Jump to content
IGNORED

Serija "Porodica" - That 90's Show


renne

Recommended Posts

5 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Ajde da ne pricamo u tudje ime. Vec sam rekao, imamo i na forumu klince™, pa nisu postali Slobini fanovi..

 

Pa dobro, diskutujemo o tome kako se na seriju gleda. Plus, ovaj forum ne možeš da uzimaš kao reper za bilo šta jer je ovo ipak jedan solidan mehur.

Link to comment
6 minutes ago, Patty Lee said:

Ja ne znam gde ste vi videli ovde humanizovanje Miloševića, i on i supruga mu su predstavljeni kao porodica kompletnih ludaka :blink:

"mi smo pobedili mi smo pobedili mi smo pobedili mi smo pobedili"

Link to comment
Just now, copkillah said:

 

Pa dobro, diskutujemo o tome kako se na seriju gleda. Plus, ovaj forum ne možeš da uzimaš kao reper za bilo šta jer je ovo ipak jedan solidan mehur.

 

Pa diskutujemo o svojim utiscima. Ne mogu ja da diskutujem sa nekim apstraktnim klincem.

 

Jeste, forum nam je mator, zato i treba da nam bude dragoceno sta pisu i kako razmisljaju Milosica, Answer...

Link to comment

ukucajte na instagramu #porodica

pa vidite kako ga gledaju klincitm

 

nije baš da su skapirali sofisticiranu rediteljaku poruku

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Patty Lee said:

Ja ne znam gde ste vi videli ovde humanizovanje Miloševića, i on i supruga mu su predstavljeni kao porodica kompletnih ludaka :blink:

Meni izgleda kao da su od početka do kraja predstavljeni tako da izazovu sažaljenje. Jednom ili dva puta je pomenuto nešto nedefinisano "ono" za šta je papire uništio Rade, a sve ostalo je da se rasplačeš.

 

Kako da se ne sažalim na nekoga ko jedva izgovori tešku uvredu "lupež"?

:cry:

Link to comment
4 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

ukucajte na instagramu #porodica

pa vidite kako ga gledaju klincitm

pa ukucavao i video i ne vidim ovo o čemu se ovde priča. 

 

ima klinaca i na redditu, pa ne vole ni tamo Slobu. Srpski klinci su najviše u fazonu "svi su oni isti". 

 

ako mislite da deca u srbiji veličaju slobu, decu ste videli na slici zadnji put. 

Edited by mamula1
Link to comment
8 minutes ago, Anonymous said:

 

Der Untergang. Mnogo dobar film. Film je nemački, ne znam otkud Downfall.

 

 

 

9 minutes ago, Patty Lee said:

Hvala oboma :) i pretpostavio sam da se radi o Ganz-ovom Adolfu, hteo sam samo da budem siguran, bunilo me engleski naslov.

Mislim da namtm i poredjenje sa poslednjim danima Hitlera ne ide u prilog: u Berlinu imamo coveka poluludog, a ipak apsurdno svesnog svojih postupaka i cinjenice da - Nemacka je konacno pala vise od nedelju dana posle njegovog samoubistva - neki ljudi napolju jos uvek ginu za njega i da ce ih poginuti jos koja hiljada, sto se njega tice mogu i svi, nisu ga i onako bili vredni.,

Ali koji se, bez obzira na to sta mu se mota po glavi i da li je svestan svoje krivice - a skoro sigurno nije u smislu sopstvene odgovornosti - odlucuje da se prepusti takozvanom sudu istorije koji smatra jedino nadleznim za sebe.

On - ne bezi.

Ili barem ne misli da bezi, samo je zgadjen nad svime, politikom, saradnicima i saborcima koji su ga izdali, Nemackoj i Nemcima koji, eto, nece da ginu do poslednjeg.

Bolesno ili ne, sa sve nacinom koji je izabrao da to uradi, kudikamo je smislenije, pa gresna mi dusa i dostojanstvenije (ne znam bolji izraz) od jajare u Beogradu koja se koprca i koja se na kraju odlucuje da izadje pred sud - koji inace ne priznaje :isuse: - ne bi li tamo rekao jos po neku na nacin podjednako ogavan i po Srbiju stetan kao uostalom i sve sto je radio.

Desnu ruku dajem da je to uradio u nadi da ce se nesto promeniti za to vreme i da ce se njemu pruziti prilika, mozak aparatcika naprosto tako funkcionise: vec navikao da iz uloge balkanskog kasapina predje u ulogu mirotvorca, zasto se ne bi nadao u jos jedan obrt, cak i promenu u svojoj zemlji koja bi mu donela satisfakciju i koja mu je - za Kostunice recimo - zamalo pa bila pruzena.

Taj covek je jajario do samog kraja.

Link to comment
15 minutes ago, Tsai said:

 

sto je najtragicnije, pobedili su

Jesu.

I to ne samo zbog takozvanih objektivnih okolnosti i desavanja posle 5. oktobra, nego i zbog stvorenog narativa da su 'svi isti' i da ih kao takve i nema svrhe menjati ih ili se cimati oko toga...

Odatle do 'Sloba je bio bolji' ili 'pa i pod Slobom je bilo isto' je samo jedan korak...

 

  • +1 1
Link to comment
39 minutes ago, copkillah said:

 

Bogami videli smo da je najiskrenije verovao u to šta je radio, da je verovao da je uvek radio za dobrobit Srbije i njenog naroda. A to se itekako uklapa u viđenje patriotizma kod mlađe generacije, posledice nisu bitne, kadrovi rušenja i tenkova i rata na kraju neće značajno uticati na to.

 

Videli smo da je bio odvojen od stvarnosti, i on i supruga mu, da su ziveli u nekom svom paralelnom svetu koji nije imao puno dodira s onim sto se oko njih dogadja, "pobedili smo, pobedili smo." Realno, potpuno je nebitno u sta je verovao jedan par psihopata, pa makar i najiskrenije, kada je ta njihova ubedjenost u sopstvenu velicinu i dobrocinstvo zasnovana na halucinacijama i samozavaravanjima.

  • +1 3
Link to comment
18 minutes ago, ragasto said:

Meni izgleda kao da su od početka do kraja predstavljeni tako da izazovu sažaljenje. Jednom ili dva puta je pomenuto nešto nedefinisano "ono" za šta je papire uništio Rade, a sve ostalo je da se rasplačeš.

Ne, razumem ja skroz to da možda nije kristalno jasno nekome ko tad nije ni bio rođen zbog čega je tačno Milošević završio u Hagu, ali kao što su ljudi već lepše i pametnije objasnili - to je onda druga serija. I to bi morala da bude serija koja ide u više sezona (čisto sa svi kojima se sada “samo” kovitla u stomaku, odlepe skroz i u nastavcima). I ovo o čemu copkillah priča, razumem i želju i potrebu da ne bude ni promila sumnje da se radi o ubicama, ratnim zločincima i overall poremećenim smradovima, ali po meni to je sasvim lepo dočarano. Stvarno nema potrebe za alternativnom explain to me like I’m 5 verzijom Porodice, ako je taj dvadesetogodišnjak baš toliko u zbunu da ne može da izvuče iz svega ovoga ko je ko, valjda ima gugl bokte.

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, Patty Lee said:

... ako je taj dvadesetogodišnjak baš toliko u zbunu da ne može da izvuče iz svega ovoga ko je ko, valjda ima gugl bokte.

Daj, ne zezaj :), kakav gugl: da i najokoreliji ondasnji mrzitelj SM, aktivni ucesnik u svim protestima, danas uzme iz nekog arhiva najopozicionarskije novine, sa sve stranim, nece moci ni da priblizno rekonstruise ondasnju situaciju,

Televizija, umetnost to mogu: ovog puta nisu, ni priblizno...

To sto su probudili nesto emocija kod sredovecnih nije nikakav uspeh, sredovecni to mogu kad kod 'oce, ali su ocigledno vec i oni pomalo poceli da zaboravljaju, a serije poput ove nisu pravo podsecanje, vise mu dodju kao neki pokusaj prepakivanja...

Link to comment
6 minutes ago, Radoye said:

Patetican kraj za pateticne likove, taman kako su zasluzili.

Daj bre Radoye, kakav patetican kraj: pa samim pristajanjem, dozvolom da ga se sahrani ispod lipe, drzava ga je izdvojila, napravila potencijalno mesto hodocasca.

Regularna parcela na palanacko groblju bi bila mnogo bolja poruka...

Link to comment
2 minutes ago, Patty Lee said:

Ne, razumem ja skroz to da možda nije kristalno jasno nekome ko tad nije ni bio rođen zbog čega je tačno Milošević završio u Hagu, ali kao što su ljudi već lepše i pametnije objasnili - to je onda druga serija. I to bi morala da bude serija koja ide u više sezona (čisto sa svi kojima se sada “samo” kovitla u stomaku, odlepe skroz i u nastavcima). I ovo o čemu copkillah priča, razumem i želju i potrebu da ne bude ni promila sumnje da se radi o ubicama, ratnim zločincima i overall poremećenim smradovima, ali po meni to je sasvim lepo dočarano. Stvarno nema potrebe za alternativnom explain to me like I’m 5 verzijom Porodice, ako je taj dvadesetogodišnjak baš toliko u zbunu da ne može da izvuče iz svega ovoga ko je ko, valjda ima gugl bokte.

Ja sam pokušao da seriju gledam što je objektivnije moguće i stvarno samo vidim ljude kojima se čini nepravda. Na nivou porodice hoće da ostanu zajedno, da paze jedni druge, dojučerašnji bliski saradnici i navodni prijatelji ih napuštaju, kompletan DOS je predstavljen kao stranoplaćenička ispostava agenture...malo sam zaboravio tadašnju terminologiju.

 

Ne sećam se ni da su ratni zločini pomenuti u seriji, samo Hag. Rade je možda uništio dokumente o bespravnoj dogradnji 50 kvadrata, a ne 20. 

 

Nije bilo potrebe da se pravi dugačka serija od ovog, samo bih imao bolji utisak da je pomenuto nekoliko stvarčica. Zato je đavo u detaljima. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...