Jump to content
IGNORED

Serija "Porodica" - That 90's Show


renne

Recommended Posts

2 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Red Wedding?

 

Otprilike.

 

Pa kad je Čeda mogao da kaže da je završio fakultet i da otera u pičku materinu naoružanog čoveka koji mu je već pretio, ne vidim što nisu mogli da nastave sa autorskim slobodama

Edited by copkillah
  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment
48 minutes ago, copkillah said:

 

Možda nije svesni pokušaj, ali nisam ubeđen da će neku mlađu, neupućenu generaciju, da ubedi u to koliko je on bio zlo. Trigeruje one koji su bili tu, ali to nikad nije bilo ni upitno.

ovo je najveći problem, nisu ni gluma ni dijalozi, ni zbrzana produkcija

ko je good, a ko bad guy neki dvadesetogodišnjak teško da može da razluči

  • +1 3
Link to comment

Pa nije zadatak jedne serije da obrazuje čitave generacije. To je teret koji se nepotrebno stavlja autoru. 

 

Uostalom ima ljudi koji su gledali ceo Breaking bad i nikada nisu shvatili da je glavni lik negativac, takvih je dosta. Nekada je i do publike. 

Edited by mamula1
  • +1 2
Link to comment
58 minutes ago, copkillah said:

 

Možda nije svesni pokušaj, ali nisam ubeđen da će neku mlađu, neupućenu generaciju, da ubedi u to koliko je on bio zlo. Trigeruje one koji su bili tu, ali to nikad nije bilo ni upitno.

nek i nas starije podseti vajdica je :fantom:

 

jer cini mi se da smo opasno poceli da zaboravljamo

pomazu tu svakako i mediji i sveokupna situacija sto na nasem terenu, sto globalno, ali lagano svi zajedno u vecoj ili manjoj meri klizimo ka tome

 

tako da se i na ppp vec neko vreme i sve cesce javljaju postovi u kojima se negira ili umanjuje odovornost sto predsednika i profesorke mu, sto ostatka tog zlocinackog rezima

Link to comment
Just now, mamula1 said:

Pa nije zadatak jedne serije da obrazuje čitave generacije. To je teret koji je nepotrebno stavlja autoru. 

 

Uostalom ima ljudi koji su gledali ceo Breaking bad i nikada nisu shvatili da je glavni lik negativac, takvih je dosta. Nekada je i do publike. 

 

Ali ne možeš da porediš čistu fikciju sa delom koje obrađuje realne događaje i pretenduje da ih predstavi koliko-toliko verodostojno

Link to comment

Pa ne možeš ni očekivat da se Čeda, Beba i Dušan Mihajlović predstave kao "good guys", jer to oni nisu. Zapravo što je najjače i jesu tako predstavljeni u seriji. Jedino su totalno negativno predstavljeni Mira Marković i Koštunica, ostali su svi negde između. 

 

Čeda je predstavljen kao heroj.  Još mu i aplaudiraju na kraju. 

Edited by mamula1
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, copkillah said:

 

Možda nije svesni pokušaj, ali nisam ubeđen da će neku mlađu, neupućenu generaciju, da ubedi u to koliko je on bio zlo. Trigeruje one koji su bili tu, ali to nikad nije bilo ni upitno.

 

Serija nije ni pravljena da ubedjuje bilo koga, ni sadasnje ni buduce generacije, pa je besmisleno to prebacivati autoru. On daje samo svoj pogled.

 

Serije/filmovi nisu lekcije iz istorije. Ko se npr. rodio 2000. i danas gleda Downfall sigurno nece nauciti sta su sve nacisti radili, ali to nije ni cilj filma. U danasnje vreme interneta, te mladje generacije kada odgledaju nesto sto ih zaintrigira, onda guglaju.

  • +1 4
Link to comment
10 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

ovo je najveći problem, nisu ni gluma ni dijalozi, ni zbrzana produkcija

ko je good, a ko bad guy neki dvadesetogodišnjak teško da može da razluči

moguce, ali to na prvom mestu nije problem serije vec stanja u drustvu

 

hocu reci, da se ova serija pojavila 2010 sa potpuno istim sadrzajem, itekako bi bez dileme pojacala utisak kod klinaca da se radi o olosu

ovako, sa predloskom koji imaju iz medija i ne samo iz medija proteklih godina a to je da ne samo da nisu zlocinci, vec da su heroji, tesko da ce ih serija uveriti u suprotno

a opet od serije, koja ide na rtsu, i na neki nacin je pomognuta od strane drzave ocekivati da daleko jasnije nacrta neke stvari je cini mi neposteno

jer u tom slucaju morala bi jasno ukazati i na neke vrlo aktuelne likove u nasoj svakodnevnici

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Serija nije ni pravljena da ubedjuje bilo koga, ni sadasnje ni buduce generacije, pa je besmisleno to prebacivati autoru. On daje samo svoj pogled.

 

Serije/filmovi nisu lekcije iz istorije. Ko se npr. rodio 2000. i danas gleda Downfall sigurno nece nauciti sta su sve nacisti radili, ali to nije ni cilj filma. U danasnje vreme interneta, te mladje generacije kada odgledaju nesto sto ih zaintrigira, onda guglaju.

 

Pa nešto je i do toga kako autori ispričaju priču, kakva god njihova namera bila. Oni su ispričali priču kako su je ispričali, mislim da je SM humanizovan, a ČJ predstavljen kao superheroj. Kao što kums reče, mislim da je sve zbrzano po pitanju produkcije i da su stvari koje sam naveo, posledica toga. I uvek će biti jači utisak onoga što si video u igranoj formi, nego u pročitanoj, čini mi se.

  • +1 2
Link to comment

klinca od 16 godina koji je u prolazu video jednu epizodu će baš zaboleti da gugla ko je zaista bio milošević, a i ako krene da gugla veća je verovatnoća da će mu zacementirati stav o humanom predsedniku koji se borio protiv svetske hegemonije

 

koji je doduše imao ženu za lujku

 

 

cilj autora tj prducenta svakako nije bio da obrazuje, al će njegov uradak to itekako odraditi

zato se ovakvi projekti rade godinama, a njihov cilj nije namaknuti na brzaka lovu od državne krave muzare

  • +1 1
Link to comment

Drugo je to

U downfallu je rediteljski i stilski mnogo preciznije sve. Odluka da se slikom ne napusta bunker ni u jednom trenutku, vidimo malog porazenog ludaka kome se bukvalno suzava prostor delovanja, i fizicki. Teskoba, klaustrofobija, kraj jednog zla. Tada moze vino i spagete (humanizacija) jer je kontekst i gradja cvrsta, armirana. 

 

Ovde imamo dedu kog isteruju jer je dosla smena vlasti, a svasta smo nesto proziveli, ko nas bre zavadi.. Poslednja scena u zatvoru kad kaz upravnik, ovde su bili vasi protivnici do 5.X. znaci, smena, sad ce malo deda tu da sedi. Nedovoljno

  • +1 1
Link to comment
Just now, copkillah said:

 

Pa nešto je i do toga kako autori ispričaju priču, kakva god njihova namera bila. Oni su ispričali priču kako su je ispričali, mislim da je SM humanizovan, a ČJ predstavljen kao superheroj. Kao što kums reče, mislim da je sve zbrzano po pitanju produkcije i da su stvari koje sam naveo, posledica toga. I uvek će biti jači utisak onoga što si video u igranoj formi, nego u pročitanoj, čini mi se.

 

Naravno da je do toga kako je ispricana prica i nema govora o bilo kakvoj rehabilitaciji ili predstavljanju Milosevica kao good guy-ja. Vrlo se temeljno Vuletic pripremio za ovaj projekat, nista tu nije zbrzano..

 

Mnoge zamerke koje se mogu procitati svode se na to da bi ljudi radije gledali neku drugu seriju, sa drugim fokusom price.  Ali to ne moze da bude kritika ove serije..

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...