina)? Od Kalabrije ti je bliza i Basilicata (imas gomilu mojih postova na ovom topiku).

Od Kalabrije i dalje zazirem. Bio sam vise puta poslom u Redjo Kalabriji I jednom na samo dan u ultraturistickoj Tropei. Zazirem jer je to jedini italijanski region gde mozes nabasati na pogresno mesto i gde je mafija prakticno neskriveno jaca od drzave. Mislim, da ne preterujem ne radi se o afganistanu ali ipak volim da opusteno zunzam gde hocu.

Link to comment

Plus zaboravih, ni Abruco ti nije dalji od Kalabrije. Upravo sam se vratio pa cu u septembru opisati nova mesta plus Termoli u Molise koji me je odusevio. U medjuvremenu sutra konacno letim za tu jebenu Maltu.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Poludziber said:

Obisao si i Salento (Lecce, Gallipoli i okolina)? Od Kalabrije ti je bliza i Basilicata (imas gomilu mojih postova na ovom topiku).

Od Kalabrije i dalje zazirem. Bio sam vise puta poslom u Redjo Kalabriji I jednom na samo dan u ultraturistickoj Tropei. Zazirem jer je to jedini italijanski region gde mozes nabasati na pogresno mesto i gde je mafija prakticno neskriveno jaca od drzave. Mislim, da ne preterujem ne radi se o afganistanu ali ipak volim da opusteno zunzam gde hocu.

Bilo je ili Lecce ili Gallipoli i Santa Maria, tako da ova dva potonja nisam video.

 

Čitao sam o Kalabriji i svuda pominju mafiju, ali ja na sve to gledam da niko neće turiste da dira. Slične sam priče čuo i pročitao i za Napulj pa mi je bilo vrlo ugodno dok sam ga obilazio.

 

Šta znam, kad ovako dobijem tip od nekog ko je upućen, možda i preskočim Kalabriju.

Link to comment
1 minute ago, Behemoth said:

Bilo je ili Lecce ili Gallipoli i Santa Maria, tako da ova dva potonja nisam video.

 

Čitao sam o Kalabriji i svuda pominju mafiju, ali ja na sve to gledam da niko neće turiste da dira. Slične sam priče čuo i pročitao i za Napulj pa mi je bilo vrlo ugodno dok sam ga obilazio.

 

Šta znam, kad ovako dobijem tip od nekog ko je upućen, možda i preskočim Kalabriju.

U Napoli idem relativo cesto i vrlo rado. Nije ista situacija i nije za poredjenje. U Napulju je opasna periferija, zapravo neki njeni delovi za koju tesko imas mogucosti da se nadjes jer nije usput nizasto. Ostatak regije je kul I super za obilazak bez ikakvog opterecenja. Kalabrija je suprotnost toga. Gomila sela u prelepim vukojebinama su totalno van kontrole drzave pa kako ti zapadne. U 95% slucajeva kul, ali ako imas nezgodnu situaciju onda je stvarno nezgodna. Steta jer znam da je region zaista lep I ljudi generalno ljubazni.

Link to comment

Da dodam samo da ovo ne pisem iz predrasuda vec direktnih prica ljudi koje poznajem i koji su bili ili su cak poreklom iz Kalabrije. Previse negativnih pravih skeri iskustava za moj ukus.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...