Jump to content
IGNORED

Italija


Indy

Recommended Posts

Mozda ti ovo pomogne

 

Where do you park when visiting Naples Italy?
 
 
The most practical and inexpensive option for parking your car in Naples is to use a parking garage or lot near the highway or beltline (tangenziale) exit. ANM parking lots are the best option for parking in Naples, which are managed by the city's public transportation department.
  • +1 1
Link to comment

Najstariji (zidani (po)stojeći) most u Rimu je obnavljan nebrojeno puta i ostao je samo jedan luk.
Tzv. Polomljeni most svedoči o 22 veka (dekadencije) imperije.



Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment
  • 2 months later...

Al Bicerin, tipicna torinska kafa...

Bicerin is a rich and decadent drink hailing from Turin, Italy. It is served hot in a clear glass so that the layers of hot chocolate, coffee, and lightly whipped cream are visible....

Mozda @mlatko @Poludziber ili neki drugi PPP-Italijan moze bolje objasniti [emoji16]8686b87a0da45f7ed944b4dc9d948936.jpg

  • +1 2
Link to comment

Bravo @Milosh76!

Vreme te malo zeza, ovde danas pljusti ne staje... Nadam se da nisi propustio da probas Foccaccia di Recco u istoj pekari jer spada u zvanicni top3 najboljih u italiji. Camogliese s rumom ako pojedes 2 komada ne prolazis alko test :lolol:

  • +1 1
Link to comment

Naravno da smo probali, odlicno je.
Posebna zahvalnost od moje zene koja kaze da je "bukvalno savrsenstvo" ukusa.

Vreme je jutros bila katastrofa, oko podne sunce... Za naredne dane kazu kisa svaki dan [emoji26]
Videcemoed0a440c3cc40db5ec7d6ec90a68ccb8.jpg

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Baza nam je Sestri Levante, prosetamo po gradu, naletimo na jedini restoran na plazi tj uvalici. Zena pametno kaze "da popijemo samo aperitivo, verovatno su preskupi".. Dva Hugo spritza 30e 😂

 

Danas u Portofinu (pomenuti restoran se tako zove, ne slucajno 😁 ), kazem ja njoj "vodim te na Huga". Sednemo u restoran, pogled ka moru... Moja pametna zena uzme kartu pica...Hugo spritz kosta DVADESET I SEST EVRA 😂 kad me nije slog strefio. 

Mi se pogledamo, kelner zvera na drugu stranu.. mi pobegosmo glavom.bez obzira. 😁

 

Hugo je bio popijen u Santa Margareti, celih 8e, sto je prihvatljivo (u Torinu smo platili 5e)...

 

Tako da... Camogli +, Portofino -  .. Ne samo zbog cena, generalno je Camogli mnogo lepsi i bajkovitiji.

 

Sutra Cinque terre ako vreme dozvoli 😁

  • +1 2
Link to comment
  • 2 weeks later...

Dragi forumasi, potreban je savet/pomoc:

 

26. maja putujemo za Rim, prvi put, porodicno, slecemo na Ciampino wizzovim letom oko 8h ujutru. Juce pronadjem vest da je najavljen generalni strajk "The FISI and USB unions have called for a nationwide public and private sector strike on May 26 as part of a dispute over pay and privatization. The strike will impact public transport, sanitation, healthcare, educational, and local government services. Air traffic and airports will not be directly affected, though public transport connections to airports are likely to see significant disruptions. A minimum level of service will be guaranteed in all affected industries, with transport services typically operating during peak hours.

 

Nikad nisam putovao u Italiju avionom i ne znam sta da ocekujem od ovog strajka i kakve ce razmere haosa biti, a dolazimo sa dvoje decice. Da li ceo ovo uticati na transfere sa aerodoroma? Smestaj nam je u blizini Vatikana ali bi mi znacilo i  da se domognem Termini stanice, spremao sam se za prevoz vozom i mteroom do hotela ali sumnjam da ce to biti moguce . Ako imate neki savet, da li bukirati taksi unapred? Gde?

Hvala

Link to comment

Imaš autobuse koji voze sa aerodroma do Termini. Wizz Air ima svoje autobuse, možeš njih da bukiraš, ako misliš da ćeš biti sigurniji. Cena je 6€ po osobi svakako. Koliko ja vidim, štrajkuju vozovi uglavnom, ali i taxi 24h. Ostalo bolje da ti kaže neko ko je u Rimu...

  • +1 1
Link to comment

U slučaju da baš ništa drugo ne ide, poručio bih Uber (treba App). Za očekivati je da ne štrajkuju, ali i da će biti luda navala na njih...

  • +1 1
Link to comment

Obavezno kupi italijansku karticu, imas Iliad za 10e(+10e za samu karticu) 150GB neta i neogranicen razgovor i sms. Treba ti pasos i 5 minuta vremena.

Za 20e imas resen net gde god setate.

Ako je na nekom nebitnom telefonu, jos bolje.

Uzvajte u Rimu.

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...