Jump to content
IGNORED

Italija


Indy

Recommended Posts

46 minutes ago, Milosh76 said:

Isto i kod mene. Treca doza pocetkom novembra

Treća doza krajem oktobra, pozitivan PCR početkom januara.

Link to comment

Ja sam i imao koronu  krajem februara... moracu novi sertifikat da izvadim :D

 

Ne radi ni sa najnovijom informacijom o pozitivnom PRC testu od kraja februara ove godine.

Edited by Milosh76
Link to comment

Ne znam koliko i dal će (se) cimati ali bilo bi bolje da ste zeleni. To je taj neki problem sa srpskim QR kodovima, iako su "evropski". Kad su pametnjakovići požurili prošle godine i skockali ga pre svih... Grci su ga čini mi se naknadno u sred sezone "implementirali"?

A kad ubacite u onu slovačku činimise aplikaciju pa probate očitati italijanskom?

Link to comment
58 minutes ago, *edited by mod said:

Treća doza krajem oktobra, pozitivan PCR početkom januara.

Nadji u mailu EU digitalni sertifikat i skeniras QR kod za 3 dozu i RADICE :D

 

Ovo pre sto sam skenirao, je nas retardirani QR kod koji EU ne vidi.

 

https://euprava.gov.rs/usluge/6962

 

Uloguj se u eupravu i dobices EU sertifikat

 

P.S. cita mi kao validnu stari sertifikat, a onaj koji sam napravio malopre, ne cita kako treba :isuse:

Edited by Milosh76
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Skinuo sam na kraju i neki dPLF dokument što traže kao i aplikaciju Moj EU DZS gde mi se treća doza i preležaožno pokazuje kao zeleno. Uz to ću da ponesem i one mejlove što sam dobio sa linka euprave.

 

Jedino mi Verificac19 i dalje pokazuje crveno na svemu, ali njih ne pominju na sajtu ambasade gde piše da bi i sertifikat o preležanosti ili buster trebao da bude dovoljan

Screenshot_20220406-165918.jpg

Link to comment

Da li je suludo (u smislu obilazaka) otici u subotu iz Budimpeste za Kataniju, biti par dana, obilaziti okolinu, onda vozom do Palerma, pa onda i tamo par dana i obilaziti okolinu. I onda u nedelju(posle 8 dana) iz Palerma za Budimpestu, pa kolima za bg?

 

Da li bolje da se koncentrisem na jedan deo Sicilije, pa onda neki drugi put na drugi deo ili je ovaj miks prihvatljiv za odlazak prvi put na Siciliju?

 

U pitanju je period od 7 do 15 maja

 

@Poludziber  sta mislis?

Edited by Milosh76
Link to comment

Kad govorite o skeniranju certifikata u Italiji, morate da znate da oni imaju problem i sa svojim sopstvenim certifikatima, koji često rezultiraju nevažeći i sopstvenom app-u. To je posledica tradicionalnog javašluka. Ne samo srpski certifikati, nego certifikati iz svih zemalja imaju isti problem u Italiji.:D

Na sreću, valjda im je dosadilo pa od 1.maja neće više tražiti green certificate.

Link to comment
Kad govorite o skeniranju certifikata u Italiji, morate da znate da oni imaju problem i sa svojim sopstvenim certifikatima, koji često rezultiraju nevažeći i sopstvenom app-u. To je posledica tradicionalnog javašluka. Ne samo srpski certifikati, nego certifikati iz svih zemalja imaju isti problem u Italiji.[emoji3]
Na sreću, valjda im je dosadilo pa od 1.maja neće više tražiti green certificate.
Javicu sutra uveče kako im ide sa sertifikatima. Uz nadu da dete nije zapatilo virus ovde u Pragu. Ovde javašluk gori nego u Srbiji. Juče ako nije bilo 10K ljudi na trgu kod onog astronomskog sata a samo nas troje i 5 azijata nosimo maske [emoji1787]
  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, Zlurad said:

Javicu sutra uveče kako im ide sa sertifikatima. Uz nadu da dete nije zapatilo virus ovde u Pragu. Ovde javašluk gori nego u Srbiji. Juče ako nije bilo 10K ljudi na trgu kod onog astronomskog sata a samo nas troje i 5 azijata nosimo maske emoji1787.png

Ipak ovde govorimo o domovini javašluka. Svaki javašluk drugde može samo da bude neki derivat onoga što je nastalo ovde.:D

  • Haha 1
Link to comment

Anyway, kontrole kodova/testova i ostalih "zahteva" za putovanja gde nema pasoške kontrole nema. Nit je neko pito, nit postoji punkt gde bi pitali za bilo šta, makar na FIU Rim. U dva restorana ušao na po brzinsku čašu vina, jedini kod koji su očitali je bio na flaši vina, da znaju koliko da mi naplate. Vidim da makar u odnosu na Prag malo više ljudi nosi maske unutra ili se barem trude.
I ono naplaćivanje za sedenje mi uopšte ne ulazi u glavu. Garantuju sebi jednokratne goste koji će da popizde kad vide da im je uračunato "sedenje" gde su potrošili 250+ evra na hranu i piće, kao likovi sto pored mog? Koja logika?

  • +1 2
Link to comment

U avionu tražili one 95 maske, trebalo bi i u metrou i na aerodromu ali tu niko ne kontroliše pa jedno 80 posto nosi maske ali i tu većinom one klasične.

 

Od dokumenata mi u Surčinu na šalteru okom proverili dPLF i zeleni sertifikat. U Rimu očekivano samo u smeštaju tokom check ina i to samo zeleni.

  • +1 1
Link to comment
On 9.4.2022. at 22:45, Milosh76 said:

Da li je suludo (u smislu obilazaka) otici u subotu iz Budimpeste za Kataniju, biti par dana, obilaziti okolinu, onda vozom do Palerma, pa onda i tamo par dana i obilaziti okolinu. I onda u nedelju(posle 8 dana) iz Palerma za Budimpestu, pa kolima za bg?

 

Da li bolje da se koncentrisem na jedan deo Sicilije, pa onda neki drugi put na drugi deo ili je ovaj miks prihvatljiv za odlazak prvi put na Siciliju?

 

U pitanju je period od 7 do 15 maja

 

@Poludziber  sta mislis?

 

Sve zavisi od nacina na koji posecujes mesta. Ja se ne bih mrdao iz Katanije kao baze i za tu sedmicu bi gledao da obidjem taj deo Sicilije sa fokusom na dolinu baroka, Sirakuzu, Noto, Modiku i sl. Druga stvar koju bih ti preporucio je da iznajmis auto jer ces sopstvenim prevozom uspeti barem duplo vise stvari da obidjes a da si maksimalno opusten. Osim obavezne Taormine, mozda stignes i na izlet na Etnu.

Palermo i taj deo Sicilije bih definitivno ostavio za neki drugi put.

  • Hvala 1
Link to comment



Anyway, kontrole kodova/testova i ostalih "zahteva" za putovanja gde nema pasoške kontrole nema. Nit je neko pito, nit postoji punkt gde bi pitali za bilo šta, makar na FIU Rim. U dva restorana ušao na po brzinsku čašu vina, jedini kod koji su očitali je bio na flaši vina, da znaju koliko da mi naplate. Vidim da makar u odnosu na Prag malo više ljudi nosi maske unutra ili se barem trude.
I ono naplaćivanje za sedenje mi uopšte ne ulazi u glavu. Garantuju sebi jednokratne goste koji će da popizde kad vide da im je uračunato "sedenje" gde su potrošili 250+ evra na hranu i piće, kao likovi sto pored mog? Koja logika?

U avionu tražili one 95 maske, trebalo bi i u metrou i na aerodromu ali tu niko ne kontroliše pa jedno 80 posto nosi maske ali i tu većinom one klasične.
 
Od dokumenata mi u Surčinu na šalteru okom proverili dPLF i zeleni sertifikat. U Rimu očekivano samo u smeštaju tokom check ina i to samo zeleni.


Jeste još tu, što se ne javite? Da vas vodim na burek (s)i ćevape i Jelen

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...