Jump to content
IGNORED

Serija "Porodica" - That 90's Show


renne

Recommended Posts

Just now, Arkadija said:

Bila sam ravnodušna do pred kraj, a onda samo bes kulja iz mene što sve to nije ko Čaušesku skončalo i svi saradnici pride. 

 

slicna misao mi se javila na kraju...

Link to comment
Quote

Zadovoljstvo u tekstu – Zemljo moja

U specijalnom izdanju Remarkerovog podkasta “Zadovoljstvo u tekstu” pod nazivom “Zemljo moja”, odmah po završetku poslednje epizode mini serije “Porodica”, Biljana Srbljanović i Vladimir Cerić iznose svoje najsvežije utiske. Ova umetnički i istorijski važna serija, autorsko delo je scenariste i reditelja Bojana Vuletića, koji je okupio veliki umetnički ansambl, u kom su svi jednako važni autori, a naravno, posebno glumci. Kroz priču o tri napeta dana hapšenja bivšeg predsednika Slobodana Miloševića, u martu 2001. godine, koji su zauvek obeležili politički život naše zemlje, Bojan Vuletić govori o sudbini više porodica: jedne, patološke diktatorove, druge lažne novinarske, one disfunkcionalne političke i iznad svega jedne tragično žrtvovane porodice naše nekadašnje lepe zemlje Jugoslavije.

 

 

Link to comment
43 minutes ago, DragiButrose said:

Djindjicev "nestanak" dosta efektna scena, mene vratilo u 2003 i pripala mi muka. 

Krajisnik koji srese sve u brk Slobi isto 'nako momenat, moglo je efektnije. 

 

Serija nije pokusaj apologije porodici Milosevic, kako se mozda u prvim epizodama cinilo. 

 

Bilo je naznaka u odredjenim dijalozima u kom smeru ce da ide. Mira u prvoj epizodi rekla nesto u fazonu da je trebalo da nas pregazi tenkovima.

 

Zatim kad je Marija u trecoj epizodi okrivila Miru za sva sranja koja su im se desila i da su zato u ovoj situaciji i da Sloba nije trebao da srusi nju.

 

Bilo je tu jos svacega, ali ovo prvo mi izlazi. Mirin dozivljaj '91 i '92 je neko vec spomenuo.

 

Dok sve ovo pricam, shvatam da su hintovi za vecinu gledalaca bili ko easter eggovi.

 

U nekom trenutku cu ponovo da pogledam na RTS Planeti. Bas sam zeleo juce zbog arhivskih snimaka da pogledam ponovo, ali nisam naleteo na reprizu.

Link to comment

Mislim da je serija najkritičkije moguće govorila o Miloševiću i Miri s obzirom da je snimana od državnog novca dok neka druga Porodica vlada Srbijom.

 

Domaća je serija, ima gluposti, ima jeftinih momenata, krindža, bla bla bla, ali ima i jako dobrih i efektnih momenata, na mene je Zoranov nestanak ostavio jak utisak, ali i ono sumanuto "pobedili smo pobedili smo" što ponavljaju Mira i Sloba, kao paradigma čitave njhove vladavine, operisane od realnosti, grandioznost, bahatost, ludost, pobeda kao i sve njihove devedesetih. 

  • +1 6
Link to comment
55 minutes ago, DragiButrose said:

Djindjicev "nestanak" dosta efektna scena, mene vratilo u 2003 i pripala mi muka. 

Krajisnik koji srese sve u brk Slobi isto 'nako momenat, moglo je efektnije. 

 

Serija nije pokusaj apologije porodici Milosevic, kako se mozda u prvim epizodama cinilo. 

 

+1

 

Prilično neočekivano. I da se čovek, po ko zna koji put, sjebe na samu pomisao na Zorana Djindjića :(

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
1 hour ago, DragiButrose said:

Serija nije pokusaj apologije porodici Milosevic, kako se mozda u prvim epizodama cinilo. 

 

Možda nije svesni pokušaj, ali nisam ubeđen da će neku mlađu, neupućenu generaciju, da ubedi u to koliko je on bio zlo. Trigeruje one koji su bili tu, ali to nikad nije bilo ni upitno.

  • +1 7
  • Hvala 1
Link to comment

Ух одавно ме нека домаћа серија није овако држала. Можда ћу хладније главе наћи неке замјерке али тренутни први утисак је да је одлична.

  • +1 1
Link to comment
23 minutes ago, gospa buba said:

koliko cu se iznervirati ako uzmem da slusham? na skali 1-10. seriju svakako necu gledati.

OK im je podkast, ja slušam već desetak minuta, ne vidim da će biti materijala za nerviranje. A Biljine tvrdnje i nisu bez neke.

  • +1 1
Link to comment

Ok, zaista nisam očekivao da će u današnje vreme na RTS/MTS-u biti aminovane scene granatiranja Dubrovnika kao opus Miloševićeve vladavine.

  • +1 3
Link to comment

Da ne citiram sam sebe, ostaje sve što sam rekao na početku. Serija ima za svakog ponešto i jedno veliko ništa. Slobodan Milošević dostojanstveni državnik i glava porodice do samog kraja. Bezmudo slikanje porodične drame bez ikakvih implikacija o krvoločnosti samih likova. Nigde, ali nigde u završnim scenama koje su vas potresle nema onoga što svi mi učitavamo. A to je krivica kasapina. Postoji samo jedan trezor koji se provlači od samog starta serije u kojoj stoje Titovi pokloni kao simboli Jugoslavije koju su oni čuvali. Jedina krivica koja mu se spočitava kroz likove Jane i oca je što ih nije dovoljno čuvao, sve ostalo je pa..
srdgswergs.jpg

 

I nije Zoran Đinđić samo tako nestao nego su ga kao pseto ubili časni vojnici države majku vam bre svima!

  • +1 4
  • Hvala 2
Link to comment
1 hour ago, Arkadija said:

Bila sam ravnodušna do pred kraj, a onda samo bes kulja iz mene što sve to nije ko Čaušesku skončalo i svi saradnici pride. 

 

Isto. Čak ne ni ravnodušan, sa guštom sam gledao nervozu, strah i očaj bračnog para kad je mečka zaigrala i pred njihovim vratima. I trebalo je da finalni payload tog gušta na kraju bude slika onog bednog prizora u zatvorskoj ćeliji. Ali jebi ga, samo scena sa Đinđićem i praznom foteljom, možda jeftino ali efektno, i stvarno zažališ što nije bilo Čaušesku/Musolini.

 

Što nije falinka serije, naravno.

Link to comment
2 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Što nije falinka serije, naravno.

 

Kako nije, mogli su da nam donesu epilog kakav smo priželjkivali, kao svaka dobra serija :fantom:

  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...