Jump to content
IGNORED

Serija "Porodica" - That 90's Show


renne

Recommended Posts

10 minutes ago, namenski said:

Daj, ne zezaj :)

Ima gugl, as in: ne može neko očekivati da se obrazuje o bilo čemu iz serije (ili filma). Ok da te serija zainteresuje da poželiš da se više informišeš ali that’s it.

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, namenski said:

Daj bre Radoye, kakav patetican kraj: pa samim pristajanjem, dozvolom da ga se sahrani ispod lipe, drzava ga je izdvojila, napravila potencijalno mesto hodocasca.

Regularna parcela na palanacko groblju bi bila mnogo bolja poruka...

 

Sto se mene tice, jos bolja poruka bi bila zakopati ih ispod asfaltirane trase autoputa ili u zivi krec u nekoj nedodjiji, ko sto su oni svojim zrtvama cinili. Ali uopste nemam problem sa njihovim izopstavanjem iz kruga ljudi pa cak ni kao pokojnika. Ne zasluzuju da budu medju ljudima sahranjeni.

Link to comment
27 minutes ago, ragasto said:

 ...

Ja sam morala da se bavim istraživačkim radom :D jer ja se ovih događaja ič ne sećam (atentata na Đinđića se pomalo sećam) i neki generalni utisak za Miloševiće mi je = buljuk dijagnoza, totalni ludaci. Ako mi je išta nedovršeno to su likovi iz Vlade ZĐ, za koje opet možeš da kažeš da je opravdanje to da oni svakako nisu centralne nego sporedne ličnosti u ovoj priči, ali ipak. 

Edited by Patty Lee
Link to comment

Evo ubi se Biki da nam objasni kako je serija genijalna. Pa kaže eto ljudi kažu nedostaje kontekst ali ona jasno vidi da ga ima i da ako ne znaš kontekst jedi govna idi guglaj zašto te roditelji nisu naučili i nema mi šta da pričamo onda. Pa onda ona lepo vidi kroz uvodne sekvence sve. I uspon i sveukupnu političku situaciju koja je dovela do raspada Jugoslavije i nacionalizam, ratove i sve. Sve ona vidi kroz uvodnu sekvencu prve epizode, transkript:

 

govor na gazimestanu:

"Drugarice i drugovi, ovako veliki miting nije bio u Beogradu od kad je oslobođen.  ...  Pobedićemo dakle, bez obzira što se i danas, kao i nekad protiv Srbije udružuju njeni neprijatelji van zemlje sa onima u zemlji. Njima poručujemo da uopšte nismo plašljivi, da u svaku bitku ulazimo...

TEKST NA EKRANU : Haški tribunal je 24 maja 1999. godine podigao optužnicu protiv Slobodana Miloševića, tada predsednika Savezne Republike Jugoslavije i još četvorice njegovih saradnika. To je bila i prva optužnica koji je neki medjunarodni sud podigao protiv aktuelnog šefa jedne države. 

...da u svaku bitku ulazimo sa namerom da je dobijemo... 

TEKST NA EKRANU : Slobodan Milošević je 6. oktobra pod pritiskom javnosti, dan posle velikih demonstracija u Beogradu, priznao poraz na predsedničkim izborima.

NAROD KLIČE SLOBO, SLOBO...

...Jugoslavija stečena velikom borbom velikom će se borbom braniti." 

TEKST NA EKRANU: Slobodan Milošević sa porodicom nastavio je da živi u rezidenciji predsednika Savezne Republike Jugoslavije. Uživao je sve privilegije i verovao da će se jednog dana vratiti na vlast.

SLOW MOTION GLASA: DRUGARICE I DRUGOVI, DRUGARICE I DRUGOVI, DRUGARICE I DRUGOVI.

TEKST NA EKRANU: Sve do 30. marta 2001. godine.

...Neka živi socijalistička Jugoslavija, naša domovina.

Neka živi slobodna i jedinstvena Socijalistička Republika Srbija.
Neka živi hrabrost sa kojom smo se uvek borili za slobodu i pravdu.

 

O onda u off-u ide priča kako je Koštunica pitao Džozefa Bajdena da se Miloševiću ipak sudi u Srbiji.

 

Eto ti kontekst Kozo jedna sa diplomom!

 

Pa kaže ona špica remek delo, koju je radila njena koleginica btw, tu je sve, naša detinjstva i ona dečija lica išarana crveno plavo belo što je jasno srpska zastava. :isuse:

adaefadfe.jpg

 

Jepse prestonico, imate sve pare ove zemlje sa kojima snimate ovakva remek dela i gajite ugledne profesorke.
Moram da prestanem da je slušam. Nije ovo dobro za mene.

  • +1 3
Link to comment
15 minutes ago, Patty Lee said:

Ja sam morala da se bavim istraživačkim radom :D jer ja se ovih događaja ič ne sećam (atentata na Đinđića se pomalo sećam) i neki generalni utisak za Miloševiće mi je = buljuk dijagnoza, totalni ludaci. Ako mi je išta nedovršeno to su likovi iz Vlade ZĐ, za koje opet možeš da kažeš da je opravdanje to da oni svakako nisu centralne nego sporedne ličnosti u ovoj priči, ali ipak. 

Meh. Nema tu nikakvog opravdanja, dobili smo u međuvremenu i transkript:

16 minutes ago, Kenji said:

Pobedićemo dakle, bez obzira što se i danas, kao i nekad protiv Srbije udružuju njeni neprijatelji van zemlje sa onima u zemlji. Njima poručujemo da uopšte nismo plašljivi, da u svaku bitku ulazimo...

I onda dobijemo robotski DOS, pa zbunjenog Legiju, itd. Još jednom, rastu mi simpatije za Mariju Milošević:wub:. Ubacio bih scenu u kojoj ona sanja kako hvata dva uzija, izlazi u dvorište kuće a onda

https://youtu.be/rbTXQNdmxkY?t=52

 

Link to comment
I onda dobijemo robotski DOS, pa zbunjenog Legiju, itd. Još jednom, rastu mi simpatije za Mariju Miloševićwub.png. Ubacio bih scenu u kojoj ona sanja kako hvata dva uzija, izlazi u dvorište kuće a onda

 
uuu, kao puca iz svih oruzja sve prshti sve razvaljuje, ono to sve u glavi, a ona stoji na avliji i bleji u bazen [emoji38]ol:

tako ja kad sredjujem kucu dry.png

sent from bubamoto


  • Wub 1
  • Haha 2
Link to comment

ne to, ima bolje, ali ne mogu da se setim. tako ja u glavi, stolicu u televizor, chekicem u vrata, nogom u lampu, lete tanniri leti staklo, a u stvari samo stojim i pitam se shta me snashlo :hihi:

sent from bubamoto

  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment
7 hours ago, Patty Lee said:

Ima gugl, as in: ne može neko očekivati da se obrazuje o bilo čemu iz serije (ili filma). Ok da te serija zainteresuje da poželiš da se više informišeš ali that’s it.

Odlicno, obrazovanjatm nikad dosta, samo, jao si ga nama ako nam gugl bude trebao da se podsecamo vladavine SM i svih njenih tekovina: sta, za nekih 20-ak godina ce ljudi obrazovani na guglu da socno opsuju i kazu 'mamu mu jebem zlocinacku, jel to bese onaj SM za cijeg vakta nam je GDP pao sa xy na yx, poginulo xxx,xxx ljudi...'

Nikakav bre gugl i nikakvo obrazovanje nece moci da docaraju osecaj baratanja novcanicama od 500,000,000,000 dinara - vec ga se manje secaju ni oni koji su to doziveli, bas kao sto ti negde ovde napisa da se vec, onako, kao kroz maglu secas ubistva Djindjica, a cisto sumnjam da ce ti guglanje pomoci da vratis ono sto se motalo po glavama ljudi onog marta...

Na serijama, umetnosti ako hoces, je da se time bave: cak je i ono sranje od Sindlerove liste uradilo vise da se Holokaust iz apstraktnog, gugl pojma, golih brojki koje jel' obrazuju, pretvori u ljudsku dramu, emociju, utisne ljudima u svest kao nesto strasno, bilo - ne ponovilo se...

I zato je baratanje serijama, emocijama koje one bude dvostruko odgovorno, ali i itekako opasno: ocas posla isklizne, provuce se i neki crvic, slucajno ili namerno, da, eto, onitm i nisu bili bas toliki smradovi...

Obaska sto smo, politicki korektni kao sto nas je bog dao, davno resili da je prikazivanje zaista jezivih scena razaranja i raskomadanih ljudskih tela previse traumaticno i da ga, kao takvo, treba izbaciti iz obrazovanjatm, jer cemo obrazovati koga treba sipanjem u glavu mnostva obrazovnih brojki i ostalih informacija koje sve manje znace, ako uopste nesto znace: obrazovnitm podatak da je u Ausvicu ubijeno 3 miliona ljudi znaci neuporedivo sturo i nepotpuno u poredjenju sa na pravi, odgovoran nacin prikazano stradanje jednog jedinog coveka...

Tako da - srecno tebi i svima onima kojima je informisanjetm resenje...

Sa sve guglom... :) 

  • +1 7
Link to comment

menscini da je poruka mladima nazalost dosta jasna - zuta govna su prodala milosevica hagu (citaj amerikancima) umesto da mu sude u srbiji. i to se prikazuje nekoliko dana posle godisnjice nato bombardovanja.

 

vishe se ne pitam zasto su dozvolili ovako nesto na javnom servisu u udarnom terminu.

  • +1 3
  • -1 1
Link to comment

Nisam gledao seriju jer mislim da bi me jako depresirala, ali kad bih ja pravio bilo kakav uradak o Miloševićima to bi obavezno bilo u dve priče. Jedna o njima, veoma humanizovana, kuco, maco, mamice, cile, ciki, kolači, satelitska antena, tompus, klavir, podno grejanje, bazen, voli te tata, da sve pršti od ljubavi. I onda sa druge strane potpuno odvojena priča o studentkinji, radniku sa trafike i vojniku sa fronta, koji žive svo bezumlje devedesetih i o Miloševićima pričaju svakodnevno kao o mitskim bićima koja im kroje sudbinu svakog dana i meseca u godini. 

 

Mislim da je taj odnos ljudskosti i zverstva fascinantan i da su neki od najboljih filmova i serija bazirani na njemu. Think Sopranos. Jedna scena večera sa porodicom, cepaju se špageti i najveći problem je šta će mala da obuče za maturu. Onda u sledećoj melju ljude u klanici i bacaju im ostatke u reku. 

 

Mislim da bi kroz tu sliku razlike u životu mnogo više ljudi shvatilo koliki su oni zločinci bili, pre nego kroz neki holivudski good guys-bad guys narativ.

 

Kad hoću da se udaram maljem u glavu, gledam onaj intervju Ivana Gavrilovića kad priča kako ga Marija vodi na Glifadu u vreme kada su neke meni drage osobe okončale sebi život zbog nemaštine. 

Edited by Mos
  • +1 9
Link to comment

Auuuuu, stvarno sam popizdeo, ovako na prazan zeludac... :D 

Pa ce nam tako mladi nadobudni istoricari, strucnjackatm fela koja se samo za poslednjih 30-ak godina 2 ili 3 puta premetnula preko glave, raspad Jugoslavije, vladavinu SM, itd, itd, obrazovno prikazivati kroz zapisnike sednica ove ili one komiteje na kojima beslovesni likovi serindaju sve u 16, analiziracetm sta je ko rekao, kome i tacno kada... :isuse: 

Ali nikako nece moci, sve i da hoce, da nam docaraju one beskrajne kolone pesaka koji teturaju kroz prljavi beogradski sneg buduci da gradskog saobracaja nema, kolone beznadezne i sline onim kolonama zarobljenih Nemaca koji teturaju iduci u neku sibirsku pizdu materinu...

Ono, ti Nemci su barem znali ili barem naslucivali kuda idu i sta ih ceka, beogradski pesaci tih par zima - jok.

Da te neko, pa ma to bio i svemocni gugl, obrazuje podatkom, informacijom o plati/penziji od 5 DEM.... :isuse:  

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...