Jump to content
IGNORED

Italija


Indy

Recommended Posts

zavisi od mesta i od čoveka :)
u Rimu samom imaš šta da obilaziš i više od mesec dana. a da ne pričam da ja spadam u one kojima je najlepše da nađu neki mali trg i na njemu bar u koji dolaze lokalci i da tu
džabalebare ceo dan. :wub:

  • +1 2
  • Wub 3
Link to comment
10 minutes ago, aram said:

u Rimu samom imaš šta da obilaziš i više od mesec dana.

BIo sam 15 dana iz tri puta i jedan dan od ujutro do uvece :D   A isao bih svaki dan... Ove godine sam bio 3 puta u Italiji

Edited by Milosh76
  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, aram said:

Ja volim Bolonju, svakako ima šta da se vidi, a osim toga tamo se možda najbolje jede u celoj Italiji. Oni su pokupili uticaje i sa juga i sa severa, i iz Toskane i sa Sardinije... ma sve.

 

meni je Bolonja cak i gotivnija i od Fiernce i Venecije. Izuzetno sarmantan gradic

 

Plus ima jedna mala sladoledzinica tamo koja je zakljucala sve sladolometrije u svemiru 

  • +1 3
Link to comment
6 hours ago, aram said:


do share, koja?

 

ova:

 

https://www.facebook.com/CremeriaSantoStefano

 

minijaturna je, ima samo jedan stochic unutra za jednu ili dve osobe, tako da je za lizanje™ u hodu, ali jednostavno ubijaju koliko su dobri.

cak su se i drznuli da imaju pored nacionalnog ponosa - sladoleda od sicilijanskih pistaca, i verziju od turskih (jer se zna ko je tata na lestvici pistaca)

znaci 'pod obavezno' posetiti

 

 

6 hours ago, Milosh76 said:

Bila je jedna fenomenalna, ima i parkic prekoputa... bas vrhunski gelato

 

to je 'Cavour' isto odlicna! 

Edited by centrifuga
  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment
  • 3 months later...

plan za drugu nedelju "njihovog" uskrsa:

 

vozom do negde (verona), pa onda dnevno menjati mesta:

 

- padova

- ferara

- ravena

- firenca 2-3 dana

 

minhen-verona-minhen je najpovoljnija varijanta, i najzgodnija. bez presedanja za 5 sati i 20 minuta.

 

sad moje pitanje. postoji li neka karta za regionalne vozove u italija? neka nedeljna ili tako nesto, cime bi pokrili nasa dnevna city hopping vozikanja.

Link to comment

 

3 hours ago, Ros said:

sad moje pitanje. postoji li neka karta za regionalne vozove u italija? neka nedeljna ili tako nesto, cime bi pokrili nasa dnevna city hopping vozikanja.

https://www.trenitalia.com/en/offers/trenitalia-pass.html

Evo ovde mozes da pogledas cene karata za regionalne vozove, mislim da nisu visoke i da ti ne trebaju neki poseban paket.

3 hours ago, Ros said:

- padova

- ferara

- ravena

- firenca 2-3 dana

Sto se spiska tice ja bih umesto Ferare stavila Vicenzu. Gradic je divan sa puno interesantnih gradjevina i pozoristem Teatro Olimpico (prvo na svetu pod krovom) koje je projektovao cuveni arhitekta Andrea Palladio (XVI vek). 

Ravena sa svojim mozaicima je takodje vrlo interesantna. 

U Padovi obavezno popiti kafu, a moze i kolac 😉 u cafeteriji Pedrocchi

 

Edited by Serena
  • +1 1
Link to comment

E da, i meni je lepsa Siena od Firence, a u tom kraju ima i jedam mali srednjevekovni gradic Pienza, ali to ostavi za drugi dolazak, leto ili jesen, posto ima divan pogled na toskanske brezuljke koji zimi i nisu bas interesantni. 

  • +1 1
Link to comment
13 hours ago, Serena said:

jedam mali srednjevekovni gradic Pienza

Odlican predlog... jedan od retkih gradica gde sam se vracao vise puta... Ulica ljubavi, ulica poljubaca...

Preporuka toskanska salama/kobasica  tipicno za taj kraj... poslednji put sam samo zbog kilo doticnog specijaliteta putovao oko 120km :D 

 

I pecorino cheese naravno

Edited by Milosh76
  • +1 1
Link to comment

idemo sredinom aprila, tako da sneg ne očekujem. :)

 

ne verujem da ću uzimati auto tamo pa će biti teško mala mesta obići. ali siena je svakako lako dohvatljiva iz firence. ima li smisla ići u Luku? to bi bio jedan dan: firenca - piza - luka - montekatini - firenca

  • +1 1
Link to comment

Da, Lucca je super... iznajmi auto... ne budali.. a stanica u Sieni je oko 2km  od centra grada.

Cela poenta Toskane je da ides kolima i da se "izgubis" u njenoj lepoti i gradicima, obicno na vrh brda.

 

Gde ti je smestaj? Zasto ne ides kolima?

Edited by Milosh76
  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Milosh76 said:

Da, Lucca je super... iznajmi auto... ne budali.. a stanica u Sieni je oko 2km  od centra grada.

Cela poenta Toskane je da ides kolima i da se "izgubis" u njenoj lepoti i gradicima, obicno na vrh brda.

 

Gde ti je smestaj? Zasto ne ides kolima?


nemam još smeštaj.neki plan je menjati smeštaj svakih dan-dva. ne ide mi se autom iz minhena. omatorio sam za duge vožnje :D

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...