Jump to content
IGNORED

Italija


Indy

Recommended Posts

Umesto duplog espressa naručite caffè lungo ili americano ako ste baš navikli na velike kafene šolje. Često umesto duple doze kafe (koja nije ni preporučljiva) samo produže i naplate duplu cenu.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
On 29.3.2022. at 7:04, Poludziber said:

Grosseto, Maremma i Argentario su deo Toskane  i Italije za koje mi je trebalo dugo vremena da se odlucim za posetu. Razlog je taj sto se nalaze na takvom mestu da ti nikad nije usput ma gde isao. Tako je barem za nas severnjake. S druge strane, deo obale koji vodi od Rima do Argentaria je.

Uzeli smo karte da se vratimo kuci iz Rima, pa planiramo Cinque T. i Firencu. Kontam da napravimo krug autom iz Rima uz obalu, a onda se iz Firence vratimo preko Perudje. Da li bi jos nesto preporucio uz obalu?

Link to comment
2 hours ago, Peter Fan said:

Uzeli smo karte da se vratimo kuci iz Rima, pa planiramo Cinque T. i Firencu. Kontam da napravimo krug autom iz Rima uz obalu, a onda se iz Firence vratimo preko Perudje. Da li bi jos nesto preporucio uz obalu?

Nije mi jasno, vracate se odakle? I koliko dana?

Link to comment
7 hours ago, Poludziber said:

Nije mi jasno, vracate se odakle? I koliko dana?

Iz Srbije. Posto nema direktnih letova Beograd - Chicago, onda moramo presjedati negdje, pa smo ovo godine izabrali (opet) RIm. Prvo smo mislili da obidjemo Pugliu, ali smo odustali posto ostatak familje hoce 5 Terre da vidi.

 

Imamo 5 dana.

Link to comment




Iz Srbije. Posto nema direktnih letova Beograd - Chicago, onda moramo presjedati negdje, pa smo ovo godine izabrali (opet) RIm. Prvo smo mislili da obidjemo Pugliu, ali smo odustali posto ostatak familje hoce 5 Terre da vidi.
 
Imamo 5 dana.


Bolonja, 5 terre, San Gimiano, Volterra, Siena, Montepulciano, Pienza, Val d'Orcia (cempresi) ... To ti je must see, ostalo nek dopuni neko drugi.
Link to comment
2 hours ago, Peter Fan said:

Iz Srbije. Posto nema direktnih letova Beograd - Chicago, onda moramo presjedati negdje, pa smo ovo godine izabrali (opet) RIm. Prvo smo mislili da obidjemo Pugliu, ali smo odustali posto ostatak familje hoce 5 Terre da vidi.

 

Imamo 5 dana.

Ok, kontam. Ako u tih 5 dana racunas dan leta iz Bg i dan leta za USA onda otidjite samo di Ligurije i natenane obidjite obalu od La Specije do Djenove. Od Rima idite obalom do Ligurije a vratite se preko Firenze centralnim putem A1. Ili obratno. Obalom bi se zaustavio na klopu u Orbetello i posetio Pizu (barem “trg cuda” gde se nalazi i cuveni toranj. U povratku bih obisao Firencu ceo dan I to je to. Ako mislis da ti je ovo poslednja poseta Italiji onda moze ovaj Milosev stil da se dotaknes po par minuta svega  ali jbg, nije to to.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
4 hours ago, Milosh76 said:


Bolonja, 5 terre, San Gimiano, Volterra, Siena, Montepulciano, Pienza, Val d'Orcia (cempresi) ... To ti je must see, ostalo nek dopuni neko drugi.

 

 

3 hours ago, Poludziber said:

Ok, kontam. Ako u tih 5 dana racunas dan leta iz Bg i dan leta za USA onda otidjite samo di Ligurije i natenane obidjite obalu od La Specije do Djenove. Od Rima idite obalom do Ligurije a vratite se preko Firenze centralnim putem A1. Ili obratno. Obalom bi se zaustavio na klopu u Orbetello i posetio Pizu (barem “trg cuda” gde se nalazi i cuveni toranj. U povratku bih obisao Firencu ceo dan I to je to. Ako mislis da ti je ovo poslednja poseta Italiji onda moze ovaj Milosev stil da se dotaknes po par minuta svega  ali jbg, nije to to.

Hvala momci. Ovo mi sad daje osnovu za planiranje. 

 

  • +1 1
Link to comment
  • 4 weeks later...
6 hours ago, goofs said:

Neko bio do Trsta skoro? Gde bih mogao da uštekam auto na jedan dan, dok obilazim grad?

Mi bili na par sati pre mesec dana. Našli smo na ulici posle par min kruženja, na 500 m od piazza Grande. Mislim da je bilo oko 1e/h.

 

http://www.parksangiusto.it/en/

 

Ovaj sam parking bio prebeležio za svaki slučaj, ali nismo ga isprobali.

 

Ako si mislio na free varijante, za to nisam školovala.

  • Hvala 1
Link to comment
9 hours ago, goofs said:

Neko bio do Trsta skoro? Gde bih mogao da uštekam auto na jedan dan, dok obilazim grad?

Bio ja krajem aprila...parkirao sam uz more, na javnom parkingu, nepokrivenom. Uplatis u automatu koliko para zelis, on ti izracuna vreme i papirce stavis na vidno mesto u kola i to je to.

 

 

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...