Jump to content
IGNORED

Miroslav Aleksić - silovanja i seksualni napadi


Frank Pembleton

Recommended Posts

Koliko se ja sećam, Jevtić je njemu popušio, a te tvrdnje o osvetoljubivom ocu homofobu koje je plasirala Srbljanovićka nikad ničim nisu potkrepljene. Naprotiv, postoji izjava drugarice momka, koja potvrđuje da je bio pod ogromnim stresom odmah nakon događaja.

  • +1 2
Link to comment

koje trolovanje, ne može da prođe 2 strane topica o sistemskom problemu za žene u društvu, a da se ne okrene na to da su ugroženi i muškarci :( da je to sve isti q

 

pa nije

  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, levi said:

 

suštinska. jedan slučaj je silovanje, a drugi nije ništa

 

 

stvarno?

 

da citiramo pokojnog mudraca ovog foruma:

Quote

uveren sam da bi se svi sablaznjivali da je u pitanju zensko dete umesto muskog. ali posto je istopolni odnos u pitanju, svi odjednom postaju politicki korektni. te im je dovoljno to sto je neka gay stvar u pitanju, a to treba po defaultu podrzati, samo nek se voli ko sa kim hoce.

 

 

edit: u međuvremenu sam video da "pušenje nije ništa" pa je sve razjašnjeno. što se mene tiče, ovaj topik je, za mene, od ovog momenta krepao.

Edited by koksy
  • +1 3
Link to comment
11 minutes ago, levi said:

koje trolovanje, ne može da prođe 2 strane topica o sistemskom problemu za žene u društvu, a da se ne okrene na to da su ugroženi i muškarci :( da je to sve isti q

 

pa nije

Nije u tome pitanje. Za ovaj pojedinačni slučaj je ovo takodje silovanje. Mada, možda misliš pošto je Jefta njemu popušio da je mladić kriv?

 

Nikakvog izjednačavanja ovde nema, osim tvog relativizacija i pokušaja da se promeni tema.

Link to comment
6 minutes ago, levi said:

koje trolovanje, ne može da prođe 2 strane topica o sistemskom problemu za žene u društvu, a da se ne okrene na to da su ugroženi i muškarci :( da je to sve isti q

 

pa nije

 

Ne znam je l to namera, ali mirisi na to.

 

Npr zasto su se prisetili toga, a ne jednog od bezbroj slucajeva dugotrajnog, podmuklog itd. seksualnog iskoriscavanja, i zasto je uopste potrebno da se to radi, traze paralele i raniji primeri, kad se ovaj slucaj jasno izdvaja makar samo po tezini odnosno broju zrtava - koja je poenta, da seks. nasilje nije nista novo? Pa niko ni ne kaze da je novo. Ta lazna kontekstualizacija kako to nije nista novo, e pa to je relativizacija.

  • +1 2
Link to comment

Jbg, ja sam toliko iznerviran zbog razlicitog gledanja na ova dva slucaja. Jbt, tada je blic prozivan sto je silovatelja nazvao silovateljem bez pravosnaznosti presude (koja je dosla kasnije).
http://www.rudan.info/blic-obljuba/?fbclid=IwAR1hENkvVVMlUhvxI1cx3a57tGhu1WKlveDhEDBcjOFqKEGO9uUpMPQpsZI

Evo jos jednog sjajnog relativizovanja:
https://www.danas.rs/dijalog/licni-stavovi/ima-li-milosrdja-za-gorana-jevtica/
 

Quote

 

Taj momak iz teg Sombora, koji je koliko je meni poznato prijavio Gorana Jevtića tek posle tri meseca, koji je doživeo „nervni slom da više nije sposoban ni da bude fudbaler ni glumac što je najviše želeo na svetu“, gledajući fotku iz današnjih dana „može volu rep da iščupa“, „…bio je toliko predstavljen“ da se jednom dečaku, kakav je Goran Jevtić u duši i po stasu, nije mogao odupreti? 

U Engleskoj postoji zakon prema kome je glumac posle predstave tri sledeća sata oslobođen svake odgovornosti za svoje ponašanje, ne znam da li i za ubistva, ali za lokalne predstave u klozetima da.

 



Da, svestan sam da levi i neki ovo tumace mojim relativizovanjem, nema relativizovanja, na strani sam svake zrtve i zalazem se za kaznjavanje svih nasilnika. I da - zrtve su uglavnom zene, a nasilnici muskarci u mnogo vecem broju slucajeva (patrijarhat), ali to ne cini ove slučajeve koji odstupaju od toga - "ništa".

Link to comment
2 minutes ago, Krošek said:

 

Ne znam je l to namera, ali mirisi na to.

 

Npr zasto su se prisetili toga, a ne jednog od bezbroj slucajeva dugotrajnog, podmuklog itd. seksualnog iskoriscavanja, i zasto je uopste potrebno da se to radi, traze paralele i raniji primeri, kad se ovaj slucaj jasno izdvaja makar samo po tezini odnosno broju zrtava - koja je poenta, da seks. nasilje nije nista novo? Pa niko ni ne kaze da je novo. Ta lazna kontekstualizacija kako to nije nista novo, e pa to je relativizacija.

 

ne znam kako bih ovo okarakterisao: jadno ili podlo? sam izaberi!

 

Link to comment
2 minutes ago, koksy said:

 

ne znam kako bih ovo okarakterisao: jadno ili podlo? sam izaberi!

 

 

Nisam mislio na tebe, tvoj ugao je bio preko BS, i ti se prisetio slucaja zbog njene objave, logicno, ali ostali potezu to tek onako neisprovocirano

Link to comment
9 minutes ago, dragance said:

Nije u tome pitanje. Za ovaj pojedinačni slučaj je ovo takodje silovanje. Mada, možda misliš pošto je Jefta njemu popušio da je mladić kriv?

 

Nikakvog izjednačavanja ovde nema, osim tvog relativizacija i pokušaja da se promeni tema.

koliko god levi jeo govna ('pusenje je nista' je verovatno blizu dna koje se moze doseci na ovu temu), ovo na sta odgovara jeste upravo relativizacija, i vrlo jeftina pride. 

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Joe D said:

koliko god levi jeo govna ('pusenje je nista' je verovatno blizu dna koje se moze doseci na ovu temu), ovo na sta odgovara jeste upravo relativizacija, i vrlo jeftina pride. 

 

Tema se razgranala kada je receno da ce biti teze izbegavati relativizacije posto se ne radi o nekome iz inostranstva ("me too") i da nije neki "macvanski predator sa dva razreda osnovne skole", vec krug dvojke i deo "elite". Kako se sa tim dirnulo u elitno i gradjansko osinje gnezdo, sto je tacno. Pa onda stize prica o Bekjarevu, kao i ovom oloshu... sve to ne da bi se promenila tema o zlostavljanim muskarcima, vec da je ovo (silovanje, uznemiravanje zena u drustvu prevashodno) nazalost veoma galopirajuce u drustvu. Narocito tamo gde se ne vidi, tj ne zeli da se vidi.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...