Jump to content
IGNORED

Serija "Porodica" - That 90's Show


renne

Recommended Posts

13 minutes ago, mamula1 said:

Pa ne možeš ni očekivat da se Čeda, Beba i Dušan Mihajlović predstave kao "good guys", jer to oni nisu. Zapravo što je najjače i jesu tako predstavljeni u seriji. Jedino su totalno negativno predstavljeni Mira Marković i Koštunica, ostali su svi negde između. 

 

Čeda je predstavljen kao heroj.  Još mu i aplaudiraju na kraju. 

Svako ko je TE noci, bez obzira na pobude, radio na tome da ono djubre ode u zatvor bio je 'dobar momak'...

Oni kojima TE noci pomenuti nisu bili dobri momci su ili neodobravajuci cutali ko picke ili se okupljali da protestujutm...

Stavljati ih u danasnju perspektivu, ono sto su kasnije postali, je upravo teranje vode ne vodenicu price 'pa mozda SM i nije bio bas toliko los kada su ga ovakvi 'apsili...'

 

  • +1 8
  • Hvala 1
Link to comment

Pa ako će neko rođen 2000. imati pozitivan stav o Miloševiću to je pre svega krivica Koštunice i Tadića i načina na koji su oni vodili ovu zemlju i doveli ovu novu Porodicu na vlast. 

Link to comment
1 minute ago, namenski said:

Svako ko je TE noci, bez obzira na pobude, radio na tome da ono djubre ode u zatvor bio je 'dobar momak'...

 

Pa u čemu je onda problem? Je l' Čeda predstavljen negativno? Je l' tako predstavljen Đinđić? Beba? Ne.

 

 

Link to comment
7 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Naravno da je do toga kako je ispricana prica i nema govora o bilo kakvoj rehabilitaciji ili predstavljanju Milosevica kao good guy-ja. Vrlo se temeljno Vuletic pripremio za ovaj projekat, nista tu nije zbrzano..

 

Mnoge zamerke koje se mogu procitati svode se na to da bi ljudi radije gledali neku drugu seriju, sa drugim fokusom price.  Ali to ne moze da bude kritika ove serije..

 

Pa sad, solidan broj retardiranih dijaloga ne ide toliko u prilog tome da su se temeljno pripremili.

 

Ja kažem da je humanizovan, a ne rehabilitovan i ja nisam srećan što je tako, mislim da je i to previše. Pogotovo kada vidiš nekonzistentnost po pitanju likova, MM je karikirana, Đinđić bezličan i bez energije... Nije problem u fokusu priče već u paketu koji su nam isporučili.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Tsai said:

Drugo je to

U downfallu je rediteljski i stilski mnogo preciznije sve. Odluka da se slikom ne napusta bunker ni u jednom trenutku, vidimo malog porazenog ludaka kome se bukvalno suzava prostor delovanja, i fizicki. Teskoba, klaustrofobija, kraj jednog zla. Tada moze vino i spagete (humanizacija) jer je kontekst i gradja cvrsta, armirana. 

 

Ovde imamo dedu kog isteruju jer je dosla smena vlasti, a svasta smo nesto proziveli, ko nas bre zavadi.. Poslednja scena u zatvoru kad kaz upravnik, ovde su bili vasi protivnici do 5.X. znaci, smena, sad ce malo deda tu da sedi. Nedovoljno

 

Ma gde je drugo. Kao sto vecina danasnjih klinaca u Srbiji nece gledati seriju o nekom Milosevicu, realno ih zabole, tako ni nemacki nece o Hitleru. Za njih je Hica onaj cikica sa brkovima sto se urnebesno dernja na tamo neke tipove..

 

Ali da ne bi mi matori sad govorili u ime neke mladje generacije, imamo mi i ovde na forumu mladje likove, koji ne pamte Milosevicevo vreme, pa nisu na osnovu serije izveli zakljucak da je Sloba heroj..

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, copkillah said:

 

Pa sad, solidan broj retardiranih dijaloga ne ide toliko u prilog tome da su se temeljno pripremili.

 

Ja kažem da je humanizovan, a ne rehabilitovan i ja nisam srećan što je tako, mislim da je i to previše. Pogotovo kada vidiš nekonzistentnost po pitanju likova, MM je karikirana, Đinđić bezličan i bez energije... Nije problem u fokusu priče već u paketu koji su nam isporučili.

 

Sta znaci humanizovan? Da je covek od krvi i mesa? Pa naravno da jeste. Da ima neke dobre osobine? U ovoj seriji nismo bas videli..

  • +1 3
Link to comment
4 minutes ago, mamula1 said:

Pa u čemu je onda problem? Je l' Čeda predstavljen negativno? Je l' tako predstavljen Đinđić? Beba? Ne.

Pa u ovome je problem:

25 minutes ago, mamula1 said:

Pa ne možeš ni očekivat da se Čeda, Beba i Dušan Mihajlović predstave kao "good guys", jer to oni nisu. Zapravo što je najjače i jesu tako predstavljeni u seriji. Jedino su totalno negativno predstavljeni Mira Marković i Koštunica, ostali su svi negde između. 

 

Čeda je predstavljen kao heroj.  Još mu i aplaudiraju na kraju. 

 

Link to comment
11 minutes ago, Tsai said:

Drugo je to

U downfallu je rediteljski i stilski mnogo preciznije sve. Odluka da se slikom ne napusta bunker ni u jednom trenutku, vidimo malog porazenog ludaka kome se bukvalno suzava prostor delovanja, i fizicki. Teskoba, klaustrofobija, kraj jednog zla. Tada moze vino i spagete (humanizacija) jer je kontekst i gradja cvrsta, armirana. 

 

Ovde imamo dedu kog isteruju jer je dosla smena vlasti, a svasta smo nesto proziveli, ko nas bre zavadi.. Poslednja scena u zatvoru kad kaz upravnik, ovde su bili vasi protivnici do 5.X. znaci, smena, sad ce malo deda tu da sedi. Nedovoljno

 

 

Pa Downfall je sveukupno naravno bolji proizvod, ali je ovo analiziranje Porodice u "lošoj veri". Nije Milošević predstavljen kao neki jadni deda i njegova veza sa Legijom i političkim ubistvima i ubistvom Stambolića i raspadom SFRJ i progonom Srba iz Krajine je jasna, ali ima ljudi koji su još pre gledanja serije odlučili da je ovo rehabilutacija Miloševića i drže se toga kao pijan plota, iako nema puno veze sa realnošču. 

 

 

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, namenski said:

Pa u ovome je problem:

U čemu ovome? Jesu satanizovani ljudi koji su hapsili Miloševića? Jesu predstavljeni nehativno? 

Link to comment
2 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Sta znaci humanizovan? Da je covek od krvi i mesa? Pa naravno da jeste. Da ima neke dobre osobine? U ovoj seriji nismo bas videli..

 

Bogami videli smo da je najiskrenije verovao u to šta je radio, da je verovao da je uvek radio za dobrobit Srbije i njenog naroda. A to se itekako uklapa u viđenje patriotizma kod mlađe generacije, posledice nisu bitne, kadrovi rušenja i tenkova i rata na kraju neće značajno uticati na to.

Link to comment
1 minute ago, mamula1 said:

U čemu ovome? Jesu satanizovani ljudi koji su hapsili Miloševića? Jesu predstavljeni nehativno? 

 

Pa meni su nekako predstavljeni robotski, to sam već pominjao.

Link to comment
1 minute ago, copkillah said:

Pa meni su nekako predstavljeni robotski, to sam već pominjao.

A Miloševići su predstavljeni kao psihopate. 

Edited by mamula1
Link to comment
1 minute ago, copkillah said:

 

Bogami videli smo da je najiskrenije verovao u to šta je radio, da je verovao da je uvek radio za dobrobit Srbije i njenog naroda. A to se itekako uklapa u viđenje patriotizma kod mlađe generacije, posledice nisu bitne, kadrovi rušenja i tenkova i rata na kraju neće značajno uticati na to.

 

Ma gde je bre iskreno verovao? On je kao manipulator te price ponavljao ako ima neko da ga slusa. Nekada gomila naroda na mitinzima, pa je dogurao do sluzavke pored bazena. U zatvorskoj celiji vise nema ko. Tisina..

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...