Jump to content
IGNORED

Miroslav Aleksić - silovanja i seksualni napadi


Frank Pembleton

Recommended Posts

moj nastavnik klavira je bio pedofil ali ja nisam bila njegov tip :sleep:

 

inace, osvrnucu se na @Anonymous i njegovu drugaricu koja kaze da joj je super otkad je u njemackoj, moze sama da sjedi u kaficu i da joj se niko ne prisljamci.

volim da sjedim sama u kaficu i to cesto radim, a bas daleko od toga da sam jedina. nikad mi se niko nije nametao u takvim situacijama.

 

to je naravno anegdota protiv anegdote i ne mozemo tako da gradimo teorije, ali vjerujem da je narativ po kome su zene u nacelu ugrozene od muskaraca u nacelu duboko pogresan i stetan. umjesto toga treba ohrabriti konkretne  zrtve verbalnog, psihickog, seksualnog nasilja da prokazu sadiste, dok ih mi, vjerujem, cesto propitujemo da li su ipak malo krivuckave istovremeno punih usta svijesti o nasilju u nacelu, skoro kao o propasti amazona. 

Edited by morgana
  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Arkadija said:

Bio je u moje vreme u III gimnaziji profa istorije ( nije meni predavao, ali jeste mojoj najboljoj drugarici) koji se zvao Đorđe Vukov, uvek se predstavljao : Ja se zovem Đorđe, a možete me držati za Đoku. Meni je to tada bilo tako degutantno, a imala sam samo 16 godina.


Huh zaista? I meni je Vukov predavao istoriju u gimnaziji ali ga se secam kao izuzetno korektnog iako strogog profesora. Njegova predavanja su bila spektakl za nas nerdove, secam se da sam imala neki svoj sistem skracivanja reci dok pisem da bih mogla da pohvatam beleske na casu, puno toga nije ni bilo u udzbeniku a ocekivalo se da znas za peticu.
Nemojmo sad preterivati ni na drugu stranu, poneki izliv tupavog humora ipak ne cini potencijalnog zlostavljaca.
Da sad krenemo tako, ne znam koliko bi autoriteta uopste preteklo :ph34r:

Link to comment
5 minutes ago, Leia said:


Huh zaista? I meni je Vukov predavao istoriju u gimnaziji ali ga se secam kao izuzetno korektnog iako strogog profesora. Njegova predavanja su bila spektakl za nas nerdove, secam se da sam imala neki svoj sistem skracivanja reci dok pisem da bih mogla da pohvatam beleske na casu, puno toga nije ni bilo u udzbeniku a ocekivalo se da znas za peticu.
Nemojmo sad preterivati ni na drugu stranu, poneki izliv tupavog humora ipak ne cini potencijalnog zlostavljaca.
Da sad krenemo tako, ne znam koliko bi autoriteta uopste preteklo :ph34r:

Baš sada sa njom evociramo to, sve dešava 1984. i da, jeste bio strog i pravedan, ali je prerdstavljanje bilo takvo.

I kaže moja drugarica, da sam ja baš reagovala sa negodovanjem, u stilu "tako je rekao, matora kretenčina'" kada mi je ona to prepričavala, a da je njoj bilo smešno. 

Edited by Arkadija
Link to comment
4 minutes ago, Leia said:

Moguce da ce ova prica dobiti konkretan epilog bas zato sto glumci i reditelji uglavnom i nisu neki bitan faktor ovom rezimu, nece se previse libiti da ih baci pod autobus i na njima trenira pravnu drzavu. Ali dobro, daj sta das, ko im kriv sto nisu ogrnuli mantiju ili zaseli na neku lukrativnu drzavnu funkciju :fantom:

 

Umetnici su ovde vazda ismevani, po filmovima ili serijama kada se pojave to su uglavnom uloge budala ili ludaka. Ovo je win win situacija za spinovanje, umesto politicara i uopste ljudi koji nastupaju sa pozicija moci bice javno zigosan neki trecerazredni reditelj i glumac, jak spotlajt biće uperen samo i jedino u njega, palanka ce da se zgrazava nad pojedinim slučajem a nece da uvidi da je seksualno maltretiranje ovde mejnstrim i da iskljucivo dolazi sa pozicije moci i ta gradacija ide od vrha politike pa na dole, preko raznih Jutki, zatim profesora, nastavnika, šefova i vlasnika firmi, sve do poslovodje u samoposluzi.

 

Ovo je duboko usrano društvo, ovde se žene bore za minimalnu platu i uvek će se naći neko kome sud i tužilaštvo neće ništa a koji će da ucenjuje. Da ne govorim o partijahalnom modelu i ostalim kulturološkim tegovima i bagažima.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Moderatori,

 

Kapiram da kasno stiže ideja, ali može li se splitovati ovo od samog početka u zaseban topik - "Slučaj Mika Aleksić i tema o seksualnom zlostavljanju u društvu"? Tema je isuviše važna, magnituda događaja je ogromna, nadao bih se prelomna, mada pribojavam se snega, ruzmarina i šaša. Baš često mislim da jako važne stvari ostanu zaboravljene u vocapovštini objedinjenog i opšteg Doom topika.

 

Upravo radimo na tome. Daćemo temi opšti naslov i pinovaćemo je. Probaću da iskopam i prethodne postove na slične teme (Jutka i sl.) pa da sve bude na jednom mestu.

Link to comment
Just now, Arkadija said:

Baš sada sa njom evociramo to, sve dešava 1984. i da, jeste bio strog i pravedan, ali je prerdstavljanje bilo takvo.


Ma ok, ne dovodim u pitanje samo mi je iznenadjenje...

Moje iskustvo je pocetak 90tih i zaista ne pamtim nista lascivno od njega...mozda mu je ista shala dosadila :ph34r:

 

Link to comment
  • Redoran pinned this topic
3 minutes ago, Redoran said:

Upravo radimo na tome. Daćemo temi opšti naslov i pinovaćemo je. Probaću da iskopam i prethodne postove na slične teme (Jutka i sl.) pa da sve bude na jednom mestu.

 

Çok teşekkür ederim.

Link to comment
  • Redoran changed the title to Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena u društvu
5 minutes ago, Caligula said:

 

Umetnici su ovde vazda ismevani, po filmovima ili serijama kada se pojave to su uglavnom uloge budala ili ludaka. Ovo je win win situacija za spinovanje, umesto politicara i uopste ljudi koji nastupaju sa pozicija moci bice javno zigosan neki trecerazredni reditelj i glumac, jak spotlajt biće uperen samo i jedino u njega, palanka ce da se zgrazava nad pojedinim slučajem a nece da uvidi da je seksualno maltretiranje ovde mejnstrim i da iskljucivo dolazi sa pozicije moci i ta gradacija ide od vrha politike pa na dole, preko raznih Jutki, zatim profesora, nastavnika, šefova i vlasnika firmi, sve do poslovodje u samoposluzi.

 

Ovo je duboko usrano društvo, ovde se žene bore za minimalnu platu i uvek će se naći neko kome sud i tužilaštvo neće ništa a koji će da ucenjuje. Da ne govorim o partijahalnom modelu i ostalim kulturološkim tegovima i bagažima.


Upravo tako. Jednim udarcem se i obesi neki Pedro cisto da se poentira kako je Srbija pravna drzava, plus se doprinese daljem obezvredjivanju i ponizavanju umetnika i uopste radnika u kulturi - sve to besno i raspojasano a hoce hleba bez motike, omiljen Miletov narativ.

Link to comment
9 hours ago, pt 2.0 said:

Ja sam za ovu priliku prebrojala polno obojena maltretiranja, pokušaj/e napastvovanja, seksualna uznemiravanja i omalovažavanja na polnoj osnovi u samo svom životu.
Mašala.

 

 

Kada mi je hanuma jednom pričala kako su je sve obučavali i šta je sve naučila kako bi izbegla neprijatnosti i potencijalno opasne situacije za devojke, dva dana mi nije bilo dobro. Sve sam nekako skontao i progutao ali dotukao me je detalj gde je naučila da kada se vraća kući sa faksa ili posla, ako u široj okolini zgrade primeti bilo kakvog sumnjivca ili ne daj bože bude nekog dobacivanja ili prilaženja, nakon ulaska u stan barem 35 do 45 minuta ne pali nijedno svetlo.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

"Politika", u sjajno tempiranom momentu, donosi autorski tekst Zorana Milivojevića, eminentnog stručnjaka za dečje obrazovanje u domenu patrijarhata, autoriteta, oštrih mera i čvrstih ruku. Nariče o straaašnim pipcima političke korektnosti i kansel kulture i diskvalifikaciji javnih ličnosti na koje se sruči ostrašćenost čopora boraca za socijalnu pravdu.

 

Da sam cinično đubre, pomislio bih da je tempiranje članka namerno urađeno.

 

A da, ja jesam cinično đubre.

  • +1 8
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, morgana said:

 

bas se nadam tome. i da se prosiri i na druge nedodirljive institucije, hramove znanja i casne drzavne fakultete u zemlji u kojoj je svo blato, zna se, iskljucivo na privatnima.

 

Eno ih na tviteru ispovesti sve sa imenima fakulteta i konkretnih profesora. Više nego dovoljno da tužilaštvo makar proveri navode, da ne pominjem dekanate i etičke komisije tih fakulteta. Kada u taj zmijarnik neko naspe petrolej i baci šibicu, poverovaću da stvari zaista idu na bolje. Političari će uvek biti najteže dodirljivi ali ne vidim koja to politička ili druga sila čuva neku zadriglu raspalu budaletinu kojoj je neka slična budaletina dala katedru.

  • +1 4
Link to comment
Just now, Redoran said:

 

Eno ih na tviteru ispovesti sve sa imenima fakulteta i konkretnih profesora. Više nego dovoljno da tužilaštvo makar proveri navode, da ne pominjem dekanate i etičke komisije tih fakulteta. Kada u taj zmijarnik neko naspe petrolej i baci šibicu, poverovaću da stvari zaista idu na bolje. Političari će uvek biti najteže dodirljivi ali ne vidim koja to politička ili druga sila čuva neku zadriglu raspalu budaletinu kojoj je neka slična budaletina dala katedru.

 

slazem se. 

Link to comment
4 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

"Politika", u sjajno tempiranom momentu, donosi autorski tekst Zorana Milivojevića, eminentnog stručnjaka za dečje obrazovanje u domenu patrijarhata, autoriteta, oštrih mera i čvrstih ruku. Nariče o straaašnim pipcima političke korektnosti i kansel kulture i diskvalifikaciji javnih ličnosti na koje se sruči ostrašćenost čopora boraca za socijalnu pravdu.

 

Pa neće Mika da sedi skrštenih ruku dok ga tovare u blatu, treba očekivati kontru. Mada se meni čini da Politiku zabole za njega već pokušavaju da zaustave ovaj talas potresnih ispovesti koji je sada krenuo po društvenim mrežama i koji će da ukaže na barem još 50 imena.

Link to comment
Just now, Redoran said:

Pa neće Mika da sedi skrštenih ruku dok ga tovare u blatu, treba očekivati kontru. Mada se meni čini da Politiku zabole za njega već pokušavaju da zaustave ovaj talas potresnih ispovesti koji je sada krenuo po društvenim mrežama i koji će da ukaže na barem još 50 imena.

 

I ja mislim tako, za njega nema spasa, a i ako ima debelu političku/društvenu zaleđinu kao što pričaju, mislim da je slučaj toliko high profile da sve što mogu da urade je neka relativizacija i kontrola štete. I da je vrlo moguće da pokušavaju da zaustave ili ublaže potencijalno klupko ko je pri odmotavanju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...