Jump to content
IGNORED

Serija "Porodica" - That 90's Show


renne

Recommended Posts

Na kraju ispade da je serija srpski spin-off Sluskinjinih prica posto niko vise i ne pise o glavnim likovima/zlocincima samo o nekom teletu koje je celokupan tekst moglo u taksiju do mesta snimanja da nauci ...

 

  • +1 4
Link to comment
2 hours ago, ducca said:

Ovo sa klinkom novinarkom INFORMATIVNOG programa koja se ponaša kao da je 7. razred osnovne škole, neinformisana i sva uplašena, trepće onim okicama i to je to od njenog lika, ne znam šta reći majke mi. Gledam ovo iz čistog mazohizma.  

 

Ona je bila samo reporterka, izveštavala sa pijace, pa je Bandović rešio da je baci u vatru (zbog njenog ćaleta, između ostalog), nije baš bila novinarka informativnog programa.

 

1 hour ago, Frank Pembleton said:

Jelena Đurović žena-agenda.
Attention whore

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Šta je klošarčina raspala ovaj put rekla?

Link to comment

 

@Filozof manijak treci put pominjes stokholmski sindrom

jel znas sta to uopste znaci?

pretpostavljam da da, ali zasto onda zaboga koristis to u ovoj diskusiji

i nisi jedini, vec se javljalo na forumu u takodje potpuno promasenom kontekstu

 

i sve to na osnovu nekoliko scena tog lika u seriji?

lika koji je podsecam u seriju uveden kao neko ko na dan pocetka celokupnog sranja, dakle 30.03. stupa prvi put u vilu u kojoj zive milosevici

  • +1 1
Link to comment

Znam, a znam i zašto ga pominjem. Zato što ga vidim u liku te služavke.

To je moja impresija odnosa služavke i porodice, pokušavam da sagledam relacije malo dublje od toga kada ona stupa prvi put u vilu Miloševića.

Jasno je da je služavka fiktivni lik u seriji o stvarnim događajima i ljudima. 

Šta ti misliš, zašto su je uveli u priču?

Koja je njena uloga iz vizure nas gledalaca?

Edited by Filozof manijak
Link to comment
1 hour ago, pbg12345 said:

 

i meni deluje da ona ostaje na poslu zato sto je takav posao za nekog u njenoj kozi 2001 jebena premija

Целокупним својим понашањем Јана угрожава своје радно место, од прве епизоде, гласним коментарисањем, прво, а касније и самим останком ту. Хоће ли они што су искључили воду и струју да је награде задржавањем радног места кад све прође? И хоће ли она старија служавка што је побегла да изгуби посао? Неће. Јана је јака девојка којој је патриотизам (патриотизам у односу Американци - Срби) важнији од свега. Не интересује је ни шта Милошевићи мисле о њој, ни шта послодавац (држава?) мисли о њој. 

Link to comment
22 minutes ago, Filozof manijak said:

Znam, a znam i zašto ga pominjem. Zato što ga vidim u liku te služavke.

To je moja impresija odnosa služavke i porodice, pokušavam da sagledam relacije malo dublje od toga kada ona stupa prvi put u vilu Miloševića.

Jasno je da je služavka fiktivni lik u seriji o stvarnim događajima i ljudima. 

Šta ti misliš, zašto su je uveli u priču?

Koja je njena uloga iz vizure nas gledalaca?

ne mogu jbg, izvini

nervira me nivo doskusije

posebno me nervira sto sam se i sam ukljucio

 

sto se tebe tice, odnosno tvog stava, ne slazemo se jbg, odnosno dozivljamo njen lik razlicito i to je to

Link to comment
41 minutes ago, pbg12345 said:

ma procitao sam ja sta je @Marvin (Paranoid Android) napisao kao mogucnosti te scene

i odlicno je to sa jedne strane

zapravo genijalne je mogucnosti izneo

 

samo eto smatram, da i on u jednoj meri, a i ti, previdjate drustveni status te devojke, najpre ekonomski i njene mogucnosti da reaguje na takav nacin

 

ne znam mozda ja idem previse daleko i vidim stvari pogresnim ocima, naravno da nije iskljuceno, ali eto meni bi bilo nerealno da neko u poziciji te devojke bude lik kroz koji ce se na tako direktan i eksplicitan nacin milosevica staviti na mesto od glasa naroda

 

Kapiram na šta ciljaš, ali gledaj, nije reč o pravoj osobi i pravoj psihološkoj krizi koju je neko prošao da bi mi sad bušili toliko duboko o njenim motivima ili stanju svesti. Da nekako znamo da je ona postojala, da je ono što se dogodilo u vili verno preneseno u scenu sa bazenom, ovo što si napisao ima savršenog smisla.

 

Međutim, ona je izmišljeni lik, ubačena u vilu sa nekom svrhom, da posluži nečemu, ona je plot device za nešto, motor koji će nam omogućiti neku scenu. Za sada, ona se nekako svrstava na stranu Miloševića, i to prvo popodne kada ih je upoznala, neki četvrti-peti sat na poslu. Ona takođe ostaje u vili kada vilu celokupna druga posluga, pa i nekoliko stranačkih drugova i saborava - napusti, ona stoji pored Miloševića dok se ovaj ispovedava, i u epizodi četiri, ona sa nadnaravnom odanošću sluša samo njega, ostaje u sobi ove ludače sve dok je ova ne gađa šoljom. Plus, iz jako malog uzorka ljudi sa kojima sam pričao o epizodi 3, mišljenja su potpuno podeljena šta je njen pogled prema Miloševiću preko bazena značio? Neki misle da kipti od besa prema njemu, ali ćuti, a neki misle da joj ga je žao i da saoseća sa njim dok on lamentira nad svojom sudbinom. Jeste nedorečeno, i to može da bude mala zamerka autoru.

 

Zato ljudi pominju stokholmski sindrom. Ono što je do sada pokazano pokazuje, od nje, nerealno veliku odanost, lojalnost i poslušnost nekome ko to nimalo ne zaslužuje, naprotiv, sve suprotno. Dabome, možda će se sve promeniti večeras u finalu serije, ali idem samo sa onim što trenutno imamo.

 

Dakle - lik Kninjanke je tu ubačen i stvoren od strane autora sa nekim razlogom. Do sada, taj razlog je tu da ilustruje... neobičnu servilnost siromašne devojke i da samo donekle bude scena za doslikavanje kolika je paranoična ludača Mira. Mislim, ono, okej. Nije glupo, ali jeste donekle nelogično, i ono što sam napisao je prevashodno iz ubeđenja da postavljanje njenog lika u kuću nije poslužilo svrsi na najbolji način, da ima načina koji bi gledalištu doneli mnogo dramatičnije podvlačenje legata porodice Milošević, pogotovo spram izbeglica iz Hrvatske. Jer ako je serija negde tanka, upravo je tu tanka. Četvrta epizoda je to dosta izvadila sa osvrtom na Stambolića, ali i dalje sam mišljenja da je autor kroz treća lica morao podeblje da nacrta, makar za ljude neupućene u tematiku, posledice i žrtve zla.

 

Da je u pitanju realan lik, ono što si ti napisao bi bila analiza na mestu. Ovako, raspravljamo šta je i kako autor uradio sa likom koji je stvorio sa nekom namenom i da li je ta namena mogla biti bolje izvedena.

  • +1 2
Link to comment

I to je sve ok, ti imaš jednu impresiju, ja drugačiju.

Razlikuju nam se emotivna polazišta, otud i razmoilaženje u percepciji serije.

@pbg12345

 

 

Edited by Filozof manijak
Link to comment
2 minutes ago, pbg12345 said:

ne mogu jbg, izvini

nervira me nivo doskusije

posebno me nervira sto sam se i sam ukljucio

 

E izvini, nisam video da si se odjavio dok sam pisao, ako te smara, ne odgovaraj na ovo moje što je upućeno tebi.

Link to comment
4 minutes ago, Duhovnost, ljubav i med said:

Целокупним својим понашањем Јана угрожава своје радно место, од прве епизоде, гласним коментарисањем, прво, а касније и самим останком ту. Хоће ли они што су искључили воду и струју да је награде задржавањем радног места кад све прође? И хоће ли она старија служавка што је побегла да изгуби посао? Неће. Јана је јака девојка којој је патриотизам (патриотизам у односу Американци - Срби) важнији од свега. Не интересује је ни шта Милошевићи мисле о њој, ни шта послодавац (држава?) мисли о њој. 

A kako Мириш opšte poznatu pojavu da je Мира svom osobljutm dodeljivala stančić, stambeni prostor, taj rad...

Možda se na kraju pokaže da je lepa Jana imala neku matematikutm, pa te noći bila samo malo ljutkasta, ono, videla da od toga neće biti ništa, 'apse gazdu, a? :fantom: 

 

Mislim, oće i patriotizam sa sce narodnom svešću da udari i na tu stranu...

Link to comment
2 minutes ago, namenski said:

A kako Мириш opšte poznatu pojavu da je Мира svom osobljutm dodeljivala stančić, stambeni prostor, taj rad...

Možda se na kraju pokaže da je lepa Jana imala neku matematikutm, pa te noći bila samo malo ljutkasta, ono, videla da od toga neće biti ništa, 'apse gazdu, a? :fantom: 

 

Mislim, oće i patriotizam sa sce narodnom svešću da udari i na tu stranu...

То је могла да додељује годину дана раније, сада Мира (у време које серија обрађује) нема никакву моћ. Лепа Јана тек ступа на дужност и чини све да је Мира замрзи, гласно коментарише, супротставља јој се директно, одбија да изврши Мирину заповест. 

Link to comment

djevojka iz knina za sada nema filmsko opravdanje, a vidjecemo da li ce ga dobiti u finalu. slabunjava je serija, nevjesto pisana, doduse sada cistija nego u prve dvije epizode. osim par detalja koje smo kroz nju saznali, sto je stvar dokumenta, vrijednost joj je nulta. obrada dokumenta je losa, bilo da je tendenciozna ili prosto neznalacka.

Edited by morgana
Link to comment

jana iz serije je tipičan srpski glasač, onaj najbrojniji deo koji pliva nizvodno i glasa kako “svi” glasaju. ona tiha većina koja nikad nije umela da objasni ni sebi ni drugima zašto glasa za slobu ili sad vucica. to je onaj prosečan nemac koji gleda logorase u dahauu ali ih ne vidi. zato ona ostaje sa njima jer tako treba. nije ni čudo sto je “tako treba” bila najunosnija krilatica socijalista. 

  • +1 2
Link to comment
On 29.3.2021. at 23:35, Patty Lee said:

Unpopular opinion, ali meni ni Kostić kao Legija nije tako loš. Mislim Legija je neotesana džiberčina i to je to.

 

Legiju bi u nekom holivudskom filmu trebalo da glumi onaj iz "Karate Kida" i "Cobra Kai" - Martin Kove.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...