Jump to content
IGNORED

Italija


Indy

Recommended Posts

Od Firence do Manarole ili Vernace dobrih 2 sata, nije mu bas usput.

 

 

od Montecatini, ne od Firenze. ali ipak da, 90 minuta sigurno, samo od Spezie do Manarole je pola sata. ali vredi!

 

e, da, kad ste već u Montecatini, obavezan je Montecatini Alto, ovim:

 

funicolare-cablecar-railway.jpg

Edited by aram
Link to comment

 

 

 

Kolika je cena benzina u Italiji ovih dana?

Da li je vikendom besplatan parking?

 

Svi saveti su dobrodosli, a ja cu opet iscitati temu :)

 

Hvala unapred

Cena benzina danas od 1,57 EUR do 1,69 EUR za litar. Zavisi od toga čija je pumpa.

 

Parking je besplatan vikendom u dosta gradova. U mestima jako posećenim od strane turista, naravno nije.

Link to comment

Hvala svima.

 

Do Firence cu vozom, bas zbog parkinga, verovatno i do Siene. Ostalo ce biti kola. Znam za to mesto, arame, ideja je da odemo do njega, Luka, pa Piza pa uz more, sigurno ce i to biti jedan dan.

Link to comment
  • 3 weeks later...

po svemu sudeci privaljujemo se prijateljima u kucu koja je negde u kalabriji, nisam jos tacno shvatio gde sem sto je prekoputa sicilije, na toj obali

 

jel neko bio dole? moja zena je bila pre vise od 20 godina i kaze da je najbliza referenca albanija sa povremenim bljescima ruralne lepote plus spektakularna gastronomija, vrlo lokalna i dosta razlicita od ostatka italije (jede se jako ljuto npr). 

 

realno bi mi trebale impresije nekog koje bio tamo skorije, cemu da se nadam? mislim da cemo imati punih 10 dana, kuca je blizu mora u onom tesnacu prekoputa sicilije gde mislim da furaju tankeri i brodovi, nije preporuka ali imacemo kola pa cemo moci da zujimo.

 

ono sto je neprijatnost je sto smo osudjeni na avgust tj feragosto, znaci bice krkljanac na plazama. mislim da ce mi ovo biti prvo letovanje u avgustu posle 30 godina najmanje.

Link to comment

Jede se jezivo ljuto, poznate su ljute papričice iz Calabrie. Po ovome da je preko puta Sicilije, trebalo bi da budeš negde u okolini Reggio Calabria-e, ili možda gore više u Tropei.

 

Ako budeš išao iz Milana dole autom, imaćeš prilike da iskusiš pakao već 30 godina nezavršenog auto-puta Salerno-Reggio Calabria, naročito što će biti avgust, tako da se pakao duplira.

 

Obidji obavezno nacionalni park Aspromonte, odlično za hiking, priroda prelepa, i nacionalni park Sila, nalazi se izmedju Cosenze, Catanzara i Crotone-a. Lepo jezero, i prelepa priroda.

 

Poseti Castello di Tropea, u samoj provinciji Reggio Calabria imaš Cattolica-u, staru vizantinsku crkvu na obroncima planine Consolino. Obidji i Scalea-u, to je srednjevekovni grad, praktično ugradjen u stene. Ne može se ući autom, već samo peške. Zanimljivo je i za videti pećine Grotte di Pizzo Calabro, unutra imaš i interesantne statue St. Gregoria iz 18 veka.

 

Naravno, treba otići i videti i Reggio Calabria, pored ostalog ima prelepu i dugačku promenadu uz more.

 

Od jela probaj obavezno i njihove salame, ima ih 100 vrsta, najpoznatija je 'Nduja, kao i sve što prave od plavog patlidžana, a i toga ima ogromno toga da se vidi. Ima i dobrih sireva, Caciocavallo di Silano, Pecorino dell'Aspromonte.

 

Ne znam da li ti se isplati da ideš i do Sicilije, jer su im se u poslednje vreme porušili razni vijadukti na auto-putu, pa je Sicilija praktično podeljena na dva dela odsečena jedan od drugog.

Link to comment

po svemu sudeci privaljujemo se prijateljima u kucu koja je negde u kalabriji, nisam jos tacno shvatio gde sem sto je prekoputa sicilije, na toj obali

 

jel neko bio dole? moja zena je bila pre vise od 20 godina i kaze da je najbliza referenca albanija sa povremenim bljescima ruralne lepote plus spektakularna gastronomija, vrlo lokalna i dosta razlicita od ostatka italije (jede se jako ljuto npr). 

 

realno bi mi trebale impresije nekog koje bio tamo skorije, cemu da se nadam? mislim da cemo imati punih 10 dana, kuca je blizu mora u onom tesnacu prekoputa sicilije gde mislim da furaju tankeri i brodovi, nije preporuka ali imacemo kola pa cemo moci da zujimo.

 

ono sto je neprijatnost je sto smo osudjeni na avgust tj feragosto, znaci bice krkljanac na plazama. mislim da ce mi ovo biti prvo letovanje u avgustu posle 30 godina najmanje.

Nisam bio dole,nazalost,a san mi je da odem do juga u Pugliu,Basilicatu i Calabriu,ali evo ti malo informacija o gastronomiji i selima i gradovima dole.

 

Vodic kroz Calabriju

http://issuu.com/cordiani/docs/guida_calabria

 

Riviera dei cedri(najbolje informacije su od 85 strane)

http://issuu.com/marketingfred/docs/cedrodicalabria

 

Gastronomski vodic kroz Reggio Calabriu i provinciju za 2014/2015(frisko).Superiska publikacija,jako detaljna!Die beste!!!

http://issuu.com/laviadelgusto/docs/la_via_del_gusto_mediterranea_edizi

 

Nadam se postovima iz enogastronomije i slicicama.Sretan put!

Link to comment

Dajte onda nesto i za Pugliu i Basilicatu :)

Sta ne propustiti?

 

Na spisku su Bari, Alberobello, Trani, Ostuni, Matera ..

Jedan dan za Napulj, naravno ...

Moze li se kupati u septembru juzno od Barija ?

Link to comment
  • 2 months later...

Za dve nedelje cu biti u Milanu 4 dana, dva cela ce najverovatnije otici na EXPO pa ako ima neko predlog sta videti,jesi, popiti i slicno u preostala dva dana neka baci koji red :)

Link to comment

Meni se u Milanu najvise svidelo sledece:
 
Groblje Cimitero Monumentale di Milano
 
Groblje01_tn.jpg
 
Groblje02_tn.jpg
 
 
~Art novo cetvrt (mapica) u centru gde izmedju ostalog mozes naleteti na polusakrivenu bastu sa flamingoima

 

Zgrade02.jpg
 

Milano_01.jpg

 

Milano_02.jpg

 
Museo del Novocento lepo dozirana postavka ~lokalnih umetnika iz 20. veka (futurizam, arte povera) a ima nesto i od Kandinskog, Klea, i te svite. Takodje ima sprat gde je bas bas moderna umetnost, nadje se nesto zanimljivo. Ponedeljkom je besplatan ulaz, kao i kod vecine muzeja.

 

Milano_03Museo1900.jpg (Umberto Boccioni)
 

U Palazzo Reale je u to vreme bila odlicna izlozba o Sagalu, mislim da svakih nekoliko meseci imaju nesto drugo. Oba ova su kod Duoma, lako ces ih spaziti, pogotovo Museo 900 zbog arhitekture.
 

Sladoled naravno: Grom na vise mesta, Gelato Giusto u ulici San Gregorio, lep je i u Cioccolati Italiani (u izlogu se jos vidi kako tecna cokolada curi iz slavina) tj super je fora da dobijes kornet u koji pre sladoleda sipaju tu tecnu cokoladu. (Generalno se spremi na redove po tim poznatijim poslasticarnicama, pogotovo u ovoj trecoj posto je odmah do cuvenog Luinija)

 

Forumski gastronomi znaju sigurno bolje o hrani, ali evo i jednog upozorenja (koje mozda vazi za celu Italiju, nigde drugde nisam bila)
U centru maltene svugde naplacuju kuver u iznosu od 2.5-3.5evra po osobi (koji ukljucuje pribor i salvetu, nista drugo) pa se pazi toga, dobro procitaj na meniju. Za restorane/nesto s nogu je verovatno najbolje da vidis od nekih lokalaca, a ako ti preporuce "Luini pancerote", spremi se da ides ili u vreme kada ti nije za jelo ili da stojis u redu 40min. Nisam probala pa ne znam da li opravdava, sto se mene tice svo to italijansko testo je precenjeno.
 
Na mene je Milano ostavio bas dobar utisak, ako izuzmem ugostiteljstvo po restoranima i kafeima prema turistima koje se svede na to "vi znate da vas mi pljackamo jer nam se moze pa ne moramo cak ni da budemo ljubazni". Imali smo neprijatnosti vise nego jednom (tipa pitanje "sta, seli ste samo zbog jedne kafe?" dok konobar ceka da se predomislimo i odemo)
 

 

Link to comment

Jede se jezivo ljuto, poznate su ljute papričice iz Calabrie. Po ovome da je preko puta Sicilije, trebalo bi da budeš negde u okolini Reggio Calabria-e, ili možda gore više u Tropei.

 

Ako budeš išao iz Milana dole autom, imaćeš prilike da iskusiš pakao već 30 godina nezavršenog auto-puta Salerno-Reggio Calabria, naročito što će biti avgust, tako da se pakao duplira.

 

Obidji obavezno nacionalni park Aspromonte, odlično za hiking, priroda prelepa, i nacionalni park Sila, nalazi se izmedju Cosenze, Catanzara i Crotone-a. Lepo jezero, i prelepa priroda.

 

Poseti Castello di Tropea, u samoj provinciji Reggio Calabria imaš Cattolica-u, staru vizantinsku crkvu na obroncima planine Consolino. Obidji i Scalea-u, to je srednjevekovni grad, praktično ugradjen u stene. Ne može se ući autom, već samo peške. Zanimljivo je i za videti pećine Grotte di Pizzo Calabro, unutra imaš i interesantne statue St. Gregoria iz 18 veka.

 

Naravno, treba otići i videti i Reggio Calabria, pored ostalog ima prelepu i dugačku promenadu uz more.

 

Od jela probaj obavezno i njihove salame, ima ih 100 vrsta, najpoznatija je 'Nduja, kao i sve što prave od plavog patlidžana, a i toga ima ogromno toga da se vidi. Ima i dobrih sireva, Caciocavallo di Silano, Pecorino dell'Aspromonte.

 

Ne znam da li ti se isplati da ideš i do Sicilije, jer su im se u poslednje vreme porušili razni vijadukti na auto-putu, pa je Sicilija praktično podeljena na dva dela odsečena jedan od drugog.

 

 

Nisam bio dole,nazalost,a san mi je da odem do juga u Pugliu,Basilicatu i Calabriu,ali evo ti malo informacija o gastronomiji i selima i gradovima dole.

 

Vodic kroz Calabriju

http://issuu.com/cordiani/docs/guida_calabria

 

Riviera dei cedri(najbolje informacije su od 85 strane)

http://issuu.com/marketingfred/docs/cedrodicalabria

 

Gastronomski vodic kroz Reggio Calabriu i provinciju za 2014/2015(frisko).Superiska publikacija,jako detaljna!Die beste!!!

http://issuu.com/laviadelgusto/docs/la_via_del_gusto_mediterranea_edizi

 

Nadam se postovima iz enogastronomije i slicicama.Sretan put!

 

 

samo da zahvalim obojicu, ujutro dupe na put! 3 cuke na fjumicinu za slucaj ne daj boze kasnjenja, ostalo mora biti super! slike slede...

Link to comment

samo da zahvalim obojicu, ujutro dupe na put! 3 cuke na fjumicinu za slucaj ne daj boze kasnjenja, ostalo mora biti super! slike slede...

budi pripravan da ti se desi da ti avion sleti na ciampino, dosta letova tamo prebacuju od onog pozara pre par meseci, a samo ti jave na dan putovanja ili ti saopste na aerodromu.

Edited by aram
Link to comment

budi pripravan da ti se desi da ti avion sleti na ciampino, dosta letova tamo prebacuju od onog pozara pre par meseci, a samo ti jave na dan putovanja ili ti saopste na aerodromu.

 

ma ne, regularno sljaka fiumicino koji uopste nije tako los aerodrom kao sto bi covek mogao pretpostaviti (a i ima odlicna venchi prodavaona sladoleda i cokolaterija, natankovao se posteno).

 

sto se kalabrije tice, ovo moje je bilo sve samo ne svakodnevni turizam, bili smo u kalabrijskom porodicnom ropstvu sve dok se peti dan nismo otrgnuli i krenuli da sami idemo naokolo. kalabrija je mesto koje nikome koga ne poznajem ne bi od prve preporucio ali je unatoc tome vrlo posebno pa i na momente genijalno mesto. neverovatan raspon utisaka i senzacija, od italije sa razglednica do podujeva i malog mokrog luga na obali. sta da vam kazem sem da je kalabrija mesto gde je standardni dorucak granita (recimo od kafe ili jagode sa slagom) sa briosem (slatka lepinjica velicine ove za pljeske u bgd) a standardna vecera isti taj brios rasecen po sredini pa napunjen do vrha sladoledom. koji je jedan od najfantasticnijih na svetu. zemlja bergamota, neverovatnih kobaja, ginisovog rekorda parmidjane i kalabrijske mafije na svakom koraku. stay tuned.....

Link to comment

Hvala na savetima I'm with Pilots. Uspeo sam uspesno da preguram 4 dana u Milanu. 

 

Prvi dan zabo u savrseni spa QC Termemilano. Mislim da sam tek nakon sto sam tamo bio od 10:00 do 20:00 tada shvatio koliko covek moze da bude opusten. Gomila bazena, relax soba, sauna,ima indoor i outdoor pa ko sta voli. Plus sluze voce, povrce i healthy girckalice po ceo dan a od 19:00 zna se aperitivo i to prilicno bogat i po vinima i po hrani. 

 

Drugi dan EXPO 2015 i glavni razlog dolaska u Milano. Mogao bih da pisem u nedogled ali ukratko ko god ima vikend off trebao bi da skokne do Milna pre prvog novembra kda ga zatvaraju. Ono je kao ogromni zabavni park za odrasle na temu hrane. Ima dosta zemlja ali ima i par neocekivanih izostanaka tipa Australija, Kanada, Hrvatska dok je npr Severna Koreja tu i prilicno solidno predstavljena. Ukratko ima mega velikih paviljona od zemlja od kojih se to ocekuje + od naftnih zemalja i od gasnih ex SSSR republika uz par iznenadjenja tipa Ekvador i Belorusija koji su prilicno ulozili u svoje predstavljanje. Ostale manje zemlje su vecinom zgurane u klastere tipa balkanci u Biomediteraneum, afirkanci pola u Cokoladu pola u Kafu a siromasni azijati u Basamti klaster. 

 

11903852_10156016239065171_1795840215825

 

 

11866281_10156016253890171_6148549672652

 

 

11863376_10156016272215171_7345145613406

 

11863239_10156016227245171_1245653850781

 

11891194_10156016233750171_1801713338654

 

 

Mi za divno cudo imamo solidan paviljon, saradjivalo se sa etnografskim muzejom, predstavlja se strancima slava uz bakinu tajnu, vina, i one nove popularne namaze od bundeve koje nikako da zapamtim kako se zovu. Glavni utisak je ogromni vodenicni kamen koji se prostire preko celog plafona i vrti u krug, pa stranci onda pitaju sta je to i dobiju poucnu pricu o nacinu dobijanja brasna.

 

11892253_10156016234870171_7025142603828

 

 

Svaka zemlja ima svoj restoran i/ili fast fud pa se ima svasta probati iako su cene ocekivano malo jace. Npr braca izraelci deru za 6 komada falafela 13e dok se kod aregentinaca za iste pare moze dobiti salata, krompir i dve snicle. Rusi dele kvas sakom i kapom a za 10e moze shot beluge i kasicica kavijara i tako u krug. Ono sto je dobro je sto se moze kupiti autentinih klopa i zacina iz raznih zemalja pa sam se nakupovao svega i svacega od safrana iz Irana preko dzema od merloa i sovinjona iz Cilea pa sve do jestivog baobaba i ljutih sosova iz Senegala.

 

Japan, Nemacku i jos par paviljona odmah zaboraviti jer je prosecno cekanje za ulazak na njih od sat do dva. Sve u semu za lagano razgledanje svega treba dva dana.

 

treci dan se motao po arnuovo cetvrti i naravavno zavrsio u Naviglio. Glavni utisak je da je zbog Fergosta grad sem oko Duoma, na EXPO i u Naviglio prilicno pust i da dosta mesta jednostavno ne radi. Doduse Naviglio je ostavio fantastican utisak. em sto imaju taj divan obicaj po imenu "Aperitivo" gde od 18 do 23 prvo pice platis 10e a posle se sluzis free klopom koliko hoces. Pri tom klopa je jako dobra, jedni furaju paelje, drugi piletine, treci skoljke i tako u krug. Proviri se kakav je apeiritivo pa se odluci gde ce da se sedne. Da zivim u Milanu verovatno nikada ne bih pravio veceru :D

 

11825572_10156016304730171_5393598837710

 

Nazalost cetvrti dan sam morao da pokleknem i da zavrsim u nekom outlet shoping selu sa devojkom :(

Link to comment
  • 5 months later...

pre nego što se bacim na gugl, ima li neko proporuku za smeštaj u Rimu (29.04.-04.05., dvoje odraslih i dete;  po mogućstvi airbnb ili neki hotel sa razumnom cenom ... ) ?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...