Jump to content
IGNORED

Miroslav Aleksić - silovanja i seksualni napadi


Frank Pembleton

Recommended Posts

E da, imam ja jednu stvar, možda još neko zna za isti slučaj, pošto je u NS bilo dosta javno...

 

Nasatavnik informatike je ćerku moje drugarice (15 godina, 1 razred gimnazije) proganjao... Pipkao za kosu, pretresao je kao za kontrolni, pravio pošalice, stalno je prozivao, govorio joj da je lepa, ali glupa... Jednom je zadao zadatak kojo je počinjao sa tim da on i mala idu na more zajedno... Klinci iz razreda su počeli da broje koliko puta na času kaže njeno ime...

 

Roditelji su prvo mislili da dete umišlja(imaš poverenje u nastavnike, instituciju gimnazije, deca vole da nadodaju, jeli i stavljaju sebe u centar pažnje :isuse:), ali kad su i njeni drugari ispričali događaje sa časa roditeljima, pokrenut je nekakav mehanizam, i nastavnik je dobio otkaz, ali ništa više od toga...

 

Mala ima traume, ide kod psihologa redovno, uopšte, sve je to otišlo u kurac... A trajalo je "samo" 2 meseca, masec da se nasilinik izbaci, i mesc maltertiranja, ali je ostavilo duboke psoledice...

 

 

 

 

  • Hvala 1
Link to comment

 

13 minutes ago, radisa said:

E da, imam ja jednu stvar, možda još neko zna za isti slučaj, pošto je u NS bilo dosta javno...

 

Nasatavnik informatike je ćerku moje drugarice (15 godina, 1 razred gimnazije) proganjao... Pipkao za kosu, pretresao je kao za kontrolni, pravio pošalice, stalno je prozivao, govorio joj da je lepa, ali glupa... Jednom je zadao zadatak kojo je počinjao sa tim da on i mala idu na more zajedno... Klinci iz razreda su počeli da broje koliko puta na času kaže njeno ime...

 

Roditelji su prvo mislili da dete umišlja(imaš poverenje u nastavnike, instituciju gimnazije, deca vole da nadodaju, jeli i stavljaju sebe u centar pažnje :isuse:), ali kad su i njeni drugari ispričali događaje sa časa roditeljima, pokrenut je nekakav mehanizam, i nastavnik je dobio otkaz, ali ništa više od toga...

 

Mala ima traume, ide kod psihologa redovno, uopšte, sve je to otišlo u kurac... A trajalo je "samo" 2 meseca, masec da se nasilinik izbaci, i mesc maltertiranja, ali je ostavilo duboke psoledice...

 

 

 

 

Ovo je ogroman i čest problem.

Ponekad zaboravim koliko nam je društvo opasno i nakazno. Šta sve žene moraju da trpe u javnosti od raznoraznih društveno prihvaćenih imbecila i bolesnika, a šta se tek dešava iza zatvorenih vrata. A takvo ophođenje ne samo da se ohrabruje od drugara nego se čak i prenosi na mlađa pokolenja uz onu čuvenu "ne do bog da dobijem ćerku".

Pokojni skot Manda je pozivao "novo meso" tj. mlade glumice kod sebe u krevet na snimanjima.

Velike stvari treba da uradi država da bi se to iskorenilo.

 

 

  • +1 4
Link to comment

Zaboravih prečesto roditeljsko opravdanje prekomerne strogoće predavača, trenera i ostalih "pedagoga". Evo baš večeras u diskusiji sa starijim kolegom smo došli do toga da on opravdava taj "metod", uz obavezan "pozitivan" primer iz njegovog školovanja dok ga ja uzalud ubeđujem da je to pogrešan metod koji često ostavlja trajne posledice na decu.

 

  • Hvala 1
Link to comment
Just now, maheem said:

Zaboravih prečesto roditeljsko opravdanje prekomerne strogoće predavača, trenera i ostalih "pedagoga". Evo baš večeras u diskusiji sa starijim kolegom smo došli do toga da on opravdava taj "metod", uz obavezan "pozitivan" primer iz njegovog školovanja dok ga ja uzalud ubeđujem da je to pogrešan metod koji često ostavlja trajne posledice na decu.

 

Ma kad mi neko priča kako je neki nastavnik "strog, ali pravedan", ja dobijem ospice...

 

Od dece se, kao i sa odraslim, generalno, mnogo više izvuče ako ih tretiraš kao ljude, a ne kao idiote..,A sa decom to ide i lakše, nago sa odraslima...

Link to comment
5 hours ago, maheem said:

Pokojni skot Manda je pozivao "novo meso" tj. mlade glumice kod sebe u krevet na snimanjima.

 

 

 

Dobri Manda Julovac.

 

Kako se sva govna na kraju uklope u ideoloski stereotip, neverovatno.

 

Religija, tradicija, obavezne suknje kao uniforma za zene, zaletanje autom u protest, pedofilija i igre autoriteta... Nema tu pomoci, to ce biti bolest svakog drustva dokle god je konzervativaca a njih ce biti uvek.

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, Krošek said:

nije fer prema BS jer da bi bilo licemerstvo morala bi biti neka ne bas toliko povrsna paralela izmedju doticnih stvari, a da ne ulazim u jevticev slucaj (conflict of interest statement: ja sam ga delimicno branio), osim sto u obe situacije postoji zrtva odnosno zrtve, nema drugih slicnosti, a zrtve postoje... skoro uvek, u razlicitim vidovima i u najrazlicitijim vrstama ljudskih odnosa. ovde je specificna ta sistemska strana, jedna masinerija seksualnog iskoriscavanja

 

pa, rekao bih, da je ovo sasvim dovoljno. ali, neću dalje širiti priču na ovu stranu.

 

 

 

 

Link to comment

Moderatori,

 

Kapiram da kasno stiže ideja, ali može li se splitovati ovo od samog početka u zaseban topik - "Slučaj Mika Aleksić i tema o seksualnom zlostavljanju u društvu"? Tema je isuviše važna, magnituda događaja je ogromna, nadao bih se prelomna, mada pribojavam se snega, ruzmarina i šaša. Baš često mislim da jako važne stvari ostanu zaboravljene u vocapovštini objedinjenog i opšteg Doom topika.

  • +1 7
Link to comment
1 minute ago, MocaVukotic said:

Sad isplivavaju i detalji sa fdu, napastvovanja, uzimanja love za prijemni... Bice ovde svasta

 

bas se nadam tome. i da se prosiri i na druge nedodirljive institucije, hramove znanja i casne drzavne fakultete u zemlji u kojoj je svo blato, zna se, iskljucivo na privatnima.

  • +1 4
Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Slučaj Mika Aleksić i tema o seksualnom zlostavljanju u društvu
10 minutes ago, MocaVukotic said:

Sad isplivavaju i detalji sa fdu, napastvovanja, uzimanja love za prijemni... Bice ovde svasta

 

Imam utisak da u ovoj drzavi u sta god da uperis prst i pritisnes..nailazis na mekano, smrdljivo i trulo.

 

 

  • +1 4
Link to comment

Bio je u moje vreme u III gimnaziji profa istorije ( nije meni predavao, ali jeste mojoj najboljoj drugarici) koji se zvao Đorđe Vukov, uvek se predstavljao : Ja se zovem Đorđe, a možete me držati za Đoku. Meni je to tada bilo tako degutantno, a imala sam samo 16 godina.

Link to comment
14 hours ago, InvisibleLight said:

789154036_Screenshot_20210117-203950_SamsungInternet.thumb.jpg.de2efe42b8e9134ebaa5d3dd25d97b3a.jpg

 

Jos o filmadzijskim siledzijstvima

Ovo je horor sve..


Ovo je prosto realnost, doduse paralelna realnost sveta filma, pozorista, umetnosti uopste koji vecina ne poznaje pa sad moze samo da se hvata za glavu.

Takvo ponasanje je normalizovano i ima istine u tome da ih je “strogi ali dobronamerni” ucitelj samo spremao za ono sto ih posle ceka ceo zivot ako krenu tim putem profesionalno. Ta bullshit mistifikacija umetnosti sto je spomenula i Morgana ima dobrim delom za cilj da nasilniku stvori oreol nekakve posebnosti i viseg cilja a zrtvi racionalizuje nasilje kao sredstvo.

 

Dobra poenta - https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10221237810707987&id=1027993618


Moguce da ce ova prica dobiti konkretan epilog bas zato sto glumci i reditelji uglavnom i nisu neki bitan faktor ovom rezimu, nece se previse libiti da ih baci pod autobus i na njima trenira pravnu drzavu. Ali dobro, daj sta das, ko im kriv sto nisu ogrnuli mantiju ili zaseli na neku lukrativnu drzavnu funkciju :fantom:


 

 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...