Jump to content
IGNORED

Serija "Porodica" - That 90's Show


renne

Recommended Posts

Zvala sam moje tetinče. Ona je rođena mesec dana posle ovih događanja. Gledala je seriju. Pitam jel joj jasno išta, kaže, zna ko su Čeda, Sloba, Đinđić i čula je za Koštunicu. Ostale nema pojma ko su, mislim da je recimo prvi put čula za Miru.

Pitam jel odustala posle 15 minuta, nije, odgledala celu epizodu i gledaće sve, ali gleda sa mamom, pa joj ona pojasni ponešto.

Lako je nama.

  • +1 1
Link to comment

mene jedi što je prikazan taj period kad je hapšen Milošević, da ne ispadne mučenik i žrtva. Nadam se da će spomenuti okrečenog Stambolića na Fruškoj Gori ili Ćuruviju ili tako neka nebitna ubistva nebitnih ličnosti. 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, Filozof manijak said:

mene jedi što je prikazan taj period kad je hapšen Milošević, da ne ispadne mučenik i žrtva. Nadam se da će spomenuti okrečenog Stambolića na Fruškoj Gori ili Ćuruviju ili tako neka nebitna ubistva nebitnih ličnosti. 

 

Bojanu je inspirativno bilo da prikaze desavanja oko hapsenja Milosevica, odnosno kako se jedna porodicna situacija reflektuje na celu drzavu. Mi smo 10 godina bili taoci te porodice, pa se to ponovilo i kod hapsenja. Njega kao scenaristu/dramaturga interesuju ljudski odnosi, ponasanje u vandrednim situacijama... Ova serija nije biografska o Slobi i Miri, pa ni dokumentarna, bez obzira sto se bavi stvarnim dogadjajem. Vrlo svesno nisu kontaktirali nijednog aktera tog dogadjaja. Zato i ima izmisljenih likova..

  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, pbg12345 said:

i vulina i vulina

i jos jednog 

sps,jul, srs omladinci  :wub:

Kad bi samo smeli one koji su jos uvek aktivni... :fantom: 

Percevica, Dacica...

Ili barem onog na Ш bese, mnogo gadnog, zaboravio sam mu prezime...

Link to comment
9 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Bojanu je inspirativno bilo da prikaze desavanja oko hapsenja Milosevica, odnosno kako se jedna porodicna situacija reflektuje na celu drzavu. Mi smo 10 godina bili taoci te porodice, pa se to ponovilo i kod hapsenja. Njega kao scenaristu/dramaturga interesuju ljudski odnosi, ponasanje u vandrednim situacijama... Ova serija nije biografska o Slobi i Miri, pa ni dokumentarna, bez obzira sto se bavi stvarnim dogadjajem. Vrlo svesno nisu kontaktirali nijednog aktera tog dogadjaja. Zato i ima izmisljenih likova..

Baš me zanima kako će izgurati taj koncept nebiografske i nedokumemtarne serije, a da se svesno ili nesvesno ne svrsta na jednu stranu.

Link to comment

Svesno sigurno ne. Od inicijalne ideje da snimi seriju cilj mu je bio da bude sto je moguce objektivniji. Naravno, nikad ne mozes da pobegnes skroz od sopstvenih ubedjenja, a ona u Bojanovom slucaju nisu pro Sloba, to je sigurno. Kao i glumci kada ulaze u lik, ne mozes da osudis lik koji glumis, jer taj lik ne dozivljava sebe kao negativca..

Link to comment
 
Bojanu je inspirativno bilo da prikaze desavanja oko hapsenja Milosevica, odnosno kako se jedna porodicna situacija reflektuje na celu drzavu. Mi smo 10 godina bili taoci te porodice, pa se to ponovilo i kod hapsenja. Njega kao scenaristu/dramaturga interesuju ljudski odnosi, ponasanje u vandrednim situacijama... Ova serija nije biografska o Slobi i Miri, pa ni dokumentarna, bez obzira sto se bavi stvarnim dogadjajem. Vrlo svesno nisu kontaktirali nijednog aktera tog dogadjaja. Zato i ima izmisljenih likova..
E to...
Mi možemo da žalimo što toga o ratovima i Stamboliću nema.
Ali bilo je intervjua autora da će ovako biti.
Jbga ja sam nešto imao neku vrstu "uvida" u pripremu i scenario je od početka imao taj "pravac".
I koliko god nama izgledalo to je teži put zapravo.

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 2
Link to comment
46 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Bojanu je inspirativno bilo da prikaze desavanja oko hapsenja Milosevica, odnosno kako se jedna porodicna situacija reflektuje na celu drzavu. Mi smo 10 godina bili taoci te porodice, pa se to ponovilo i kod hapsenja. Njega kao scenaristu/dramaturga interesuju ljudski odnosi, ponasanje u vandrednim situacijama... Ova serija nije biografska o Slobi i Miri, pa ni dokumentarna, bez obzira sto se bavi stvarnim dogadjajem. Vrlo svesno nisu kontaktirali nijednog aktera tog dogadjaja. Zato i ima izmisljenih likova..

 

Baš zato može da bude "opasna". Kada se takvi zlikovci svedu na nivo uplašenih staraca, gubi se kontekst koji nije nevažan.

Iza serije stoji LDP ogranak novoradikalske vlasti i ide se na to da bude dopadljivo skoro svima.

Edited by msv
  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, msv said:

 

Baš zato može da bude "opasna". Kada se takvi zlikovci svedu na nivo uplašenih staraca, gubi se kontekst koji nije nevažan.

Iza serije stoji LDP ogranak novoradikalske vlasti i ide se na to da bude dopadljivo skoro svima.

 

Ne znam o kome govoris..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...