Jump to content
IGNORED

Italija


Indy

Recommended Posts

8 minutes ago, Behemoth said:

Haos i vašar? Ja mislio neće biti mnogo gužve ako nema azijskih turista...

Za Bozic se obicno ostaje kuci, a za Uskrs svi idu negde. To je ubedljivo prvi termin za izbegavanje posete Italiji. 

  • Hvala 1
Link to comment
27 minutes ago, Behemoth said:

Haos i vašar? Ja mislio neće biti mnogo gužve ako nema azijskih turista...

Meni je bilo u pozitivnom smislu, ali verovatno ima ljudi kojima će to da smeta. Doduše veeeelika većina iz gužve su bili Italijani

 

 

Edit: 7 dana u dva navrata u Napulju još nisam video kriminal. Sem onih vatrometa u sred dana i noći.

 

Edited by *edited by mod
  • +1 1
Link to comment
Za Bozic se obicno ostaje kuci, a za Uskrs svi idu negde. To je ubedljivo prvi termin za izbegavanje posete Italiji. 
Idem kolima u Sloveniju sutra.

Planirao sam da svratim do Trsta na pola dana, da li mi treba plf?

Gde su najbolja kafa i gelato u Trstu? :D

@Tresko
Link to comment
3 minutes ago, Milosh76 said:

Idem kolima u Sloveniju sutra.

Planirao sam da svratim do Trsta na pola dana, da li mi treba plf?

Gde su najbolja kafa i gelato u Trstu? :D

@Tresko

Kafa je dobra u bilo kom caffe-u, Trst je grad kafe, tako da gde god udješ. Imaš i one brandirane Illy barove, recimo u Via Rossini, blizu piazza Ponte Rosso. Najbolji gelato je tamo u centru iza piazzza Unità,  gelato Marco, via Malcanton.

 

Ne treba ti nista, jer nema granice izmedju Italije i Slovenije, a i inace nema nikog ko to kontrolise.

  • +1 2
Link to comment

Bonci Pizz(d)arium :ziga:

 

nama nisu gledali plf ni u minhenu ni u rimu, CovPass smo tek danas pokazali na ulasku u vatikanski muzej. gužve su strava, ali se sve stiže. voda sa česmi u gradu leci sve bolesti. 

 

skechers ultrafoam :ziga:

 

  • +1 3
Link to comment
policija ne da da se sedi na španskim stepenicama. može kod fontane
Ja sam sedeo s detetom jedno 15 minuta, nisam ni provalio sa su španske stepenice [emoji1787] Al dole drugi treći red, dok nisam video sa policija rasteruje ljude oko mene
Link to comment
Quote

Od srednjeg veka su Španske stepenice bile centar pokvarenosti Rima. Dižu se od Španskog Trga ka parku Vila Borgeze u širokom i dugom potezu, i bile su, jesu i biće leglo razvrata. Po njima se vucaraju makroi, kurve, perverznjaci, lezbijke, katamiti. Drski i uobraženi, pokazuju svoja tela i rugaju se poštenom svetu koji tuda ponekad prođe.

:D:fantom:

Link to comment

Prvi put kad sam bio u Trstu pre 3-4 godine, naleteo sam na lika koji zivi ovde koji mi je ustupio mesto za parking recima "ne moras da placas, njima je neki praznik, niko to ne gleda" :D

Danas sednem u restoran kod nase crkve u Trstu, konobar nas covek, vecina gostiju nasa, kaze lik "danas italijanski nisam govorio" :D

Gelato kod Marca odlican, sad cu da probam Zampolli :D

Link to comment

Ma uželeli se posle 2+ godine bez turizma. Ništa neočekivano. I ja idem početkom naredne nedelje da se šetkam desetak dana na potezu Venecija-Padova-Verona plus klince da provozam u Gardalandu.

Ali šta smo na kraju zaključili o proveri covid passporta? Nema granice između SLO i IT ali ima između HR i SLO i tu će gledati, kao što će gledati i na ulazu u HR. Elem, jel dovoljan Zeleni sertifikat ili treba i brzi antigenski? Četvoro nas je i naravno da svako ima drugačiji status. Ja 3 puta vakcinisan, žena 2 puta plus preležala u januaru, ćerka preležala u januaru premlada za vakcinisanje, sin klinac ništa-ništa. Znam da me ništa ne spečava da uradimo taj brzi ali trebamo li ili ne?

Link to comment

Na granici sa HRV nisu trazili nista, posto sam bio u tranzitu.

Na HRV-SLO nisu trazili nista vezano za kovid, samo nemoj da zaboravis da kupis evinjetu. Imas kombi, a 10m dalje i kucicu gde moze da se kupi.

Izmedju SLO i ITA nema granice, a meni su u kaficu trazili covid pass, a u poslasticarnici nisu. Svuda u zatvorenom u Trstu su nosili masku.

  • +1 1
Link to comment

Po onome što piše zvanično svi smo zeleni i imamo potvrde izuzev klinca pa ćemo njega u subotu kasnije uveče na brzi antigen jer traje 48sati. Jesi li imao onu njihovu VerificaC19 app za te situacije gde traže pass? Meni to čudo ne radi tj ne radi mi validacija sertifikata sa euprave. Nadam se da su im ok odštampani primerci.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

Link to comment

Instalirao sam Green pass Italia i ucitao QR kod samo trece doze naseg EU sertifikata za zenu i mene i to je proslo bez problema.

Radi offline, moze vise sertifikata da ucita, nama nisu trazili pasos na uvid.

Benzin kupi u Slo, 1.5e u Italiji 1. 75e, magnet 4e, dupli espreso 3.2e, 2 pizze i 2 coca-cole 27e, 2 kugle sladoleda 3.4e... Cisto odokativno da imas neke cene.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...