Jump to content
IGNORED

Serija "Porodica" - That 90's Show


renne

Recommended Posts

2 hours ago, Filozof manijak said:

mene jedi što je prikazan taj period kad je hapšen Milošević, da ne ispadne mučenik i žrtva. Nadam se da će spomenuti okrečenog Stambolića na Fruškoj Gori ili Ćuruviju ili tako neka nebitna ubistva nebitnih ličnosti. 

 

Kratki film o sukobu Miloševića i Stambolića – „Čovek iz Tehnogasa“

 

https://rs.n1info.com/kultura/kratki-film-o-sukobu-milosevica-i-stambolica-covek-iz-tehnogasa/

 

 

Link to comment

Curi meni ovo zanimljivo. Najviše mi smeta a već je neko pominjao ta usiljenost zvaničnih razgovora. Sećam se one skrivene kamere sa Božom Djelićem kad si mogao da vidiš taj njhov svakodnevni džiberski razgovor. Tu su samo imena bez funkcija, nadimci, psovke.. a opet kontam da je teško novoj publici objasniti istorijski kontekst a pritom koristiti prirodnu ogoljenost dijaloga. Glumački je ovo jedno veliko takmičenje u imitaciji i to je trebalo u startu saseći kod svih, pogotovo kod Borisa. Imitacija je najprizemniji glumački izraz i to bi profesor Isaković valjda trebao da zna.. ili ne, bemliga. Cvetković je to razumeo ali mu je tekst katastrofalan. Dobri su Čeda i Beba za sad. Serija nije klaustrofobična što je veliki plus. Zanemarujem lošu šminku i periku (plastični podbradak i psiho kosu).

Link to comment
Curi meni ovo zanimljivo. Najviše mi smeta a već je neko pominjao ta usiljenost zvaničnih razgovora. Sećam se one skrivene kamere sa Božom Djelićem kad si mogao da vidiš taj njhov svakodnevni džiberski razgovor. Tu su samo imena bez funkcija, nadimci, psovke.. a opet kontam da je teško novoj publici objasniti istorijski kontekst a pritom koristiti prirodnu ogoljenost dijaloga. Glumački je ovo jedno veliko takmičenje u imitaciji i to je trebalo u startu saseći kod svih, pogotovo kod Borisa. Imitacija je najprizemniji glumački izraz i to bi profesor Isaković valjda trebao da zna.. ili ne, bemliga. Cvetković je to razumeo ali mu je tekst katastrofalan. Dobri su Čeda i Beba za sad. Serija nije klaustrofobična što je veliki plus. Zanemarujem lošu šminku i periku (plastični podbradak i psiho kosu).

Slažem se za imitaciju, no meni izgleda da obe glavne uloge baš nisu to.

.... Shiit has hit the fan!


  • +1 2
Link to comment

Siniša Vučinić kaže da je manje-više to to (samo što naravno on tumači kako njemu odgovara, tipa “eto, lepo da se vidi da nije bio uhapšen kad su javili da jeste”), jedino što Mira uopšte nije bila uplašena.

Link to comment
42 minutes ago, Kenji said:

Curi meni ovo zanimljivo. Najviše mi smeta a već je neko pominjao ta usiljenost zvaničnih razgovora. Sećam se one skrivene kamere sa Božom Djelićem kad si mogao da vidiš taj njhov svakodnevni džiberski razgovor. Tu su samo imena bez funkcija, nadimci, psovke.. a opet kontam da je teško novoj publici objasniti istorijski kontekst a pritom koristiti prirodnu ogoljenost dijaloga. Glumački je ovo jedno veliko takmičenje u imitaciji i to je trebalo u startu saseći kod svih, pogotovo kod Borisa. Imitacija je najprizemniji glumački izraz i to bi profesor Isaković valjda trebao da zna.. ili ne, bemliga. Cvetković je to razumeo ali mu je tekst katastrofalan. Dobri su Čeda i Beba za sad. Serija nije klaustrofobična što je veliki plus. Zanemarujem lošu šminku i periku (plastični podbradak i psiho kosu).

 

imitacija je gotovo izvjesno zahtijevana od strane autora, cim su likovi svedeni na frazu i tik

 

ima serija mali stilski upliv mad mena btw

Edited by morgana
Link to comment
3 hours ago, Duhovnost, ljubav i med said:

чак су обе песме из исте године, 1994

 
Tek je 12 sati je hit iz 1993.

Link to comment

Na KurirTV pozvali Tomu Filu i Ljubišu Ristića. Da pričaju o seriji.
Fila tera svoju priču.
Ljubiša se upravo istovario nasred stola.
Iznapušavao i Bujketa i sve...
I "Što me niste zvali pre 20 godina..."
"Ne gledam sapunice"
"Odvratno je da M. Karanović igra Miru, ona je moja glumica..."
.... Shiit has hit the fan!



Link to comment
1 minute ago, copkillah said:

 

kojom logikom?

Da se malo posere po koalicionom partneru, onako, valja se.

Ali čisto sumnjam da će se to pomenuti, pošto nije u fokusu serije. 

Link to comment

Jel ona posrana novinarka Ljilja sa početka epizode posveta za Ljilju smajli

Gde je ona tad radila? 

 

I gde je bio sin Marko kada su četnici ušli u selo 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...