Jump to content
IGNORED

Serija "Porodica" - That 90's Show


renne

Recommended Posts

21 minutes ago, namenski said:

+1

 

I tako sada imamo buntovnetm studente koji igraju kolo i pevaju 'primi bocu na sokocu' ili kako vec ono bese... :fantom:

 

Kakav Zeitgeist, takav pank.

  • +1 3
Link to comment

Jedino cemu sluzi serija sustinski je vadjenje novca kreativnih industrija. I razumem ja potrebe uposlenika za prenosenjem, tumacenjem i znacaju serija na sve strane. Nominalno serija bi trebalo satro da utice na omladince, zato je ekipa serija odmha zapcuala kod Amidze na pink jer to vole mladi. Ili ne vole?

 

Doduse sa dolaskom na pink su najvise pogodili sa celim duhom vremena od 1990 do danas, pre svega mladi Cedo slobodo,

 

 

image.png.de6e5041cfd2b08b37f58561eaca4f19.png

 

Kao nekada, tako i sada.

 

Cestitam kreativci.

 

 

Edited by pasha
  • +1 1
Link to comment

Serija je skucena u nekoliko dana, ogranicena kao prikaz jednog vremena, ali je to svesno uradjeno i igrano je na "sigurno". Nedostaje citav istorijski kontekst koji se mogao obraditi od Milosevicevog dolaska na vlast preko ratova i sankcija, i serija se ne upusta u trazenje dokaza i prikaza Miloseviceve krivice i njegovih saradnika, vec samo daje sliku jedne porodice, i coveka koji gubi vlast. Ovo je vise i korisnije stivo iz psihologije nego politicke istorije i biografije.

  • +1 1
Link to comment
16 hours ago, gospa buba said:

koliko cu se iznervirati ako uzmem da slusham? na skali 1-10. seriju svakako necu gledati.

Trenutno slušam, izgurala sam pola sata i... pa, sve se slažem sa BS :lol: Ne nervira ali imaj u vidu da se njima serija jako svidela. Kad kažem jako, I mean jako jako, pa je sve u tom tonu.

Link to comment

Serija pokazuje da nije bilo Mire sve bi bilo lepse i levo(kako ono islo: levo, lepse...jul, pink...ne, to je neka greska, mora da sam napravio pogresku), luda zena koja je mastermajnd iz pozadine svih nasih nesreca a Sloboda nema hrabrosti da se suprostavi i ona izuzetno uspesno rukovodi sa njima.

 

Medjutim pravi zeitgeist su pogodili sa odlaskom na pink dok se prva epizoda nije ni o'ladila,. I tako su svesno ili nesvesno u stvari pokazali sta je bio problem kroz devedesete i dvehiljadite. Dakle oni sami su postali deo problema. Ne moraju uopste da se podsecaju sta je bilo. Zar to nije sjajno?!

 

Nego, je l se secate kako je to bilo glamuroznije onomad dok se jos nije o'ladilo?!

U belom fraku i May way, pa klavirce, Sinatra...ipak je to bio neki nivo koji smo nasledili iz postene i uspesne SFRJ koja se ne bi raspala da nije bilo Mire ispod koje vire...

Link to comment
1 hour ago, pasha said:

Cedo slobodo,
 

Slobo je slobodo a Čedo je ženi me.

 

 

1 hour ago, Patty Lee said:

Trenutno slušam, izgurala sam pola sata i... pa, sve se slažem sa BS :lol: Ne nervira ali imaj u vidu da se njima serija jako svidela. Kad kažem jako, I mean jako jako, pa je sve u tom tonu.

 

Samo je dodala da je na mestu autora da bi zvala Bilju Keler da malo sredi neke dijaloge :D

 

 

 

Link to comment

Onaj koji obozava Milosevica je proziveo tesku proslu nedelju. Onaj koji krivi Milosevica za sve misli da se okrece vodenicki tocak, onaj koji Milosevica ne vidi kao ljudsko bice, ne moze da se pomiri sa cinjenicom da je prikazan kao covek...

Vucic je gledao seriju i, verujem da se, bar jednom, stresao i zamislio kako se sve okrene. 

S druge strane, setih se dede antikomuniste i antisocijaliste koji je 99. tokom bombardovanja rekao "istorija ce da zapamti kako je 68 najmocnijih sila napalo malu zemlju"

Racunao je svih 50 americkih 😎

To ce, uz Hag, da drzi Slobu za nekakvu licnost, a ne serija o ubogom starcu. Vreme leti, istorija tumaci...

Link to comment
2 minutes ago, francuski sobar said:

da malo sredi neke dijaloge

To je bilo dosta jako, rekla je valjda da nema osobe koja o ovim događajima zna više od nje a da zna da piše :kecman:

 

To je to, od sad pratim ovaj podcast.

Link to comment

Odgledao svih 5 epizoda na gomili.
Lošije nego što sam se nadao, a bolje nego što ze recimo ovde piše.
Mislim da su mogli da spakuju u dvodelni tv film od po 90 minuta.
Ono sa nestankom Đinđića kida posred.
Ne vidim da su likovi pisani da "unormale"
SM i MM

Ovo realno jeste "projekat" koji se naklatio na paradržavne jasle i čini mi se da se vidi da jesu zbrzavali da što pre izvukupare, al jbga tako je

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment
To je bilo dosta jako, rekla je valjda da nema osobe koja o ovim događajima zna više od nje a da zna da piše :kecman:
 
To je to, od sad pratim ovaj podcast.
odlichni su joj podkasti, ja uzivam beskrajno, a 70% toga shto prichaju nisam gledala, niti cu. ja mnogo volim kad ljudi prichaju svoju struku, a umeju :D

sent from bubamoto

  • +1 1
Link to comment

Da da, ja sam za sad poskidala samo ove ep. gde znam o čemu pričaju. Falilo mi je njeno frfljanje i kad krene nešto da objašnjava pa se zalaufa pa poludi :blush: A ni ovaj njen kolega (ne znam ko je čovek) nije loš!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...