Jump to content
IGNORED

Miroslav Aleksić - silovanja i seksualni napadi


Frank Pembleton

Recommended Posts

Just now, Taihoskopija said:

A Jeftić je prav(n)osnažno osuđen za to? 

 

*v

Jeste, na celih 10 meseci kucnog pritvora. (a zakonska propisana kazna 5-15 godina).

Link to comment

Kad je Bekjarev umro, pisao sam o devojci koju je maltetirao pocetkom 90tih i koja je imala ozbiljne traume od njega. Ovaj uzas koji je sada isplivao ne da nije (bio) izolovani incident, no pre normalni kod ponasanja u tim (i ne samo tim) krugovima. Nadam se da se ovaj udarac u osinje gnezdo nece zavrsiti i posebno da ce se preliti na druge akademske i obrazovne institucije.

  • +1 1
Link to comment

Pa kako onda ovo Biljanino paušalno ocenjivanje šta je strašno, a šta ne, nije relativizacija seksualnog nasilja? :ph34r:

Edited by Taihoskopija
  • +1 2
Link to comment
11 minutes ago, levi said:

 

ne znam da li ima novih momenata, poslednje što je dokazano da otac homofob kažnjava sina i Jevtica zato što su gejevi. osim toga nema nikakvog realnog slučaja

 

za razliku od slučaja silovanja maloletnice, koje je verovatno najgnusnije delo koje postoji posle ubistva

Hvala ti na odgovoru.

 

Interesantno je sve to.

Link to comment

dovoljno je pogledati taj forumski thread i videti da posle navoda o delu, krece gnusna relativizacija pojedinaca: pakuje mu vucic, zar nije sa 14 legalno, mali je to zeleo...

  • +1 2
Link to comment

Zvanicno sapostenje FDU

https://fdu.bg.ac.rs/sr/vesti/2021/01/saopstenje]https://fdu.bg.ac.rs/sr/vesti/2021/01/saopstenje

Факултет драмских уметности, безрезервно и одлучно, пружа подршку младој глумици и некадашњој студенткињи наше школе, Милени Радуловић, у њеној борби да се сваки облик сексуалног злостављања и узнемиравања процесуира и казни на адекватни начин.
Неопходно је да разумемо колико је тешко проговорити о оваквом проблему, посебно из позиције жртве. Зато смо поносни што је наша бивша студенткиња имала снаге да отворено и директно проговори о томе и подели своје драматично искуство, чиме охрабрује и оснажује све оне који су били изложени различитим облицима сексуалног злостављања, узнемиравања и насиља да о томе проговоре.
Желимо да подсетимо да Мирослав Алексић никада није радио на Факултету драмских уметности, нити је на било који начин био укључен у процесе едукације и рада са нашим студентима и студенткињама. Његове радионице похађала су и деца која нису наставила са образовањем у пољу глуме и драмских уметности. Ово је важно нагласити зато што је проблем сексуалног злостављања и злоупотребе позиције моћи проблем не једне струке, већ може бити присутно у било којој друштвеној и професионалној структури, док је кривица за сваки чин појединачна и искључиво на починиоцу.
Факултет драмских уметности се, током више од 70 година рада, трудио да студентима и студенткињама створи сигуран, подржавајући простор за њихово образовање, усавршавање, лично и уметничко сазревање. Безбедност, поштовање и лични интегритет су вредности које без изузетка морамо да гарантујемо нашим студентима и студенткињама. Управа факултета има сталну комуникацију са представницима Студентског парламента и сигурни смо да ће студенти и студенткиње, уколико осећају да су изложени било каквом облику психолошког, вербалног или физичког узнемиравања током рада на Факултету, то одмах пријавити надлежним службама како би, по хитном поступку, свако одступање од очекиваних норми и професионалних стандарда било санкционисано.
За сада таквих пријава није било.
Од надлежних служби очекујемо ефикасну реакцију која ће спречити да се сличне радње понове на неким новим жртвама, као што очекујемо да починиоци буду адекватно процесуирани и кажњени.
Факултет драмских уметности подсећа и на то да ће током наредних дана начин извештавања медија о овом и сличним случајевима бити од огромне важности. Зато на њих апелујемо да професионалним, провереним и одговорним садржајима, те искључиво ослањањем на чињенице онемогуће секундарну виктимизацију жртава, као и колективизацију кривице и неосноване повреде интегритета и професионалног угледа појединаца који су посредно или непосредно повезани са овим случајем.
Имамо потпуно поверење у истражне органе и верујемо да ће свој посао обавити крајње професионално, у што краћем времену.


Link to comment
3 minutes ago, harper said:

 

Za mene je najveca razlika, ako vec moramo da govorimo o razlikama u dva gnusna slucaja, to sto da je ovaj klinac okrenuo ledja ili zavalio samarcinu Jevticu ne bi mu se dogodilo nista, a u slucaju ovog Aleksica bi verovatno znacilo kraj svake profesionalne ambicije i karijere. Ono sto me je uvek posebno iritiralo kod takvih slucajeva kakav je ovaj Aleksicev je ta pizdarska, kukavicka, monstruozna demonstracija sile i moci kako bi se uzelo nesto za sebe, po cenu da to onome od koga si uzeo upropasti ceo zivot. Nevezano za fizicku komponentu koja je najgora, samo zbog tog siledzijstva iz pozicije moci bih kaznjavao visegodisnjim robijama.

Stavi se u kozu 15godisnjaka, i reci da zaista mislis da mozes da opalis samar jednom od najpoznatijih glumaca i da to nimalo nece imati efekta na tvoje aspiracije da uspes u glumi?

U ova slucaja je asimterija moci i uticaja omogucila silovanje. I Aleksic ce se na sudu braniti da se ona devojka mogla proderati i ucenici u susednoj ucionici bi je culi...

Nisam ovo pisao da bih relativizovao Aleksica (kojem zelim strogu kaznu), bas suprotno, da bih jasno objasnio kako relativizatori razmisljaju - sto vidimo i u ovoj temi u pogledu Jeftica...

Edited by Spooky
  • +1 4
Link to comment
6 minutes ago, Spooky said:

Jebeno dosta bre vise. Ne zanima me otac, ovaj decko je imao 15 godina (jos mladji) i jevtic u toj situaciji starijeg iskusnog glumca prema dosta mladjem kolegi nije smeo da radi to sto je radio, sve da mu se decko zaista nabacivao...

I kako je ovo drugacije od relativizacija kod Aleksica - mozda je devojka to stvarno htela i slicnih baljezgarija...
Ajde uzmi one biljanine recenice i promeni imena na ovaj slucaj i vidi kakvu grozotu od relativizacija dobijas...

 

malo si se istripovao, ovo nije levijatan. mene npr boli kurac čega je tebi dosta, razumeš

 

5 minutes ago, mraki said:

Gde je ovo dokazano?

 

Silovanje je gnusno i tačka, bez obzira na pol žrtve. Posebno je gnusno ako je žrtva maloletna.

 

nije bez obzira. postoji razlika između dečaka i devojčica. pušenje nije ništa, a silovanje maloletnice je gnusan zloin. nije sve isto

  • -1 8
Link to comment
16 minutes ago, Spooky said:

Stavi se u kozu 15godisnjaka, i reci da zaista mislis da mozes da opalis samar jednom od najpoznatijih glumaca i da to nimalo nece imati efekta na tvoje aspiracije da uspes u glumi?

Nisam ovo pisao da bih relativizovao Aleksica (kojem zelim strogu kaznu), bas suprotno, da bih jasno objasnio kako relativizatori razmisljaju - sto vidimo i u ovoj temi u pogledu Jeftica...

 

Ne mogu da se stavim u kozhu 15-godisnjaka, ne znam na koji nacin je on u tom trenutku stresa i pritiska mogao da razmislja, samo kazem da njih dvojica, Jevtic i Aleksic, nisu u istoj poziciji moci. Vec sam se izjasnio da su mi oba slucaja gnusna i ne bih dalje sirio tu temu. Kao predavac osobama koje su vec u godinama iznad maloletnih savrseno sam svestan implikacija transfera i kontratransfera i shvatam opasnost cak i od konsensualnih veza u tim okolnostima, kamoli nasilnih i jednostranih ambicija. Moj stav je da svako ko ima bilo kakav seniorski polozaj nuzno mora da ima prioritet u zastiti onih kojima je na bilo koji nacin nadredjen ili moze da ima uticaj na njihov interes, bez izuzetka. Uzasavam se takve vrste zloupotrebe sopstvenog polozaja zarad ispunjavanja sopstvenih ambicija, malo ima stvari koje mogu vise da me izbace iz takta.

Edited by harper
  • +1 5
Link to comment
9 minutes ago, levi said:

 

nije bez obzira. postoji razlika između dečaka i devojčica. pušenje nije ništa, a silovanje maloletnice je gnusan zloin. nije sve isto

Zar ne brate :D

Link to comment
9 minutes ago, levi said:

 

malo si se istripovao, ovo nije levijatan. mene npr boli kurac čega je tebi dosta, razumeš

 

 

nije bez obzira. postoji razlika između dečaka i devojčica. pušenje nije ništa, a silovanje maloletnice je gnusan zloin. nije sve isto

A brate, koji Poe's law. Ne znam da li si ozbiljan sa tvrdnjom, ili se slazes sa mnom, pa to objasnjavas sarkazmom kojim dovodis relativizacije kod Jevtica do apsurda.

Da je silovanje maloletnice od 17 gnusno (jeste gnusno, da ne pomislite da ja relativizujem), a pusenje od strane autoritetom podređenog decka od 15 nije nista.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...