Jump to content
IGNORED

Serija "Porodica" - That 90's Show


renne

Recommended Posts

1 minute ago, Marvin (Paranoid Android) said:

-urednik one nesretne stanice koji se dernja "ovi dosovski izdajnici došli da uhapse najvećeg sina našeg naroda a ja moram da ih slušam". WTF? Možda je samo pokušaj da se urednik prikaže kao bad guy, ali on više kao da daje neki sud gledaocima o situaciji

pa on očigledno jeste bad guy. jedna radnica kaže i da ga je trebalo lustrirati. 

Link to comment

Samo bih primetio da su Miloševići predstavljeni kao ljudska bića, dok su oni koji ih hapse, predstavljeni kao hladnokrvni roboti

 

E to je moj problem sa "Porodicom."

  • +1 7
Link to comment
1 minute ago, mamula1 said:

pa on očigledno jeste bad guy. jedna radnica kaže i da ga je trebalo lustrirati. 

 

Očigledno jeste, ali to već znamo iz njegovog odnosa em prema ovoj klinki em kako vodi stanicu. Dovoljno je i to, izgledalo mi je malo suviše + nepotrebno da on sa televizora urla radikalsku retoriku.

Link to comment

Meni je ona mlada reporterka,  Nataša, ili kako već, težak krindž. Užasno je neprirodna i aktivno nervira. I taj njen stiryline mi je čist višak, bolje da su bacili akcenat na onu stariju koleginicu koja prati priču duže, a i bolje glumi. Čeda dobar. Kod Vuka Kostića mi povremeno smeta tekst koji izgovara, ali ok, to nije do njega. Ne znam što, ali u ovoj ep. mi je najjači utisak prizor Miloševića dok vitla pištoljem. Nekako ga nisam zamišljala kao nekoga ko uopšte ume da drži oružije. 

Link to comment
9 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Ja sve oko bračnog para gledam sa lepim guštom, uopšte ne vidim afirmaciju njih ili stvaranje nekog mučeništva;

Slažem se. Prvo ne mogu ih prikazati kao likova iz crtanog filma, nije ni Hitler tako prikazan u Poslednjim danima. Jasno je implicirano da je Sloba naređivao Legiji ubistva. 

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, copkillah said:

Samo bih primetio da su Miloševići predstavljeni kao ljudska bića, dok su oni koji ih hapse, predstavljeni kao hladnokrvni roboti

 

E to je moj problem sa "Porodicom."

Oni koji ga brane su zveri. A oni kiji zele da ga uhapse zele da se to desi bez kapi krvi. Krv nije pala 5.10.

S tim, sto ne vidim problem da autor sklizne povremeno levo ili desno...

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, hefaca said:

Meni je krindz kad cujem.krindz

Da znaš da je meni bilo kad sam prvi put čula :laugh: Pravi pravcati get off my lawn momenat, ali navikne se čovek.

Link to comment

to što je neki događaj u svom dešavanju bio zanimljiv, štos ono kaže filmski, apsolutno ne mora da znači da će on biti zanimljiv i kada se ispriča filmskim jezikom. tu su stvari malo komplikovanije. 
 

ovo što sam video je klasično smuti pa prospi. zbrzano, i nedovoljno dobro pripremljeno , i pored maltene 90% živih i dostupnih aktera događaja po onome što se vidi na ekranu deluje da su  se pripremali isključivo na osnovu dostupnih novinskih članaka iz arhiva bez detaljnih razgovora i intervjua sa sami akterima. na momente bude tu nekog pika i na trenutak dobre atmosfere ali to brzo padne posle nekog bizarnog dijaloga ili rediteljski neizazvane glumačke minijature tipa da vidite šta ja znam

maska odlična, al džaba kad su kostim i fotografija jeftini. sve u svemu još jedna propuštena potencijalno velika priča

 

falila je čvrsta ruka reditelja

  • +1 2
Link to comment
32 minutes ago, hefaca said:

Oni koji ga brane su zveri. A oni kiji zele da ga uhapse zele da se to desi bez kapi krvi. Krv nije pala 5.10.

S tim, sto ne vidim problem da autor sklizne povremeno levo ili desno...

 

meni autor deluje pomalo nevešto i neuko u tom pokušaju koji opisuješ

 

  • +1 1
Link to comment
 
I ja mislim da bi za uvodnu špicu bolje leglo Sarajevo, Vukovar, 93-a u Srbiji, mitinzi, Kosovo, bombardovanje. Ili ok, ne mora sve, ali ono za šta je optužen u Hagu, i što je tema cele serije. Isto kao ovo, VHS snimci, ali samo ratišta, ne bezbrižna deca.

Očigledno tako nešto nije, ili ne bi, dobilo amin.

I dalje me ovo ne radi, suviše loša gluma, ali ne loša - nego očajna, dijalozi što neko reče jeftini i plitki, baš malo pozitivnih stvari uspevam da pronadjem. Vidim i za Čedu nekoliko dobrih ocena, ali ja tu ne vidim ništa, ni senku Čedomira, ono nećknje kao seoska mlada kao ne zna da l da ide on na pregovore... Ne znam fakte ali mogu ruku da dam da nije bilo tako nego je vrv sam Čeda tad napaljen i u egotripu rekao Evo ja ću. Čovek je tad bio šef skupštinske većine, milion stvari može da mu se zameri ali bar je imao uvek jezičinu i znao da kenja, ovaj lik glumi nekog mumlavca nesigurnog i poluuplašenog. Jednostavno to nije to.


Ne sećam se svih detalja - jel bila tad pucačina i 4-5 ranjenih prilikom prvog upada? Ovamo bombe lete kao na ratištu jbt.
  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, copkillah said:

 

meni autor deluje pomalo nevešto i neuko u tom pokušaju koji opisuješ

 

 

meni se nazalost cini da nije neuko, nego da se namerno muti voda oko ocigledne stvari. da, ono sto marvin pise ima smisla da se nasladjujes nad time sto im se nestaje tlo pod nogama, ostaju bez icega, struje vode itd alli to je samo zato sto je duboko upucen u tu temi i sto je proziveo te godine. samo iz serije se to apsolutno ne cita ni u naznakama. zamisli da pustis ovu seriju nekom ko ima 20 godina i ko tek treba da formira stav o tom dogadjaju? iz ovoga dosad bi se izvuklo sta? nekog dedu koji je verovatno malo gresio kao predsednik, ali hej, ko pa ne gresi, hoce da hapse neki roboti bez trunke emocija jer - tako mora, jbg. deda dobro pravi palacinke, zabavan je i voli svoju zenu, ona umire za njim. svi ostali su karikature ili dziberi ili puki izvrsioci zadatka. imalo bi to smisla da je od starta napravljen otklon od zla i da se tacno zna ko je ko i sta je sta (npr da u uvodnom tekstu pise bar ZA STA je doticni dedica optuzen), ali ovako samo jako nervira. svaki slobin osmeh, zamisljenost, jako drzanjetm nervira. ne valja. ne moze to tako.

  • +1 5
  • Hvala 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...