Jump to content
IGNORED

Miroslav Aleksić - silovanja i seksualni napadi


Frank Pembleton

Recommended Posts

26 minutes ago, Redoran said:

 

Eno ih na tviteru ispovesti sve sa imenima fakulteta i konkretnih profesora. Više nego dovoljno da tužilaštvo makar proveri navode, da ne pominjem dekanate i etičke komisije tih fakulteta. Kada u taj zmijarnik neko naspe petrolej i baci šibicu, poverovaću da stvari zaista idu na bolje. Političari će uvek biti najteže dodirljivi ali ne vidim koja to politička ili druga sila čuva neku zadriglu raspalu budaletinu kojoj je neka slična budaletina dala katedru.

kako ovo da nadjem na twitteru, ima neki tag ili nešto ... imam twitter ali uskostručno pratim druge korisnike

Link to comment
11 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

Sarkazam, naravno. Bila je uživancija gledati tih dana potpunu konfuziju svako ko je išta rekao za "Politiku", od toga da je u pitanju poenta izvučena iz konteksta, te greška fotografije, pa neprovereni anonimni autor, do toga da je u pitanju hakerski napad tviterskih neistomišljenika i centara moći koji bi da unište najveće srpsko glasilo.

 

Meni bilo krivo sto ih Nemac nije izuo za pare. Kakav skup govnara. 

Edited by Moonwalker
Link to comment
35 minutes ago, Redoran said:

 

Eno ih na tviteru ispovesti sve sa imenima fakulteta i konkretnih profesora. Više nego dovoljno da tužilaštvo makar proveri navode, da ne pominjem dekanate i etičke komisije tih fakulteta. Kada u taj zmijarnik neko naspe petrolej i baci šibicu, poverovaću da stvari zaista idu na bolje. Političari će uvek biti najteže dodirljivi ali ne vidim koja to politička ili druga sila čuva neku zadriglu raspalu budaletinu kojoj je neka slična budaletina dala katedru.

Možeš da daš linkove za to?

Link to comment

Šou-biznis (u bilo kom obliku) i razne ****filije su srasli mnogo ranije i u svetu i kod nas. Vrh ledenog brega su kurve promovisane u starlete koje se reklamiraju celodnevno kroz medije kao uspešne i samvesne ličnosti blistave karijere, dok su koreni mnogo dublje usađeni i ne vide se jasno. Mnogo je gore stanje, po meni, nego što se uopšte misli. 

 

Pokojni roditelji su mi bili prosvetni radnici celi svoj radni vek, većim delom u Pedagoškoj akademiji, koju su pohađale učenice u velikoj većini đaka. Okruženje, u kojem sam odrastao puno sličnih karijera, verovatno je polovina komšija iz moje zgrade bila profesori ili pedagozi.  Naslušao sam se u tim krugovima groznih priča i sudbina.

Ne mogu da izbedem preciznu matemariku, ali bar 10-15 posto prosvetnih radnika vuklo je repove i ogovaranja kao seksualno bolesnih ličnosti još u sedamdesetim i osamdesetim godinama. Sada mislim da može da bude samo nekoliko puta gore.

Ćale je pred penziju postao i prosvetni inspektor u direktor par srednjih škola. 

Jedan od njegovih upečatljivijim monologa, koji mogu samo da prepričavam  je o uništavanju školstva kroz perfidnu politiku sniženja plata i potenciranja nekih drugih drž. struktura. Iz škola beže pravi stručnjaci svih struktura jer je svuda drugde bolje.

Talentovana deca se prepuštaju privatnom obrazovanju i samofinansiranju, gde lova diktira status, dok u školama ostaju da rade debili koji za rad i nisu sposobni, niti pedagoški osposovljeni. Obrazovni sistem nije u stanju da se samobnavlja, ne ostaju nabolji da uče sledeća pokolenja. Talog znanja i morala vertikalno se ovrušava kroz karijerizam i nepotizam .....

 

Problem dokazivanja silovanja ga je posebno besneo. Pričao je da godinama žrtve nisu u stanju ni da misle šta im se desilo, a kamoli da o tome sa nekima razgovaraju ili se ganjaju po sudovima. Kaže da su mu neke učenice prijavljivale kolege tek posle dvadesetak godina, kad im umru roditelji, kad postanu pokojni predatori .....  kao da ih je strah paralisao u potpunosti...

 

 

PS

Mislim se, da je sad živ i da ovo što se dešava čita, odmah bi umro od muke.

Edited by zmanic
  • Hvala 1
Link to comment

 

 

Preznojio sam se gledajuci..pardon my French ali jebao bih mrtvog onoga ko bi samo pomislio da se ovako ponasa prema mom detetu, sve da je on i Lorens Olivije licno.

 

  • +1 6
Link to comment
6 minutes ago, SNARC said:

 

 

Preznojio sam se gledajuci..pardon my French ali jebao bih mrtvog onoga ko bi samo pomislio da se ovako ponasa prema mom detetu, sve da je on i Lorens Olivije licno.

 

 

Ko je i za koje svrhe uopste snimao ove casove? Da li je ovo sve bilo dostpuno i pre ili je to sad deo nekih arhiva koje su izasle na svetlo dana?

Potpuna jeza dok ga slusas.

Link to comment

Sama cinjenica da se pred kamerama tako ponasa dovoljno govori koliko je siguran u ispravnost svog ponasanja, u taj uspostavljen obrazac, koji nam ocigledno nije dovoljno smetao da uradimo nesto povodom toga, a mogli smo da ga vidimo na delu eto recimo u toj emisiji na bk. 

Link to comment

Pa jbt, da li su ovo gledali roditelji ove dece ?

Pa ovo je klasično zlostavljanje.

Imala sam ja tetka koji je ovakvim metodama vaspitavao svog sina koji je moje godište. Znači to je bilo pre 55 godina. I tada se ostatak familije zgražavao na to i pokušavao da objasni idiotu da to nije način. Bolje da ne spominjemo šta je sve taj moj brat preživljavao u mladosti. Samo ga je čudo spasilo da ne završi u teškom kriminalu.

Link to comment
10 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Pa ima znak BK u uglu. Verovatno za Dok andjeli spavaju

 

Tek sam sad primetila logo i povezala. Mi ili nismo imali BK na TVu ili ga moji prosto nisu gledali nikada.

Link to comment

U kulturi koja "smatra" da je lepa zena svacije vlasnistvo ovaj Aleksic je samo jedan u nizu dzibera na poziciji moci koji je to "vlasnistvo" dokazivao i u praksi. Ne znam zasto bi se bilo ko cudio poplavi istih ili slicnih primera koja ce sada da preplavi sve medije, svako od nas zna bar nekoliko primera sa dripcem i lepom devojkom u naslovnim ulogama. To je uzasan problem ali jos je uzasnije to sto se decenijama od tih devojaka ocekivalo da se takvim situacijama ili prilagodjavaju ili ih rese koriscenjem obicajnog prava, jer je svako prijavljivanje tamo gde treba bila veca licna i socijalna trauma za zrtvu nego za pocinioca. Valjalo bi iskoristiti ovaj slucaj da se povede prica upravo o toj kulturi jer ovaj lik "je preterao" i najebace svakako ali ovi dripci iz kategorije "zenu ne mozes da silujes ako nece, jace su noge od ruku, ja probao" nece najebati ako i oni sami ne preteraju.

 

Mnogi muskarci cesto razmisljaju kitom a kad je kita mala onda je skromna i misao koju proizvede. Zato ih po ovom pitanju treba stalno sutirati u jaja ne bi li im se proces razmisljanja popeo uz kicmenu mozdinu malo severnije. Takodje, treba pricati o ovome i treba podrzati svaku zenu koja zeli da izadje u javnost sa svojim iskustvima ali treba biti oprezan u koriscenju reci hrabrost uz to. Zena ne sme da mora da bude hrabra da bi mogla da zivi normalno a da joj se ne kaci o nogavicu svaka budala koja misli da ta zena samo njega ceka da joj pokaze neke stvari, jer ako to nije zahtev za muskarca ne sme da bude ni za zenu. Vecina zena se izbori s tim na ovaj ili onaj nacin, ono sto drustvo mora da razume je da to nije i ne moze biti borba pojedinacnih zena vec borba drustva da iskoreni tu vrstu nasilja. Niko ne treba da mora da bude hrabar da bi ziveo normalno i govorio otvoreno o stvarima koje mu se desavaju.

  • +1 2
Link to comment

Roditeljske/pedagoške metode i tradicija su nezahvalni za mešanje. Previše novog, a dobrog, se desilo u tom polju. Ne kažem da se nikad ne meša pametno, niti da je bilo šta novo dobro, ali taj zanos tradicije gde je nekad sve bilo bolje i znao se red userava odnos prema mladima iz vrlo očiglednih razloga. Mora malo da se zna i nered.

 

Svi preci koje volimo bili su butnovni prema nekoj tradiciji. Moj deda je bio maksimalno buntovan prema svojim roditeljima, ali on i pradeda u retrovizoru deluju kao ista stvar. Optička varka, vrlo pogodna za učitavanje. 

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...