Jump to content
IGNORED

Serija "Porodica" - That 90's Show


renne

Recommended Posts

3 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Ne znam o kome govoris..

 

"Srbija stvara", projekat Saveta za kreativne industrije premijerke Brnabić

Stoji na bilbordima.

 

Firefly produkcija - Mondo Inc. (iliti Igor Žeželj), Nada Popović Perišić i Ivana Miković

Edited by msv
Link to comment



 
Baš zato može da bude "opasna". Kada se takvi zlikovci svedu na nivo uplašenih staraca, gubi se kontekst koji nije nevažan.
Iza serije stoji LDP ogranak novoradikalske vlasti i ide se na to da bude dopadljivo skoro svima.


Cenim da bi "njihov" odgovor bio :
A što niste vi napravili kad ste imali sve poluge vlasti.

Ja kad sam video da je jaka podrška Serbia Create, jesam se malo brecnuo, al jbga filmska industrija je uvdk tražila kintu gde god ima...

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, msv said:

 

"Srbija stvara", projekat Saveta za kreativne industrije premijerke Brnabić

Stoji na bilbordima.

 

Iza serije idejno, scenaristicki i rediteljski stoji Bojan Vuletic. Ne postoji nikakva agenda, cilj da se Milosevici prikazu pozitivno ili bilo sta slicno..

  • Hvala 1
Link to comment

Meni je ono zanimljivo i stukao bih sve epizode odjednom, ali da se ne lažemo otkud određena ograničenja...

Ako imamo Cecu Bojković, mogla je da se ubaci i npr. njena ćerka sa suprotnim mišljenjem.

Edited by msv
Link to comment
Just now, Jimmy Kowalski said:

Iza serije idejno, scenaristicki i rediteljski stoji Bojan Vuletic. Ne postoji nikakva agenda, cilj da se Milosevici prikazu pozitivno ili bilo sta slicno..

Tako je, možda da probamo malo "žanrovski" da gledamo na sve ovo?

1 hour ago, Filozof manijak said:

mene jedi što je prikazan taj period kad je hapšen Milošević, da ne ispadne mučenik i žrtva. Nadam se da će spomenuti okrečenog Stambolića na Fruškoj Gori ili Ćuruviju ili tako neka nebitna ubistva nebitnih ličnosti. 


Krečanu na Fruškoj gori u to vreme nisu još bili pronašli, ali koliko se sećam, redovno su u Danas objavljivali "toliko i toliko dana od nestanka Ivana Stambolića". Naravno, sa Ćuruvijom je stvar bila poznata od aprila 1999. Đinđić u par svojih scena pominje politička ubistva. Tek je prva epizoda, dakle, biće dovoljno prilike da likovi "spontano" spomenu neke stvari bitne za kontekst. Pohvalno za seriju i što ispisuje titl sa imenom i funkcijom likova, kada se pojave (ne kao u Kralju Aleksandru, kad ih on redom proziva po imenu i prezimenu, ili ona tragedija u bunkeru u Ravnoj Gori). I da baba obožavateljka Slobe uđe u konflikt sa ćerkom, i da prošeta galerija kojekakvih SPS-JUL likova, i da se svi ljute što je Čeda prikazan suviše pozitivno jer ga danas svi, kao, mrzimo...:fantom:

 

Link to comment

Vec u 1. epizodi imamo Miru kako kaze Slobi da je trebalo 5. oktobra da tenkovi izadju i izgaze narod.

 

Vidi se da su se autorirukovodili da ih prikazu tako da ispadnu dopadljivi..

  • +1 6
Link to comment
37 minutes ago, msv said:

 

Baš zato može da bude "opasna". Kada se takvi zlikovci svedu na nivo uplašenih staraca, gubi se kontekst koji nije nevažan.

Iza serije stoji LDP ogranak novoradikalske vlasti i ide se na to da bude dopadljivo skoro svima.

 

To je ogroman problem

Videcemo kako se razvija

Link to comment

Bandović i Simjonovićka igraju fiktivne likove urednika i novinarke. Bandovićev lik se preziva Kostić i u par navrata je stavljeno do znanja da se radi o čovjeku prethodnog režima, koji je sticajem okolnosti preživio 5. oktobar.

 

Uliksova interpretacija Đinđića je na nivou Indeksovog pozorišta, s tim što je Petrući bio bolji.

 

Najbolje pogođeni su Beba, Bane Ivković i Dušan Mihajlović.

 

Isaković i Karanovićka odlični, s tim što mislim da su šminkeri mogli sakriti Isakovićev mladež, koji prilično smeta.

 

Kod Mire dolaze njeni partijski drugovi Ljubiša (Dubravko Jovanović) i Dušan (Aleksandar Alač) kojima nismo čuli prezimena. Ljubiša ima velike brkove, pa se da pretpostaviti da se radi o Ljubiši Ristiću. Zna li ko na kog Dušana se aludira? Možda Čukić?

Link to comment

Хоће ли бити дијалог Слобе и Легије, кад га Слоба пита, нешто типа: ти мене хапсиш, a знаш ли неког официра да је ухапсио свог команданта, а остао сам неухапшен, а Легија као из топа: "Знам, Гадафи!" :laugh: Добар им  је саундтрак, на почетку ваљда ЕКВ (?) , а на крају "тек је 12 сати".

Link to comment


Isaković i Karanovićka odlični, s tim što mislim da su šminkeri mogli sakriti Isakovićev mladež, koji prilično smeta.
 


Nešto mi je u Karanovićkinoj izvedbi sinoć zasmetalo, osim činjenice da je to verovatno jedino gde su pogodili sa perikom, nije mi to Mira. Prvo to da je ona uplašena krhka ženica nikako ne pije vodu, mada je to već i do reditelja i njegove zamisli. Drugo ona je nekako šuškala sa slovom S kad priča, i sve nešto sitno i polutiho je pričala, Karanovićka nije baš ništa od toga ubola. Ali zato Isakovića da zažmurim original Slobu čujem. Svaka mu čast.

Pominjao sam i iznad, ali Srdjan Miletic i ekipa Nikad izvini su ušli u srž svih aktera tog vremena, ako nije bilo lika koga je on mogao izneti svakako su ga trebali zaposliti kao specijalnog konsultanta gde bi mogao da da savete glumcima kako da izvuku maximum iz svakog lika. Prosto smeta mi to površno otaljavanje sa njihove strane. Bolno je u kakvom nam je mulju glumište, nigde talenta i pre svega radnika na vidiku. Sve neke zvezde i zvezdice u svojim glavama.
Link to comment
5 minutes ago, Duhovnost, ljubav i med said:

Добар им  је саундтрак, на почетку ваљда ЕКВ (?) , а на крају "тек је 12 сати".

 

Pesma Crv sa Milanovog i Subinog albuma Angel's Breath

Link to comment

Да, на ту песму сам и мислио, тј. ритам ме асоцира, али пошто нема текста, нисам био 100% сигуран.

Link to comment

 

..... чак су обе песме из исте године, 1994.-те, чиме се можда желела представити двојност времена, са једне стране протестна антиратна песма, а са друге, дизелашки хит који слави хедонизам упркос рату. А обе су коол песме.

 

Link to comment

Nije neka greška, ali Toma Fila je izjavio da nije tačno da ga je Borka Vučić povezala sa Miloševićem.

Quote

Bio sam kod Slobe u februaru 2001. Zamolio me je da obavestim one na koje imam uticaj da mu ne diraju decu. Ako treba, njega neka napadaju, a ne decu.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...