Jump to content
IGNORED

Serija "Porodica" - That 90's Show


renne

Recommended Posts

Kod moje generacije od ove serije najviše "profitiraju" Čeda i Sloba. Kod nekih pojedinačno, kod nekih obojica u isto vreme.

 

Za Čedu u tom kontekstu mogu da razumem, a za Slobu iako je bilo razloga da ga neko simpatiše tokom serije(bez velikog predznanja), neke scene iz poslednje epizode je trebalo da to efikasno pobiju, ali izgleda da nisu.

 

@adam

 

Bojan je to realno prikazao, a što su neki videli samo taj aspekt priče(koji je, jebiga, tačan) to je druga stvar. Jasno se videlo u poslednjoj epizodi da Slobu nije hteo predstaviti kao heroja, ali nije uspeo u potpunosti.

Edited by Milošica
  • +1 1
Link to comment

O bre, vi očekujete jednu mini-seriju koja će da vam dočara SVE u vezi devedesetih? Dobro, možda dve mini-serije? U zemlji gde se 2000. jedva pedest posto ljudi (a možda ni toliko, nikada nećemo tačno znati) saglasilo da nešto mora da se promeni? Sa Koštunicom koji je izabran za kandidata jer ga "režimska pripaganda" nije mnogo dirala, kao demokrata je, ali i nacionalista? Ja sam odrastao u kraju gde je velikoj većini Sloba™ bio sve i svja, sve one Naše Borbe, DT i šta već smo mi zabludeli čitali - lagarija, i gde je, kad je Milošević konačno pao, Šešelj vrlo brzo postao prihvatljiva opcija. A baš ni među "Dosovcima" nije bilo načisto da li su sve te stvari iz devedesetih Miloševićeva krivica ili svecka zavera. Sećam se da me je u jesen 1998. povezao čovek iz kraja (bogdamudušuprosti) koji je tvrdio da treba  dići vojsku, policiju, dobrovoljce, pa na Kosovu spaliti sve što je šiptarsko. Nekoliko godina kasnije eto njega kao funkcionera DSS i pita "odakle Čedi džip". I posle neko pita što nije bilo lustracije... Pa možda jer bi onda iz društveno-političkog života morao da isključiš 60% radno sposobnog stanovništva.

 

6 minutes ago, Milošica said:

Kod moje generacije od ove serije najviše "profitiraju" Čeda i Sloba. Kod nekih pojedinačno, kod nekih obojica u isto vreme.

Pa Čeda je i u ono vreme profitirao od te situacije. :fantom: Mada onih kod kojih je ugleda obojice porastao sigurno nije bilo.

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, clarice said:

Od ove serije najviše profitira Vučić jer danas ima u šaci i Čedu i slobiste.

Naravno.

To je staro kriminalisticko pravilo: kada trazis pocinioca, prvo ispitaj ko bi od zlocinatm imao najvecu vajdu...

Ili je mozda, vuciceva RTS iz duboko istinoljubivih motiva slucajno bas sada odlucila da pocne da isteruje istorijsku istinu, malo je protrese, iznese na sunce, proluftira...

Da nas suocitm sa prosloscu... :fantom: 

  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment
12 minutes ago, Mos said:

Čemu ta opčinjenost sa šta će mladi da misle? Koga boli kurac šta će mladi da misle? Trećina njih je odraslo na Teši i “pod mač, bato”, druga trećina gleda Jocu i Nidžu, a ovi ostali šibaju na work&travel ili se učlanjuju gde treba. Pametniji su od nas duplo, u svakom slučaju. Dosadna ‘would please someone think of the children’ priča. 

 

Zato što velika većina ovde pametuje ne zato što su nadobudne seronje, nego zbog naše dece™

:fantom:

  • +1 2
Link to comment
23 minutes ago, Mos said:

Čemu ta opčinjenost sa šta će mladi da misle? Koga boli kurac šta će mladi da misle? 

 

Jalov pokusaj da se nesto spreci, kao sto smo svi - ucesnici i posmatraci - hteli da sprecimo ludaka i sve njegove price, pa propadosmo za godinu i po...tako se i sada koprcamo u glavama, da nesto zaustavimo

Link to comment

Mladi ce misliti o SM otprilike isto ono sto smo i mi mislili od Titu i SFRJ - dakle nikakav poseban stav, samo skup utisaka nasih roditelja o tom vremenu. 

 

Moj utisak je da Vuciceva kamarila danas dominantno pociva na podrsci bivsih slobista i radikala. To je zilav deo drustva koji ce hteo-ne hteo prirodno izumreti. Vreme ne radi za njih. Mladi dominantno preziru ili uopste nemaju stav o sadasnjoj garnituri. Prosto, bave se svojim zivotima. 

 

I to da je slobisticki crveno-crni deo srpskog drustva pobedio je nonsens. SM je umro kao bednik u Hagu, napusten od svih sa jednocifrenom podrskom, sahranjen u nekoj basti gde ga obilaze psihicki bolesnici na godisnjicu. 

 

Srbija je do 2012. imala koliko toliko period stabilizacije i razvoja drustva i ekonomskog oporavka uz sve probleme i previranja. Taj period se ne moze ponistiti tek tako. 

 

Problem jeste kako dalje i kako mlade ukljuciti za ucestvovanje u  nuznim promenama u drustvu, ali to je tema za drugi pod-forum. 

 

 

Edited by DragiButrose
  • +1 3
Link to comment

jedan od komentara na N1 

Quote

Nisam gledala seriju jer se vrlo dobro secam Porodice. Ne znam kome je palo na pamet da snimi ovo i u koju svrhu. Jeza.

:thumbsup:

 

bojim se da će jednog dana Skot da se preseli u aleju velikana a da niko neć da se pobuni. vreme leči sve ispira mozak

Link to comment
10 hours ago, mamula1 said:

ma uostalom ne može krivica serije biti što je neko glup, Dovoljno je samo ono pismo Stambolića pa da sve bude jasno. I nije zadatak serije da obrazuje ljude, neka to rade roditelji i škole. 

 

Sad treba krivica reditelja da bude što neko nepismen gleda seriju. Metafora sa babom je na nivou teletabisa, a ako i to neko ne shvata onda je to problem publike. Trebalo je Milošević da se manijakalno smeje? Pa on sebe i jeste video kao pozitivca i žrtvu i pobednika, sigurno se neće izvinjavati Srbinu iz Krajine što ga je oterao u propast. Ali minimum inteligencije ipak treba kada se nešto gleda. 

 

Naravno. Sa ovim se slažem. Ukazuje na to da je tu bio neki bivši predsednik koji je govorio da se ne opredeljujemo za put mržnje. Ali mi smo već bili nabaždareni za taj put i ukoliko neko danas odbija da se suoči sa tim izborom puta mržnje bilo kakvo osuđivanje Slobe je besmisleno i lažno.

 

Ne vidim ja da je ova serija podgrevala i tu tezu o međunarodnoj zaveri. U seriji je takva zavera generisana isključivo od strane Miloševića i to na način da vidimo da se radi o čoveku sa problematičnim mentalnim sklopom. Pazite arhivski deo govora koji se pojavljuje na početku par epizoda - najopasnija je situacija u kojoj ljudi dolaze u zabludu da o nečemu odlučuju, a umesto njih odlučuje neko spolja; oni nam onda oduzimaju ono što je naše; i na kraju mi gubimo kontrolu nad sopstvenim životom. Mislim, stvarno - kada je on bivao biran plivali smo u govnima.

 

Devojka iz Knina mi deluje kao neko ko označava svu inferiornost tih ljudi van Srbije. Služimo do kraja, jer nemamo drugog izbora. Kada vidimo da smo potrošeni i odbačeni možda nešto i kažemo. Kao u slučaju oca - a Sloba ga pita - ko si ti čoveče?

 

I ovo sa RTS i medijima je dobro izvedeno. Eto i tu mladih koji nemaju pojma o čemu se radi. Profesionalno vs podaničko uredništvo i mlada novinarka koja treba da se opredeli da li će prihvatiti profesionalni izazov ili ide drugim putem.

  • +1 2
Link to comment
12 hours ago, mamula1 said:

ma uostalom ne može krivica serije biti što je neko glup, Dovoljno je samo ono pismo Stambolića pa da sve bude jasno. I nije zadatak serije da obrazuje ljude, neka to rade roditelji i škole. 

Tacno.

Neka (nastave) da rade i oni roditelji koji su, njih par miliona, do kraja bili uz SM.

I oni koji danas glasaju za vucica...

Primerom, to je najjace...

 

Quote

 

Sad treba krivica reditelja da bude što neko nepismen gleda seriju.

 

I ovo je tacno: opstepoznato je da je televizija medij za visokoobrazovane, sofisticirane, one koji izmedju dve epizode neke turske serije redovnog odlaska u operu, bace pogled na male ekrane nasih TV prijemnika...

Quote

Pa on sebe i jeste video kao pozitivca i žrtvu i pobednika..

Ponajmanji problem je u tome kako je ON sebe video: malo je veci problem u tome kako ga je gledalo i kako mu je metanisalo ono gledateljstvo od gore koje je redovno gledalo njegovu televiziju i koja ga je - u poprilicnoj meri - i pretvorila u lik sa suncem u kosi, zagledan u svetlu buducnost....


 

Quote

 

...sigurno se neće izvinjavati Srbinu iz Krajine što ga je oterao u propast.

 

Naravno da nece, da ne treba, a i zasto bi to radio, pobogu?

Pa Srbija nije bila u ratu... ;)

 

Quote

Ali minimum inteligencije ipak treba kada se nešto gleda. 

I ovo je tacno: ko nije procitao, ali temeljno, nekoliko puta ako treba, i razumeo Dzojsa, a prekalio se na Kafki, taj bolje da se ne hvata daljinskog....

 

Daj bre covece... :D 

Link to comment

Naravočenije serije (po meni):

Da je Sloba imao normalnu ženu - domaćicu, imao bi normalnu decu, danas bi još vladao nama i digli bismo mu spomenik veći od ovoga Nemanji još za mučenoga živenija.

Link to comment
2 hours ago, Mos said:

Čemu ta opčinjenost sa šta će mladi da misle? Koga boli kurac šta će mladi da misle?

+1

 

I tako sada imamo buntovnetm studente koji igraju kolo i pevaju 'primi bocu na sokocu' ili kako vec ono bese... :fantom:

Link to comment
13 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

:isuse:

Upitani o tome da li su Zoran Đinđić i Slobodan Milošević pozitivne ili negativne ličnosti, 24,5 odsto mladih je odgovorilo da ima pozitivno mišljenje o Miloševiću, dok 71,7 odsto ima pozitivno mišljenje o Đinđiću.

 

https://rs.n1info.com/vesti/a393055-zivot-mladih-odredio-vucic-i-internet-uzori-novak-kesic/

 

 

Edited by mamula1
  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...